Pół na pół – Steve Cavanagh

Date
paź, 08, 2023

Pół na pół

„Pół na pół” to kolejna elektryzująca odsłona serii z bezkompromisowym prawnikiem Eddie Flynnem w roli głównej. Steve Cavanagh z maestrią prowadzi nas przez zawiłości intrygi, gdzie stawką są życie i śmierć, prawda i kłamstwo, niewinność i wina.

Zarys fabuły

Książka skupia się na historii dwóch sióstr, Sofii i Alexandry, oskarżonych o bestialskie morderstwo ojca — byłego burmistrza Nowego Jorku. Obie twierdzą, że są niewinne, kierując palcem oskarżenia na drugą z nich. W tej niepewnej grze, w której każda z sióstr może być zarówno ofiarą, jak i oprawcą, Flynn musi rozplątać skomplikowaną sieć kłamstw i półprawd, aby ocalić niewinną… o ile taka istnieje.

Moja opinia i przemyślenia

Steve Cavanagh z niezrównaną precyzją kreuje postacie, które w zaskakujący sposób wypełniają szarość moralną, nie dając czytelnikowi chwili wytchnienia, ani pewności co do kierunku, w którym potoczą się losy bohaterów. Jego narracja, jak zawsze, jest niezwykle wciągająca, a styl dojrzały i przystępny jednocześnie, co sprawia, że lekturę czyta się szybko i gładko. Każdy rozdział stawia więcej pytań, niż udziela odpowiedzi, zmuszając czytelnika do nieustannego poszukiwania prawdy i sprawdzania własnych domysłów oraz teorii. Autor zręcznie manipuluje oczekiwaniami, wprowadzając ciągłe zwroty akcji i zaskakujące odkrycia, które utrzymują napięcie na najwyższym poziomie aż do ostatnich stron.

Uważam że szczególnie warte uwagi są mistrzowsko skonstruowane postacie. Steve Cavanagh kreuje bohaterów z głębią, barwnych i pełnowymiarowych, nie unikając ciemnych zakamarków ludzkiej duszy. Sofia i Alexandra są postaciami fascynującymi, pełnymi sprzeczności i niejasnych motywów, co utrudnia jednoznaczne ustalenie, która z nich jest ofiarą, a która przestępcą.

Pisarz i tym razem prezentuje swój niepowtarzalny styl, pełen napięcia i emocji. Używany przez niego język jest precyzyjny, a dialogi naturalne i dynamiczne. Steve Cavanagh z łatwością balansuje między opisem ludzkich emocji a akcją, tworząc thriller, który jest jednocześnie poruszający i ekscytujący.

Podsumowanie

„Pół na pół” to kawał solidnej literatury, której nie sposób odłożyć na bok. Od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu, skłania do refleksji i nie pozwala być pewnym ani jednego z elementów układanki, którą Steve Cavanagh przed nami roztacza. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników gatunku i kolejny dowód na to, że autor jest w absolutnej czołówce światowej literatury thrillerów prawniczych. Gorąco polecam!

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Słodkich snów – Andres Roslund

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Marysia K

  12 października 2023

  Mam tę książkę na swojej czytelniczej liście. Mam nadzieję że uda mi się ją przeczytać jeszcze w tym roku.

 2. Odpowiedz

  Joanna

  11 października 2023

  Książka w moim klimacie. Już sam tytuł mnie zachęca do zapoznania się z nią, a twoja recenzja tylko to potęguje. Dopisuję na swoją listę.

 3. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  10 października 2023

  Nie wpadła mi wcześniej w oczy ta książka, bo zgodnie z tym co piszesz, jest to wciągająca i intrygująca pozycja, której nie da się odłożyć. Niestety, coraz trudniej takowe znaleźć.

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  10 października 2023

  Steve Cavanagh tworzy naprawdę interesujące wydania. To też takie jest.

 5. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  10 października 2023

  Będę chciała nadrobić też inne tytuły tego autora.

 6. Odpowiedz

  Anna

  10 października 2023

  Coś dla mnie, chyba się skuszę i przeczytam. 🙂

 7. Odpowiedz

  Zuzanna

  10 października 2023

  Mam w planie przeczytać tę książkę, bo zaciekawiła mnie, kiedy na nią “wpadłam” w sieci.

 8. Odpowiedz

  dyedblonde

  10 października 2023

  przekonałaś mnie do tej propozycji! chętnnie sobie przeczytam, zapisuje tytuł
  dobrego dnia

 9. Odpowiedz

  Ola bbs

  10 października 2023

  Coś takiego miałabym ochotę przeczytać, fabuła zdecydownie by mnie wciągnęła 😎

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  10 października 2023

  Szalenie odpowiada mi styl pisania, prowadzenia fabuły, wkręcania czytelnika w bieg zdarzeń, lawirowania między prawdą a fałszem, wywoływania skrajnych emocji.

 11. Odpowiedz

  Angela

  9 października 2023

  Bardzo fajna rceznja, z chęcią zapoznam się z tą pozycją. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

 12. Odpowiedz

  Bożenka

  9 października 2023

  Wygląda mi na to ,że książkę będzie ciekawie się czytać…

 13. Odpowiedz

  Krystyna

  9 października 2023

  Bardzo fajna recenzja, aż kusi by przeczytać tę książkę w wolnej chwili 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły