SuperQUIZ Koty

Date
paź, 12, 2017

Sporo osób uważa się za miłośników kotów, ale nie zdaje sobie sprawy, jak wielu rzeczy nie wie nawet o swoim własnym, ukochanym pupilu. Najwyższy czas sprawdzić naszą wiedzę!

„Superquiz koty” to właściwie niewielkich rozmiarów kołonotatnik zapełniony rozmaitymi, kocimi ciekawostkami. Do każdego tekstu są pytania, z odpowiedziami typu a, b, c, d. Wiedza zawarta w książeczce dorównuje tej, którą znaleźć można w pełnowymiarowych albumach. Wydanie jest kolorowe i bogato ozdobione zdjęciami.

Pytania w quizie pojawiają się przeróżne, a ciekawostki w książeczce znaleźć można z wielu dziedzin. Możemy poczytać o kocich zabawach, potrzebie bliskości, podkradaniu jedzenia, różnych rasach, długościach sierści, wizytach u weterynarza, ale także o sławnym już na całym świecie, komiksowym Garfieldzie. Autorka dzieli się z czytelnikami bogatą i szczegółową wiedzą.

Jako mini poradnik lub książeczka z ciekawostkami koci superquiz sprawdza się znakomicie. Jednak jako gra w ogóle nie spełnił moich wymagań. Po pierwsze nie ma zasad i nie można w niej w żaden sposób wygrać. Same pytania odnoszą się do konkretnych tekstów, a odpowiedzi związane są raczej z umiejętnością czytania ze zrozumieniem niż z rzeczywistą, posiadaną wcześniej wiedzą. Nie podoba mi się też fakt, że jest to test wyboru. Wolałabym pytania otwarte.

Dla kogo więc nadaje się SuperQUIZ? Myślę, że dla dzieci w wieku szkolnym, które z przyjemnością poznają kocie ciekawostki, a dla ich utrwalenia odpowiedzą na zadane do tekstu pytania. Jeżeli w ten sposób na niego spojrzeć, to wydanie jest pierwszorzędne i z pewnością znacznie ciekawsze niż gdyby dziecko miało otrzymać dużych rozmiarów, koci album. Zdecydowaną zaletą Superquizu jest to, że można go wszędzie zabrać ze sobą.

Wydanie książeczki jest bardzo ładne. Dzięki dużym kołom strony łatwo odwracać. Same kartki natomiast mają odpowiednią grubość i są dobrane kolorystycznie. Pojawiające się w książeczce zdjęcia zostały starannie wybrane i dobrze dopasowane zarówno do kolorystyki, jak i do treści.

Twoje dziecko kocha koty albo chciałoby lepiej zrozumieć domowego pupila? „Superquiz koty” odpowie na wszystkie pytania i znacznie poszerzy waszą wspólną wiedzę na temat tego niesamowitego gatunku. Kolorowe zdjęcia i dobrze napisany, interesujący tekst z pewnością nie jednemu umili podróż pociągiem czy czekanie w niekończącej się kolejce, a może nawet ubarwi kilka szkolnych przerw.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  paulina

  12 października 2017

  ojeeej, mój syn by się ucieszył! Musi jednak trochę poczekać

 2. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  21 grudnia 2020

  dzieciaki byłby zachwycone, ale coś czuję, że podarowałabym taki prezent komuś starszemu, który uwielbia koty i uwielbia ciekawostki o nich 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »