Rycerze i smoki – Christina Bjork i Eva Erikkson

Date
cze, 12, 2014

rycerze-i-smoki_420px_rgbPrzepięknie ilustrowana książeczka dla dzieci “Księżniczki i smoki” zupełnie mnie zauroczyła. Na tyle, że gdy tylko ujrzałam zapowiedź kolejnej części – “Rycerze i smoki” z ilustracjami tej samej autorki, wiedziałam, że muszę ją mieć.

Cienka, dopracowana graficznie książeczka, zawiera siedem krótkich bajek dla dzieci – po jednej na każdy dzień tygodnia. Wszystkie nawiązują do rycerzy z legend, tu jednak zostali oni przedstawieni w roli małych chłopców. Oczywiście w każdej z krótkich historyjek ważną rolę odgrywa również smok.

Utwory są ciekawe, fajne i zabawne. Ich czytanie sprawia przyjemność, potrafią również zaskoczyć. Są idealnie skomponowane dla małych dzieci, tak, że pociechy się przy nich nie nudzą. Lubią słuchać bajek i oglądać przy tym kolorowe obrazki. Książeczka podoba mi się również z tego względu, że szwedzka autorka podchodzi do dzieci poważnie – nie traktuje ich tak, jakby były głupie, a właśnie jedynie małe, poznające świat. Wielu autorów książeczek dla dzieci w ogóle tego nie dostrzega, uważając, że mogą napisać każdą bzdurę, a ona i tak przyciągnie uwagę malucha.

Nie tylko historie mi się w przypadku “Rycerzy i smoków” podobają. Cudowna jest także oprawa graficzna oraz samo wydanie. Barwne ilustracje Evy Erikkson zdecydowanie do mnie przemawiają. Z ogromną ochotą przegląda je również dziecko. Książeczka została oprawiona w twardą okładkę, nie niszczy się, została wydrukowana na dobrym jakościowo papierze. Jest to jedno z nielicznych wydań dla najmłodszych, w którym nie sposób dostrzec jakichkolwiek minusów.

Oczywiście po tylu pochwałach nie pozostaje mi nic innego jak tylko książeczkę gorąco dla wszystkich maluchów polecić. “Rycerze i smoki” to zbiór idealnych bajek na dobranoc. Krótkich, a jednocześnie fajnych. To książeczka, którą naprawdę warto mieć w swoim domu.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Zakamarki

1_zakamarki_logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    lobuzio

    15 czerwca 2014

    Chętnie poczytam, wygląda mi na bajkę dla dziecka i rodzica.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły