Tornado Ellie

Date
gru, 07, 2016

45-box-3d-tornado-ellie-rgb-e1474979605899Czy krowy mogą latać? Okazuje się, że tak – kiedy porwie je tornado. Wydawnictwo FoxGames przygotowało zabawną, nieco szaloną grę dla dzieci „Tornado Ellie”.

Wiek graczy: 8+

Liczba graczy: od 2 do 4

Czas gry: około 20 minut

Cel i fabuła

Akcja gry toczy się w Mlecznej Górze, gdzie nadszedł czas tornad. Zadaniem graczy jest ochrona małych gospodarstw, by wszystko nie uleciało wraz z wiatrem. Jak wiele dóbr uda się im ocalić? Zwycięzcą zostanie gracz, któremu uda się zachować jak najwięcej elementów swojej farmy.

tornado1

Strona wizualna

Grafika gry zachowana została w zabawnej konwencji, jest dopracowana i jak na grę dla dzieci o tornadach przystało – nieco szalona. W pudełku znaleźć można trójwymiarową planszę, drewniane figurki, instrukcję oraz talię kart. Z początku zastanawiałam się dlaczego te karty tak się do siebie kleją? Okazało się jednak, że ma to swoje racjonalne i przydatne zastosowanie. Standardowa, śliska talia, zupełnie by się tutaj nie sprawdziła.

tornado2

Przygotowanie gry

Na początku rozstawiamy planszę 3D, tak, żeby mogło po niej jeździć tornado – w zależności na jakim poziomie trudności chcemy grać tornado przesuwa się po krótkim lub długim szlaku. Każdy z graczy otrzymuje cztery karty oraz po 3 drewniane elementy z każdego rodzaju.

tornado4

Przebieg rozgrywki

Rozpoczynający gracz wybiera kartę z ręki i kładzie ją na planszy tornada, po czym przesuwa ją w kierunku następnego gracza. Kolejni uczestnicy muszą dokładać do stosika swoje zwierzęta, trzymając się jednak wyznaczonych zasad. Zwierzęta muszą być tego samego rodzaju lub w większej ilości. W przypadku pojedynczych sztuk losuje się dodatkową kartę i działa zgodnie z instrukcją. Kiedy gracz zagra kartę błyskawicy obowiązek odwrócenia planszy przechodzi na następną osobę. Jeżeli gracz zagra kartę chmury, kierunek obrotów zostaje odwrócony. Jeżeli dany gracz nie ma możliwości wyłożenia żadnej karty, dokłada do pola tornada wskazany na rewersie pierwszej karty z dodatkowego stosu, inwentarz. Gra toczy się do momentu, gdy jeden z graczy nie zrzuci zawartości tornada. Wówczas pozostali gracze mogą dobrać po jednym z brakujących im elementów (jeżeli jakiś spadł). Gra toczy się dalej, do momentu aż któryś z graczy nie będzie miał możliwości dołożenia do tornada wskazanych elementów. Wówczas przegrywa grę.

tornado6

Wrażenia

Gra sama w sobie jest dość prosta, ale posiada złożone, rozbudowane zasady, w których na początku młodszym graczom ciężko się połapać. Wymaga też nieco cierpliwości i zręcznych rąk. Typem nieco przypomina „Jengę”. Nie dziwi mnie, że zostało do niej dodane ograniczenie wiekowe  8+.

tornado7

Podsumowanie

„Tornado Ellie” to sympatyczna, humorystyczna gra rodzinna, w której motyw łączy się z rozgrywką. Bez trudu zapewni dobrą zabawę nie tylko najmłodszym graczom, ale i całej rodzinie. Trzeba się jednak przygotować na to, że potrzebny będzie płaski, nie trzęsący się stół – okrągły byłby perfekcyjny.

Dziękuję!

logo_foxgames

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły