Wrobiona – C.L. Taylor

Date
sty, 15, 2024

Wrobiona

„Wrobiona” to kolejny thriller psychologiczny autorstwa C.L. Taylor, która ma na swoim koncie wiele bestsellerowych powieści tego gatunku. Po „Teraz zaśniesz” czy „Nadzieja umiera ostatnia” oczekiwania wobec pisarki mam bardzo duże. Czy i tym razem udało jej się dostarczyć czytelnikom świetnie wyważoną, trzymającą w napięciu historię?

Zarys fabuły

Fabuła „Wrobionej” skupia się na losach Olivii Sutherland, która została skazana pięć lat wcześniej za spiskowanie w celu zamordowania swojego męża. Teraz, po wyjściu na wolność, Olivia ma trzy cele: naprawić relacje z córką, odzyskać swoje dobre imię i zdemaskować męża, który ją wrobił. Historia prowadzona jest w oparciu o narrację kilku bohaterów, co pozwala czytelnikowi poznać wydarzenia z różnych perspektyw.

Moja opinia i przemyślenia

„Wrobiona” to thriller psychologiczny, który wciąga od pierwszych stron. Autorka zręcznie buduje napięcie i podsuwa czytelnikowi zagadki do rozwiązania. Narracja prowadzona z perspektyw kilku bohaterów sprawia, że czytelnik ma możliwość poznania ich przemyśleń i targających nimi emocji, co dodaje głębi postaciom i fabule. Jednym z mocnych punktów książki jest temat niesłusznie skazanych osób i walki o odzyskanie swojego dobre imienia. Autorka porusza ten ważny temat, ukazując trudności, jakie mogą spotkać osoby w takiej sytuacji. To element, który dodaje powieści głębi i skłania do refleksji nad wymiarem sprawiedliwości.

Niestety, mimo wielu zalet, „Wrobiona” ma też pewne niedociągnięcia. Niektóre wątki wydają się zbyt przewidywalne, a postać głównej bohaterki, Olivii, nie zawsze przekonuje swoimi działaniami. Czasem brakuje jej konsekwencji i determinacji, jakich można by oczekiwać po kimś, kto został niesłusznie skazany i chce udowodnić swoją niewinność. Myślę, że jej postać można było wykreować dużo lepiej, a tu została potraktowana trochę po macoszemu, jakby pisarka była przekonana do swojej fabuły, ale nie do końca do bohaterki. 

Podsumowanie

Chociaż „Wrobiona” ma swoje mocne momenty i porusza wartościowy temat, nie jest to książka, która wybija się jakoś szczególnie w gatunku thrillerów psychologicznych. Ma pewne niedociągnięcia, ale nadal oferuje czytelnikowi rozrywkę i zachęca do refleksji. Jeśli jesteś fanem tego gatunku i pisarki, to warto dać powieści szansę i samodzielnie ocenić, czy spełni Twoje oczekiwania. Myślę, że to mocny średniak. 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również:

Gdzie jest Angelique? – Guillaume Musso

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  10 lutego 2024

  Wpadła mi wcześniej w oczy ta książka, ale po przeczytaniu opisu jakoś nie szczególnie byłam nią zainteresowana. Jest wiele pozycji, które poruszają ważne tematy, a jednak mają prócz tego to coś.

 2. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  9 lutego 2024

  Uwielbiam thrillery psychologiczne. Nie miałam okazji czytać nic tego autorki jednak na ten konkretny tytuł mam ochotę 😉

 3. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  7 lutego 2024

  Uwielbiam thrillery psychologiczne. Potem śnią mi się po nocach, ale lubię jak coś mnie tak wewnętrznie prześladuje. Autorki jeszcze nie znam.

 4. Odpowiedz

  Dominika

  7 lutego 2024

  taka propozycja, którą bym wybrała gdy już bym się bardzo nudziła, także na tą chwilę sobie odpuszczę

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  6 lutego 2024

  Uwielbiam sięgać po kolejne wydania tej autorki. To też mi się podobało.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Kiss Cam – Emilia Jachimczyk

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły