To Ty mnie pokochasz – Jasinda Wilder

Date
wrz, 08, 2014

to-ty-mnie-pokochasz-tom-1-b-iext25492384Nakładem wydawnictwa Amber ukazuje się seria o miłości do “niegrzecznych chłopaków”. Jedną z pisarek, które ją tworzą jest Jasinda Wilder, znana z powieści “Tylko My” opowiadającej losy Nell i Colta. “To Ty mnie pokochasz” jest pierwszym tomem romantycznej historii ich córki.

Kylie jest utalentowaną i ładną, ale dość prostolinijną dziewczyną. Oz, gdy widzi ją po raz pierwszy w nowej szkole, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia – właściwie sam nie wie dlaczego. Kylie, zamiast panienką na jedną noc, staje się jego serdeczną przyjaciółką i powoli rodzi się między nimi prawdziwe uczucie. Problem polega na tym, że Oz wychowywał się w podłych dzielnicach i jego życie nie jest usłane różami. Skrywa wiele tajemnic, które on sam chciałby odkryć. Dlatego właśnie Kylie – córka sławnych twórców muzyki – nie jest odpowiednią dziewczyną dla niego.

Książka została napisana w oryginalny sposób – wydarzeń nie obserwujemy z punktu widzenia Kyli, a oczami jej ojca Colta i zakochanego w niej Oza. Nie zmienia to faktu, że pisarka dość obrazowo przedstawiła również jej uczucia, po prostu nie dała nam dostępu bezpośrednio do jej myśli.

Powieść napisana została w niezwykle lekki i przyjemny sposób. Czyta się ją szybko, kolejne strony przelatują niczym liście na wietrze. Z żalem pochłania się ostatnie słowa, czekając niecierpliwie na kolejny tom. Choć fabularnie historia jest właściwie o niczym – ot takie sobie pierwsze zauroczenie dorastającej dziewczyny – to aż przerażające jak bardzo potrafi wciągnąć.

Bohaterowie książki są niezwykle żywi i realistyczni. Ich kreacjom niczego nie brakuje. Colt i Nell martwią się o swoją prawie dorosłą córkę, jej przyjaciel Ben, choć opisany na zaledwie kilku stronach, pokazuje swoją frustrację, a czytelnicy mogą stworzyć sobie jego pełen obraz. Sam Oz jest postacią sympatyczną, której trudno nie polubić – co nieco burzy jego obraz niegrzecznego chłopca i raczej zrzuca całą winę za ewentualne wydarzenia, nabyte umiejętności i zwyczaje na środowisko, w którym dorastał.

Tym co mogłabym uznać za wadę książki są nieco sztuczne dialogi toczone w pewnych momentach pomiędzy głównymi bohaterami. Nie wiem jednak czy rzeczywiście były niedociągnięciem, ponieważ dzięki temu, że sprawiały wrażenie nieco poetyckich, stały się szczegółem, których powieść wyróżnia spośród setek podobnych.

Po przeczytaniu “Ty Ty mnie pokochasz” czuję ogromny niedosyt. Mam wielką ochotę na poznanie kolejnego tomu. Jestem bardzo ciekawa jak ułożą się relacje bohaterów i nie chodzi mi jedynie o związek uczuciowy Oza i Kylie. Jasinda Wilder potrafi stworzyć nastrój, a swoją twórczością zainteresować czytelnika. Wszystkim osobom, które lubią prozę wdzięcznie nazwaną “new adult”, serię powieści pisarki gorąco polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

logo_amber

 

9 września 2014

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Sylwuch

  16 września 2014

  Mam za sobą niewiele powieści z serii New/Young Adult, ale każda przypadła mi do gustu, zatem na pewno sięgnę także po “Ty mnie pokochasz”. 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »