SuperQUIZ Koty

Date
paź, 12, 2017

Sporo osób uważa się za miłośników kotów, ale nie zdaje sobie sprawy, jak wielu rzeczy nie wie nawet o swoim własnym, ukochanym pupilu. Najwyższy czas sprawdzić naszą wiedzę!

„Superquiz koty” to właściwie niewielkich rozmiarów kołonotatnik zapełniony rozmaitymi, kocimi ciekawostkami. Do każdego tekstu są pytania, z odpowiedziami typu a, b, c, d. Wiedza zawarta w książeczce dorównuje tej, którą znaleźć można w pełnowymiarowych albumach. Wydanie jest kolorowe i bogato ozdobione zdjęciami.

Pytania w quizie pojawiają się przeróżne, a ciekawostki w książeczce znaleźć można z wielu dziedzin. Możemy poczytać o kocich zabawach, potrzebie bliskości, podkradaniu jedzenia, różnych rasach, długościach sierści, wizytach u weterynarza, ale także o sławnym już na całym świecie, komiksowym Garfieldzie. Autorka dzieli się z czytelnikami bogatą i szczegółową wiedzą.

Jako mini poradnik lub książeczka z ciekawostkami koci superquiz sprawdza się znakomicie. Jednak jako gra w ogóle nie spełnił moich wymagań. Po pierwsze nie ma zasad i nie można w niej w żaden sposób wygrać. Same pytania odnoszą się do konkretnych tekstów, a odpowiedzi związane są raczej z umiejętnością czytania ze zrozumieniem niż z rzeczywistą, posiadaną wcześniej wiedzą. Nie podoba mi się też fakt, że jest to test wyboru. Wolałabym pytania otwarte.

Dla kogo więc nadaje się SuperQUIZ? Myślę, że dla dzieci w wieku szkolnym, które z przyjemnością poznają kocie ciekawostki, a dla ich utrwalenia odpowiedzą na zadane do tekstu pytania. Jeżeli w ten sposób na niego spojrzeć, to wydanie jest pierwszorzędne i z pewnością znacznie ciekawsze niż gdyby dziecko miało otrzymać dużych rozmiarów, koci album. Zdecydowaną zaletą Superquizu jest to, że można go wszędzie zabrać ze sobą.

Wydanie książeczki jest bardzo ładne. Dzięki dużym kołom strony łatwo odwracać. Same kartki natomiast mają odpowiednią grubość i są dobrane kolorystycznie. Pojawiające się w książeczce zdjęcia zostały starannie wybrane i dobrze dopasowane zarówno do kolorystyki, jak i do treści.

Twoje dziecko kocha koty albo chciałoby lepiej zrozumieć domowego pupila? „Superquiz koty” odpowie na wszystkie pytania i znacznie poszerzy waszą wspólną wiedzę na temat tego niesamowitego gatunku. Kolorowe zdjęcia i dobrze napisany, interesujący tekst z pewnością nie jednemu umili podróż pociągiem czy czekanie w niekończącej się kolejce, a może nawet ubarwi kilka szkolnych przerw.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  21 grudnia 2020

  dzieciaki byłby zachwycone, ale coś czuję, że podarowałabym taki prezent komuś starszemu, który uwielbia koty i uwielbia ciekawostki o nich 😉

 2. Odpowiedz

  paulina

  12 października 2017

  ojeeej, mój syn by się ucieszył! Musi jednak trochę poczekać

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Zdejmij z nieba księżyc – Kristan Higgins

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły