Sawa, mały wielki bohater

Date
maj, 09, 2016

sawa-maly-wielki-bohater-b-iext32883282By zostać bohaterem wystarczy odwaga i dobre serce (oraz oczywiście nieco szczęścia). Przenieście się wraz z Sawą do niezwykłej, baśniowej krainy, w której kryje się równie wiele cudów co i niebezpieczeństw. 

Wioska Sawy zostaje zaatakowana i tylko jemu udaje się uciec, a zawdzięcza to trzeźwemu umysłowi mamy. Chłopiec jednak nie zamierza zostawić spraw swojemu własnemu biegowi. Zrobi wszystko by ocalić mamę oraz pozostałych mieszkańców wioski. Gdy podczas ucieczki spotyka białego wilka z legend, ten natychmiast zdobywa jego zaufanie, a Sawa postanawia podążyć za nim do mieszkającego w górach czarodzieja. Mały bohater nie zna jednak prawdy. Nie wie, że co prawda niegdyś białe wilki chroniły ludzi, ale pewnego dnia zwróciły się przeciwko nim, za co zostały surowo ukarane.

sawa1

Animacja może poszczycić się naprawdę głupim humorem – jak na współczesne produkcje przystało. O dziwo jednak nie jest on niesmaczny, a nawet powiedziałabym, że bohaterowie potrafili mnie rozbawić. Pod tym względem bajka jest naprawdę sympatyczna, a występujące w niej postacie da się polubić. Wyraźnie jednak widać, że nie jest to amerykańska popkulturowa produkcja (co dla mnie osobiście stanowi duży plus).

sawa2

Fabuła została ciekawie pomyślana, a zwroty akcji niejednokrotnie potrafią zaskoczyć. Podczas oglądania żałowałam jedynie, że wydarzenia zostały tak skrótowo przedstawione. Przygoda zaczyna się w odpowiednim tempie, jest budowany nastrój, Sawa to bohater, który nie podejmuje pochopnych decyzji, później jednak wszystko zaczyna pędzić na łeb na szyję i zmierza ku jak najszybszemu końcowi. Zbyt wiele akcji zostało upchnięte w za krótkim czasie.

sawa3

Od strony graficznej produkcja również nie do końca spełniła moje oczekiwania. Niektóre postacie i sceny są świetne, cudowne, genialne – mogłabym oglądać je na okrągło. Inne jednak zupełnie psują cały efekt. Sprawia to ogólne wrażenie mistrzostwa połączonego ze zwykłą amatorszczyzną.

sawa4

Postać Sawy kojarzy mi się z Dorotką podróżującą po krainie Oz. Chłopiec został naprawdę pozytywnie pomyślany i przedstawiony. To dobry wzór bohatera. Taki, z którego mogą (i powinny) czerpać przykład dzieci. Zależy mu na rodzinie, na przyjaciołach, jest odważny, ale nie głupi. Wielu producentów animowanych filmów zupełnie zapomniało, że istnieją takie wzorce. Sawa jest zdecydowanym plusem przedstawionej historii.

sawa5

„Sawa, mały wielki bohater” to sympatyczna animacja, która posiada kilka wad, ale powinna spełnić oczekiwania dzieci (oraz ich rodziców). Film został zrealizowany z wyobraźnią i humorem. Występujący w nim bohaterowie mogą stanowić dobry wzór do naśladowania, a każdy antagonista otrzymał szansę by się ostatecznie zrehabilitować – tylko czy wszyscy z niej skorzystali? Obejrzenie bajki serdecznie wszystkim polecam, ponieważ pozytywnie wyróżnia się na tle morza ostatnio wydanych produkcji.

sawa6

Dziękuję!

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »