Siedem razy eks – Lucy Vine

Date
wrz, 30, 2023

Siedem razy eks

„Siedem razy eks” autorstwa Lucy Vine to pełna wigoru, barwna powieść obyczajowa, która z lekkością i humorem wprowadza czytelnika w świat miłosnych zawirowań głównej bohaterki, Esther. Charakteryzując się lekkością pióra, swobodą wyrażania myśli i świeżym spojrzeniem na temat związków, książka skłania do refleksji, jednocześnie dostarczając solidną dawkę rozrywki.

Zarys Fabuły

Powieść przedstawia losy Esther, kobiety stojącej u progu trzydziestki, która, choć obdarzona stabilną pracą i gronem wiernych przyjaciół, wciąż poszukuje miłości swojego życia. Po kolejnej serii nieudanych randek, Esther napotyka artykuł w magazynie „Cosmour”, opisujący siedem kluczowych relacji miłosnych, jakich zazna każda kobieta. Zainspirowana treścią tekstu, bohaterka postanawia powrócić do swoich dawnych związków i przeanalizować je pod kątem przedstawionych w artykule archetypów. Ta niezwykła, pełna emocji podróż staje się pretekstem do głębokiej samorefleksji i otwiera przed bohaterką upragnioną możliwość odnalezienia swojej drugiej połówki. 

Moja Opinia

„Siedem razy eks” to urokliwa opowieść, w której humor mieszający się z prawdziwymi, życiowymi dylematami tworzy lekką, ale zarazem pociągającą atmosferę. Autorka, Lucy Vine, z niezwykłą precyzją i subtelnością oddaje wewnętrzny świat Esther, kreując bohaterkę pełną sprzeczności, co sprawia, że jest ona postacią niezwykle autentyczną i bliską czytelnikowi. Mimo momentów, w których humor może wydawać się specyficzny, książka jest przyjemna w odbiorze. Niezaprzeczalnie trzyma w napięciu, prowadząc czytelnika przez różne etapy życia głównej bohaterki. Pewnym minusem jednak wydaje mi się zbyt wyeksponowana chęć moralizowania czytelnika przez pisarkę, która wykreowała bohaterkę skupioną wyłącznie na swoich wewnętrznych przeżyciach i w ogóle niedostrzegającą tego, co dzieje się wokół niej, by ostatecznie zrozumieć wartości, które naprawdę liczą się w życiu. 

Podsumowanie

„Siedem razy eks” to literacka propozycja dla tych, którzy poszukują nie tylko rozrywki, ale także głębszych przemyśleń na temat miłości, związków i samopoznania. Autorka z wprawą łączy elementy humorystyczne z psychologiczną głębią, przedstawiając historię, która jest zarazem lekka i pełna treści. Jest to idealna książka na spokojny wieczór, podczas którego czytelnik może zanurzyć się w świat miłosnych perypetii Esther, śmiejąc się i zastanawiając nad trudnościami związanymi z poszukiwaniem prawdziwej miłości w dzisiejszym świecie.

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny – Adam Kay

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

20 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Krystyna

  2 października 2023

  Jak to ludzie potrafią komplikować takie proste sytuacje… Ciekawa książka 🙂

 2. Odpowiedz

  dyedblonde

  2 października 2023

  brzmi dobrze 🙂 ksiązką którą będę chciała przeczytać w najblższym czasie, podoba mi się tematyka jak i sam wygląd

 3. Odpowiedz

  Marysia K

  2 października 2023

  Brzmi oryginalnie, a oryginalności ostatnio szukam. Mam dość oklepanych wątków

 4. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  1 października 2023

  Nie zaszkodzi mieć na uwadze takiego wydania.

 5. Odpowiedz

  Anszpi

  1 października 2023

  Ta książka wydaje się być idealną propozycją do przeczytania czegoś dla rozrywki a jednocześnie zmuszających do myślenia

 6. Odpowiedz

  Agnieszka

  1 października 2023

  Jestem ciekawa tej pozycji, myślę, że moglaby mi się spodobać. Zapisuję na listę.

 7. Odpowiedz

  Paula

  1 października 2023

  Też miło spędziłam z nią czas.

 8. Odpowiedz

  Zuzanna

  1 października 2023

  Z reguły nie sięgam po tego typu książki, ale sprawiłaś, że mam ochotę to zmienić. Zapiszę sobie tytuł i zamówię w najbliższym czasie.

 9. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  1 października 2023

  Lekturka z humorem to coś co potrafi polepszyć nastrój w chłodny jesienny wieczór

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  1 października 2023

  Przyznam, że książka mnie nie przekonuje do sięgnięcia po nią, nie zanurzam się w takich klimatach, ale fantastycznie, że wnosi dla czytelnika coś więcej niż tylko historię bohaterki, atutem humor i przesłania.

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2023

   Rozumiem, że każdy z nas ma różne preferencje jeżeli chodzi o gatunki literackie. Jeżeli kiedykolwiek zmienisz zdanie i zdecydujesz się dać tej książce szansę, mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu tak jak mnie. Dziękuję za komentarz!

 11. Odpowiedz

  Patrycja

  1 października 2023

  Przyznam, ze takie historie stają się chyba coraz bardziej realne….

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2023

   Masz rację, Patrycjo. Często w literaturze znajdziemy odzwierciedlenie problemów i sytuacji, które są bardzo bliskie rzeczywistości. To sprawia, że możemy się z książką jeszcze bardziej zidentyfikować i zrozumieć głębiej przedstawiane w niej treści.

 12. Odpowiedz

  Martyna K.

  30 września 2023

  Dobrze, że w tym wydaniu pojawiają się także głębsze przemyślenia na temat miłości.

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2023

   Zgadzam się z Tobą. Przemyślenia na temat miłości dodają tej książce głębi i sprawiają, że jest to lektura nie tylko rozrywkowa, ale i skłaniająca do refleksji. Miło, że doceniasz te aspekty!

 13. Odpowiedz

  Adrianna Andrzejewska

  30 września 2023

  Nie ukrywam, że Twoja recenzja sprawiła, że jestem mocno zaintrygowana tą książką. Na pewno trafi na moją listę pozycji do przeczytania.

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2023

   Bardzo się cieszę, że recenzja zaintrygowała Cię na tyle, że zdecydowałaś się dodać książkę do swojej listy. Mam nadzieję, że lektura spełni Twoje oczekiwania! Czekam z niecierpliwością na Twoje wrażenia po przeczytaniu!

 14. Odpowiedz

  Anna

  30 września 2023

  Zaciekawiła mnie ta książka dzięki Twojej recenzji. Na pewno się z nią bliżej zapoznam.

  • Odpowiedz

   Vicky

   1 października 2023

   Cieszę się, że recenzja zaciekawiła Cię na tyle, że zechcesz się bliżej zapoznać z książką. Jeżeli będziesz miała jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, śmiało pytaj! Mam nadzieję, że książka dostarczy Ci wiele radości i wartościowych przemyśleń. Miłej lektury!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły