Rok pełen inspiracji – Regina Brett 

Każdy rok ma szansę stać się najwspanialszym rokiem w Twoim życiu.

Rok pełen inspiracji

Od wielkiego sukcesu zbioru felietonów Bóg nigdy nie mruga książki Reginy Brett cieszą się w Polsce niesłabnącym uznaniem. Pełne ciepła, rozbudzające nadzieję i dostarczające wielu wzruszeń lekcje amerykańskiej pisarki i dziennikarki stają się dla rzesz jej czytelników cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego krętych drogach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy, ale trudno się z nim nie zgodzić. To właśnie dzięki zbiorowi felietonów „Bóg nigdy nie mruga” (klik) poznałam i polubiłam twórczość amerykańskiej pisarki i dziennikarki. 

Co znajduje się w publikacji?

Rok pełen inspiracji” to zarówno planner z pustym miejscem do pisania, jak i 52 pozytywne teksty, każdy ze słowem tygodnia. Wybrane wyrazy to między innymi: radość, medytacja, czy zachwyt. Podnoszą na duchu i, tak jak to mają na celu, wprowadzają w dobry nastrój.

Szata graficzna książki zachowana została w ciepłych brązach. Zdobi ją złota, materiałowa wstążeczka, służąca za zakładkę. Całość prezentuje się pięknie i elegancko. Myślę, że idealnie sprawdzi się również jako prezent. Dodatkowym plusem są umieszczone na początku wydania kalendarze na lata 2021 – 2025. Tego mi zawsze w planerach brakowało. 

Moja opinia i przemyślenia

Niezwykle cenię Reginę Brett za pozytywne spojrzenie na życie oraz za fakt, że potrafi spojrzeć wstecz z dystansem i rozwagą. Mimo że nie zawsze się z nią zgadzam, to jednak rozumiem jej punkt widzenia i lubię czytać jej teksty. W publikacji „Rok pełen inspiracji” znajdują się słowa tygodnia, a przy nich pojawiają się pełne refleksji treści, zmuszające do przemyśleń pytania i przeróżne ćwiczenia. Planer jest ślicznie wydany i ogromnie optymistyczny. Bez trudu zmieści się do niemalże każdej, damskiej torebki. 

Podsumowanie

Powiedziałam to już raz, ale teraz chętnie powtórzę. Mimo że nie lubię poradników mówiących „jak żyć”, to książka Reginy Brett bez trudu mnie urzekła. Nie ma w niej żadnych wymuszonych prawd, których wymienienie służy jedynie przedłużeniu tekstu. Felietonistka wkłada serce, w to co pisze, a treść czerpie z własnego, życiowego doświadczenia, na które teraz, patrząc wstecz, potrafi spojrzeć obiektywnym wzrokiem. To co napisała, po prostu przyjemnie się czyta, a lektura nadaje się dla każdego.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  5 grudnia 2020

  Zazwyczaj sięgałam po planery, które były puste, w środku. Żeby mnie niczym nie rozpraszały. Ale kto wie, może taki by mi się spodobał.

 2. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  5 grudnia 2020

  Kiedyś bardzo często prowadziłam planer i byłam dzięki temu bardzo zorganizowana. Później przestałam go prowadzić i od tamtej pory z moim ogarnięciem jest różnie. Ten chętnie bym przejrzała i być może zamówiła. Może znowu udałoby mi się wrócić do starych, dobrych nawyków.

 3. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  5 grudnia 2020

  Bardzo ciekawy pomysł do motywowania czy planowania. Ja niestety należę do karteczkowców – spisuję na karteczce leżącej na biurku i to mi wystarcza, ale jako prezent warto by było właśnie taki planer-książkę kupić.

 4. Odpowiedz

  Akacja

  5 grudnia 2020

  Mam ten kalendarz, bardzo mi się podoba. Jednak będę jeszcze potrzebowała planera.

 5. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  5 grudnia 2020

  Nie przepadam za tego typu publikacjami, kalendarze wolę w trochę innym stylu. 😉

 6. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  5 grudnia 2020

  takie plannery motywują mnie do działania, chętnie przejrzałabym te teksty i zapisała parę stron 🙂

 7. Odpowiedz

  Aga

  6 grudnia 2020

  Muszę sprawdzić w końcu coś tej autorki, bo wiecznie słyszę głównie zachwyty!

 8. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  6 grudnia 2020

  Warto łapać takie ciepłe i pozytywne przesłanie, właśnie przez cały rok. 🙂

 9. Odpowiedz

  Lilianna

  6 grudnia 2020

  Ja też nie za bardzo lubię poradniki. Może jednak skuszę się bo z tego co czytam Ty też nie jesteś miłośniczką.

 10. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  7 grudnia 2020

  Okładka nie zachwyca i nie przyciąga. Ale to co jest w środku sprawia, że mam ochotę sięgnąć po tę publikację.

 11. Odpowiedz

  Ala

  7 grudnia 2020

  Kiedyś co roku kupowałam tego typu plannery, jednak kończyło się na tym, że w okolicy lutego/marca lądowały gdzieś na dnie szafy i tyle wychodziło z mojego planowania. Muszę przyznać, że ten, który pokazujesz mnie zaciekawił, może zamówię i tym razem zostanie ze mną przez cały rok.

 12. Odpowiedz

  todoarmo. pl

  8 grudnia 2020

  Hm nie jestem do końca przekonana do tej książki jakoś nie jest to moja tematyka i nie za bardzo lubię takie treści.

 13. Odpowiedz

  Shikatemeku

  8 grudnia 2020

  Myślę że taki planner by mi się przydał, chodź przyznam się że jestem wyjątkowo nie ogarniętą osobą – nie lubię planować ehh.

 14. Odpowiedz

  Dziewczyny z Z naciskiem na szczeście

  10 grudnia 2020

  Czytałam poprzednie książki autorki, jednak o tej nawet nie słyszałam 🙂 Będę musiała narobnić 🙂

 15. Odpowiedz

  W książki zaklęte

  11 grudnia 2020

  Widziałam same dobre opinie o tej książce. Chyba muszę ją sama przeczytać, aby się przekonać, że tak jest 🙂

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS