To ty pracujesz dla mnie – Adelina Tulińska 

Date
gru, 18, 2022

To ty pracujesz dla mnie

Twórczość Adeliny Tulińskiej znam przede wszystkim z jej fantastycznej serii „Dotyk północy”. Zachęcona jednak lekkością, z jaką tworzy pisarka, z przyjemnością sięgnęłam również po inne tytuły spod jej pióra. Jednym z nich jest powieść „To ty pracujesz dla mnie”, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Niegrzeczne książki. 

Zarys fabuły

Zosia ma problemy w relacjach społecznych, jest jednak świetna w tym, co robi zawodowo. Gdy jednak jej duma zostaje urażona przez potencjalnego pracodawcę, nie zamierza podjąć się zlecenia. Ostatecznie za namową przyjaciółki podejmuje się zleconej pracy, co rozpoczyna całą lawinę zmieniających jej życie wydarzeń. 

Moja opinia i przemyślenia

„To ty pracujesz dla mnie” to przyjemnie napisana, niewymagająca beletrystyka. Adelina Tulińska ma lekkie pióro i przy każdej okazji dobrze się ją czyta, nawet gdy nie tworzy w moich klimatach. Niestety jednak, mimo że książkę dobrze się czyta, to wydaje mi się, że została napisana nieco na siłę, bo wiem, że pisarka potrafi tworzyć znacznie lepsze powieści. Nie zrozumcie mnie jednak źle — to naprawdę dobra, trzymająca poziom książka, po prostu uważam, że nisko plasuje się w dorobku pisarki, którą bardzo sobie cenię i lubię jej twórczość. 

Bohaterowie powieści zostali ciekawie wykreowani. Obydwoje mierzą się z wewnętrznymi problemami, skrywając je pod zakładaną każdego dnia maską. Ich relacja nie jest prosta, ale dobrze do siebie pasują i gdy trzeba, potrafią wspierać się nawzajem. To jednak trudne charaktery, niekiedy lubujące się w dziecinnych wręcz zachowaniach, więc i ich historia nie miała prawa być usłana różami. Mimo że pisarka potraktowała ich odrobinę po macoszemu, to i tak nie pozostawiła ich bez pomysłu na własną, życiową przygodę.  

Podsumowanie

Tytuł „To ty pracujesz dla mnie” jest lekką, rozrywkową lekturą, która umili zimowy wieczór. Nie radzę jednak zaczynać od tej książki swojej przygody z twórczością pisarki, bo tym razem postawiła ona dość niską poprzeczkę. To przyjemna powieść dla fanek romansów biurowych, ale zabrakło w niej moim zdaniem efektu wow, którego spodziewam się po książkach Adeliny Tulińskiej. Podsumowując — uważam, że „To ty pracujesz dla mnie” warto przeczytać, ale w ramach rozrywki i odpoczynku po pracy, z nastawieniem, że to dobra, ale nie doskonała lektura. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  18 stycznia 2023

  Mnie Dotyk Północy bardzo zawiódł. Te książki były napisane strasznie sztywno i bez polotu. Wynudziłam się okropnie. Po inne książki autorki nie sięgnę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 stycznia 2023

   Moje pierwsze wspomnienia sięgają debiutu Autorki, który czytałam jako recenzentka wewnętrzna i naprawdę dobrze go wspominam.

 2. Odpowiedz

  Viola z MBJ

  7 stycznia 2023

  Przyznaję,że taka literatura jest mi zupełnie obca. Może warto zajrzeć a skoro sama dobrze piszesz o stylu autorki,to czemu nie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 stycznia 2023

   Najbardziej lubię jej fantastyczną serię 🙂

 3. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  24 grudnia 2022

  Mimo, ze to nie mój gatunek, zaciekawiłaś mnie tymi dobrze wykreowanymi bohaterami. Chyba sięgnę w przerwie świątecznej.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 stycznia 2023

   Polecam serię fantasy tej pisarki, wpasowuje się w Twoje klimaty 🙂

 4. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  22 grudnia 2022

  Też uważam, że autorka pisze bardzo nierówno, ale ma fajny lekki styl pisania.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  21 grudnia 2022

  Tytuł nie leży w kręgu moich czytelniczych zainteresowań, ale miłośnicy gatunku chętnie wypełnią nim wolny czas, na luzie i bez większych oczekiwań.

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 grudnia 2022

   Autorka napisała również całkiem ciekawą serię fantasy.

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  21 grudnia 2022

  Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki, więc nawet ta dobra, ale nie doskonała lektura znajdzie się w kręgu jej zainteresowań.

 7. Odpowiedz

  Agnieszka+D.

  21 grudnia 2022

  Nazwisko Ady Tulińskiej ciągle miga mi gdzieś w internecie i mam nadzieję że niedługo dam radę przeczytać chociaż jedną jej książkę i sprawdzić czy podoba mi się styl tej autorki

 8. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  21 grudnia 2022

  Bardzo lubię książki tej autorki, ale tej jeszcze nie miałam przyjemności przeczytać. Moja przyjaciółka mi ją bardzo zachwalała, więc muszę to zrobić.

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 grudnia 2022

   Moim zdaniem Autorka tworzy bardzo nierówno – jedno powieści ma wspaniałe, inne zupełnie zwyczajne.

 9. Odpowiedz

  Joanna

  21 grudnia 2022

  Książki tej autorki od dawna mam w planie poznać, a co do tego tytułu, to jest idealny dla mnie. szkoda tylko, że zabrakło w nim tego wow.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 grudnia 2022

   Polecam zacząć od innego tytułu 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »