Sanktuarium: Rozłąka – Sarah Fine

Date
maj, 10, 2017

„Rozłąka” to drugi tom cyklu „Strażnicy z krainy cieni” spod pióra amerykańskiej pisarki Sarah Fine. Jak potoczą się losy Leli i Malachiego po odesłaniu ich z powrotem na ziemię by bronili śmiertelnego świata przed rozprzestrzeniającymi się coraz szybciej Mazikinami?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”10734F” ccolor=”155682″ bcolor=”00FF2A” bgcolor=”BFFFEC” cbgcolor=”A8D7FF” bgcolorto=”23FFAF” cbgcolorto=”29A9FF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Sarah Fine
tłumaczenie: Dominika Repeczko
cykl: Strażnicy z Krainy Cieni (tom 2)
wydawnictwo: Jaguar
tytuł oryginału: Fractured
data wydania: kwiecień 2017
ISBN: 9788376865454[/stextbox]

Lela zostaje kapitanem nietypowego, czteroosobowego oddziału, który ma za zadanie rozprawić się z Mazikinami i wygnać je ze świata śmiertelników. Misja jednak wydaje się zupełnie niemożliwa, zwłaszcza gdy dziewczyna musi na powrót zmagać się z problemami codziennego życia: szkołą, policjom, kuratorem, przyjaciółmi i wrogami. Zamierza jednak być silna i sobie poradzić, przynajmniej dopóki Malachi, w którym zakochała się do szaleństwa, nie postanawia wbić jej noża w plecy. Jak wiele jeszcze może znieść dziewczyna, która i tak w życiu nigdy nie miała lekko? Czy ostatecznie postanowi się poddać, a może okaże się dość silna, by walczyć do samego końca, nawet jeżeli nie widzi szans na wygraną…

Pierwszy tom „Sanktuarium” niezwykle przypadł mi do gustu. Był utrzymany w mrocznym klimacie, akcja toczyła się w niesamowitym, tajemniczym mieście samobójców. Przez wiele stron nie miałam pojęcia co może się wydarzyć. Drugi tom nie wygląda już tak dobrze. Fabuła stała się nieco zbyt pospolita, a bohaterowie kręcą się w kółko. Szkolnego życia jest nieco zbyt dużo (lub nieco zbyt mało jak na powieść, w której ma być ono jednym z głównych wątków). Mimo jednak pewnym wad powieść bez trudu wciąga i przenosi czytelników do świata, z którym musi zmagać się główna bohaterka.

Jednej rzeczy jednak nie jestem w stanie wybaczyć Sarah Fine. Zostawiła otwarte zakończenie. Akcja po prostu się urywa, a ja nie mam w rękach kolejnego tomu. Każdy, kto kiedykolwiek znalazł się w podobnej sytuacji, powinien zrozumieć mój słuszny gniew i rozgoryczenie. Liczę tylko na to, że tym razem wydawnictwo Jaguar nie każe nam czekać na kolejny tom całe dwa lata… (wersja angielska premierę miała w 2014 roku). Mam także nadzieję, że pojawią się na polskim rynku również inne powieści spod pióra pisarki.

W „Rozłące” do fantastycznej fabuły wkrada się normalne życie i problemy psychologiczne porzuconego dziecka, które nigdy nie czuje się dość dobre. Leli ciężko nawiązywać jakiekolwiek relacje z ludźmi, ponieważ czuje się od nich gorsza. Nie sądzi, że mogłaby być warta cudzych uczuć. Rówieśnicy jednak niejednokrotnie ją zaskakują, a dziewczyna zaczyna rozumieć, że na ziemi może mieć coś więcej niż tylko jedną, wartą wszelkich poświęceń przyjaciółkę.

Jestem niezwykle zadowolona, że nareszcie miałam możliwość poznania drugiego tomu „Sanktuarium”, szczęście to jednak walczy z rozgoryczeniem spowodowanym tak urwanym zakończeniem. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i liczę na to, że tym razem pojawi się znacznie szybciej! Serię polecam — zdecydowanie należy do tych wartych uwagi!

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788376865454″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »