Tajniacy obrazki

Date
paź, 20, 2016

tajniacyZawsze zastanawiałeś się nad tym jakby to było wcielić się w rolę tajnego agenta? Dzięki grze „Tajniacy obrazki” będzie to możliwe. Wypróbuj swoje umiejętności i sprawdź czy nie natkniesz się na współpracowników wroga. Dodatkowo grę „Tajniacy obrazki” można połączyć z poprzednią częścią, noszącą tytuł „Tajniacy”.

Wiek: 10+

Liczba graczy: 2-8 osób

Czas gry: około 15 minut

Cel i fabuła gry

Symbole na mapie są zakodowanymi oznaczeniami miejsc, w których tajniacy muszą nawiązać kontakt z agentami ze swojej organizacji. Dwóch szefów drużyn zna te lokalizacje. Celem gry jest przekazanie agentom informacji przy pomocy krótkich wskazówek. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza odkryje wszystkich swoich agentów.

Strona wizualna

Gra posiada prostą, jednolitą, ale ciekawą szatę graficzną. W pudełku znajdziemy kilkadziesiąt, różnej wielkości płytek oraz przejrzystą, dobrze skomponowaną instrukcję.  Ciekawym dodatkiem do gry jest aplikacja mobilna, dzięki której wygenerować można nieskończoną liczbę kart kluczy lub korzystać z czasomierza z lektorem. Za stronę wizualną twórcom należy się piątka z plusem.

tajniacy1

Przygotowanie gry

Gracze dzielą się na zbliżone umiejętnościami zespoły. Każdy z nich musi wybrać swojego szefa. Na stole należy ułożyć dwadzieścia losowych płytek obrazków, w prostokącie 5×4, co odpowiada oznaczeniom na karcie kluczy. Karty agentów układamy po stronie szefów siatki szpiegowskiej, będą oni wykładali je w ramach postępów swoich zespołów.

tajniacy2

Przebieg rozgrywki

Rozgrywka dzieli się na tury drużyn. W każdej z nich szef drużyny podaje swoim tajniakom wskazówki, które mogą zawierać wyłącznie jedno słowo (lub nazwę własną) i jedną cyfrę. Pozostali gracze z drużyn odgadują pozycje swoich agentów. Jeżeli odgadną prawidłowo, ich położenie zostaje odsłonięte, jeżeli błędnie – na planszy umieszczony zostaje świadek lub co gorsza wrogi agent. Najgorszą z możliwości jest odkrycie zabójcy – drużyna, która na niego trafi automatycznie przegrywa grę.

tajniacy3

Wrażenia

Nie spodziewałam się, że tak prosta gra może okazać się taka fantastyczna. Podczas rozgrywki wzbudziła mój szczery zapał, a i momentami wesoły śmiech. Podoba mi się też fakt, że gra może być zarówno kooperacyjna jak i polegająca na współzawodnictwie – ktoś miał naprawdę świetny pomysł i doskonale go zrealizował. W dobrym towarzystwie rozrywka może nieco przypominać kalambury, tylko takie nie wymagające talentów plastycznych czy aktorskich.

tajniacy4

Podsumowanie

„Tajniacy obrazki” to ciekawie pomyślana gra, która może być doskonałym pomysłem zarówno na wieczór z rodziną jak i chwile spędzone w gronie osób dorosłych. Jej zdecydowaną zaletą będzie fakt, że do gry nie potrzeba ani wiele czasu ani specjalnie dużo miejsca. To tytuł idealny dla tych, którzy cenią sobie prostotę, a jednocześnie liczą na interesującą rozgrywkę.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły