Rozkoszne lato – Margarett Borroughdame

Date
gru, 05, 2015

 

RozkoszneLato_okladka1„Rozkoszne lato” to zbiór pogodnych, dziecięcych wierszyków-rymowanek, które powstały z miłości do maluchów i lata. Jego Autorka zachęca dzieci i ich rodziców do tworzenia własnych, rysunkowo-fotograficznych, wakacyjnych albumów.

Nie mów mi proszę,

abym włożyła kalosze!

Rysunek na okładkę namalowała pięcioletnia Ada. W środku, oprócz wierszyków, znaleźć można także zdjęcia dzieci ozdobione zabawnymi ilustracjami. Same utwory pisane są w taki sposób by rymowały się zarówno w żeńskiej jak i męskiej formie. Można je nie tylko poczytać, ale również wykorzystać do świetnej, twórczej zabawy.

Takie są przypadki,

że dzieciom latem zdarzają się upadki

Wspomnienia z dzieciństwa, wakacje i lato to myśli przewodnie cienkiego tomiku. Rymowanki są przyjazne i pełne słońca. Wydanie przypomina album, taki, jaki dziecko mogłoby zrobić samo. Ładna, przyjemna szata graficzna tylko potęguje wrażenie ciepła bijącego od książeczki. Dodatkowo całość został zamknięta w kwadratowej, sztywnej oprawie. Kartki są dość grube i naprawdę trzeba by się było postarać, żeby tomik zniszczyć.

Marzyłam o biedronkach

i o promykach słonka!

Jeżeli tęsknisz za ciepłem słońca, latem i wakacjami to „Rozkoszne lato” jest jak najbardziej dla ciebie. Przyniesie promyk słońca i sprawi radość każdemu dziecku. To idealna książeczka do wspólnego czytania dla rodziców i ich pociech.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję MBBooks

mblogo2

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły