Rowdy, tom 1 – Jay Crownover

Date
cze, 23, 2015

rowdy1_1Jay Crownover jest jedną z najbardziej poczytnych Autorek powieści z gatunku New Adult. Gdy przeczytałam „Buntownika” od razu zrozumiałam dlaczego pisarka stała się tak popularna. Zachęcona lekturą sięgnęłam po kolejne tytuły, a wśród nich natrafiłam i na „Rowdy’ego”.

Salem była nieszczęśliwie zakochana w swoim przyjacielu, który uczuciem darzył jej siostrę, Poppy. Gdy nadarza się okazja, by po latach móc znów go spotkać, dziewczyna nie waha się ani chwili. Na miejscu jednak okazuje się, że chłopak żywi do niej urazę i we wspólnej pracy uparcie zamierza ją ignorować. Czy Salem znajdzie sposób by odmienić jego uczucia?

„Rowdy” to powieść z cyklu „Naznaczeni Mężczyźni”, który zapoczątkował bestsellerowy „Buntownik”. W kolejnych książkach poznajemy dalsze losy wcześniej poznanych bohaterów. Powoli, strona po stronie, przestają być dla czytelników tajemnicą. Jay Crownover w cudowny sposób odkrywa ich przeszłość i przynosi nadzieję na lepszą teraźniejszość i przyszłość. Chociaż wydaje mi się, że żadna z kolejnych powieści nie dorównuje „Buntownikowi” to jednak wszystkie czyta się szybko, lekko, z niekłamanym zapałem i ciekawością.

Salem jest silną, niezależną bohaterką, która wie czego pragnie od życia, a Rowdy to nieszczęśliwy, zbuntowany chłopiec, który musi przełamać swoje lęki. Ludzie potrafią dotkliwie ranić i to nieodłączna część życia. Niekiedy jednak warto zaryzykować i pozwolić by nad naszymi decyzjami zapanowało serce zamiast rozumu. To jedyna droga do szczęścia. Sądzę, że nie tylko bohaterowie powieści Jay Crownover powinni to zrozumieć.

Z przyjemnością śledziłam losy wcześniej spotkanych postaci i niecierpliwie czekam na możliwość poznania kolejnych historii. Po lekturze „Rowdy’ego” czuję pewien niedosyt i mam nadzieję, że szybko otrzymam możliwość przeczytania drugiego tomu. Tytuł jest przyjemny i lekki (choć nie brakuje w nim elementów brutalnego, paskudnego świata).

Powieści spod pióra Jay Crownover posiadają swój niewątpliwy urok. Bez trudu potrafią związać losy czytelnika z losami wykreowanych bohaterów. Póki co pisarka udowodniła, że nie brakuje jej pomysłów, a każda z książek w zasadniczy sposób różni się od pozostałych. Niegrzeczni chłopcy, których tworzy, stają się obiektem westchnień niejednej, nawet spokojnej i zupełnie zwyczajnej dziewczyny. Każdej, spragnionej intrygującego romansu kobiecie, zarówno „Rowdy’ego” jak i pozostałe książki Autorki, z czystym sumieniem polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Amber

logo_amber

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »