Trzy dni do wykonania wyroku śmierci – pomóżcie uratować Ajkę! 

Trzy dni do wykonania wyroku śmierci

– pomóżcie uratować Ajkę! 

Na pewno słyszeliście o stronach typu pomagam i wielu innych, które wspierają organizacje zbiórek. Ja sama dopiero jednak niedawno dowiedziałam się o istnieniu portalu ratujemyzwierzaki.pl, który oczywiście na celu ma wspieranie przeróżnych zwierząt. 

W dzisiejszym wpisie chciałam zwrócić Waszą uwagę na działanie fundacji Centaurus, która za wszelką cenę chce uratować jedno, niewinne życie. Wyobraźcie sobie łagodną klacz o imieniu Ajka. Pewnego dnia pada diagnoza, że koń nie może pracować pod siodłem, przez co przestaje na siebie zarabiać. Dla właściciela jej utrzymanie jest teraz tylko stratą. Zapada wyrok. Klacz zostaje sprzedana do rzeźni. Jeżeli nikt jej nie pomoże, zostanie zabita w dniu 19 marca.  

By Ajkę uratować, pokryć koszt transportu oraz zdiagnozować i spróbować wyleczyć, potrzeba 17 500 złotych, udało się zebrać 10 000 złotych. Tak niewiele brakuje, by ocalić niewinne życie!  

Link do zbiórki:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/centaurus-ajka

 

Darowizny można też wpłacać bezpośrednio na konto:

Fundacja RatujemyZwierzaki.pl 

Pl. Władysława Andersa 3 

61-894 Poznań

Numer w Alior Banku 

97 2490 0005 0000 4600 5986 9214 

IBAN: PL97249000050000460059869214
Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW 

Tytułem 

32811 darowizna

 

Zbiórka prowadzona jest przez fundację Centaurus, która działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit.

Ps. W przypadku różnego rodzaju zbiórek wiele osób ma wątpliwości, czy powinno pomagać, czy ktoś ich nie oszukuje, nie naciąga. Dlatego właśnie zawsze warto zwracać uwagę na opiekuna danej zbiórki, jeżeli jest nią legalnie działająca fundacja, to możemy mieć pewność, że wpłacona kwota w całości zostanie przeznaczona ma konkretny, z góry wyznaczony (i opisany) cel.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Margaret

  16 marca 2021

  Kocham zwierzęta od zawsze, ile mogę pomagam. Również od malucha ucząc swoje dzieci zachowania i postępowania z nimi. Niedawno nie udało się nam uratować naszego 8 miesięcznego kotka Blackiego. Po kilku dniach walki, wizytach u weterynarza, kroplówkach musieliśmy go uśpić. Był/jest nam ogromnie bliski, pamięć o tym kochanym kociaku zostanie na zawsze w naszych sercach. To ile dał nam radości, miłości, ciepła od własnego rodzica nigdy nie otrzymałam. Rozpacz po nim odczuliśmy jakby nam odszedł ktoś bliski. Zwierzątka są wyjątkowymi stworzeniami, czasami warto się od nich uczyć 💚

  • Odpowiedz

   Bookendorfina Izabela Pycio

   17 marca 2021

   Całe życie pomagam psom ze schroniska, ile mogę, tyle adoptuję, wybieram te ze zniszczoną psychiką przez człowieka, które kwalifikują się niestety do uśpienia, ale daję im szansę, wyciągam z mroku bolesnych doświadczeń, przekonuję, że człowiek może byc ich przyjacielem.

 2. Odpowiedz

  Ala

  16 marca 2021

  Warto pomagać, zawsze jeśli mam możliwość to staram się przelać troszkę pieniążków na takie zbiórki. 🙂

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  17 marca 2021

  Dreszcze mnie przechodzą, kiedy czytam o losie takich koni, tak chciałabym im wszystkim pomóc, uratować przed smutnym końcem. Warto i trzeba pomagać.

 4. Odpowiedz

  Karolina/Nasze Bąbelkowo

  17 marca 2021

  To strasznie smutne 🙁 Postaram się chociaż jakoś symbolicznie wesprzeć zbiórkę. Bardzo mi szkoda takich zwierząt 🙁

 5. Odpowiedz

  Irena Bujak

  17 marca 2021

  Nigdy nie potrafię przejść obojętnie obok takich sytuacji. Uważam, że warto pomagać, bo nawet parę groszy może wiele pomóc. 💙

 6. Odpowiedz

  widzepodwojnie.com

  17 marca 2021

  Zawsze warto pomagać! Traktowanie zwierząt przez niektórych ludzi mnie przeraża. Dobrze, że są takie fundacje.

 7. Odpowiedz

  Koralina

  17 marca 2021

  staram się pomagać ilę mogę, niestety życie pokazało mi już parę razy, że nie wszystkim uda się pomóc… Ajce jednak spróbuję 🙂

 8. Odpowiedz

  Lilianna

  18 marca 2021

  Ten tytuł mnie jakoś nie przekonuje. Raczej nie przeczytam tej książkę. Bo to nie dla mnie.

 9. Odpowiedz

  Anszpi

  18 marca 2021

  Przykre jest to, że zwierzęta są zabijane kiedy przestają być potrzebne. Dobrze że są takie fundacje i akcje co im pomagają

 10. Odpowiedz

  Justyna

  18 marca 2021

  Jestem miłośniczką zwierząt i zawsze chętnie wspieram takie akcje. Myślę, że przy podejmowaniu takich decyzji zawsze jest ciężko.

 11. Odpowiedz

  Anna Londowska-Kaźmierczak

  18 marca 2021

  Straszne, po prostu straszne. My mamy psy i koty z adopcji, konia niestety nie mamy jak przyjąć. Ale trzeba ratować te niewinne istoty.

 12. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  19 marca 2021

  Jestem przerażona tym co dzieje się ze zwierzętami w naszym kraju. W sumie nie tylko ze zwierzętami, bo z ludźmi. Trzeba prosić o pomoc, bo Państwo ma w nosie wszystko.

 13. Odpowiedz

  shikatemeku

  19 marca 2021

  Przykro się na to wszystko patrzy.. Coraz gorzej się dzieje na świecie, jak i w naszym kraju. Jak nie zaczniemy nic zmieniać, to boję się pomyśleć co będzie za kilka, kilkanaście lat..

 14. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  28 marca 2021

  Ciekawa jestem, czy udało się uratować życie konia, jak wiele jeszcze czeka na zniwelowanie wyroku śmierci.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS