Rewanż – Natasza Socha

Date
sie, 03, 2023

Rewanż

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać pierwszy tom serii „Agencja rozbitych serc” spod pióra Nataszy Sochy. Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeżeli masz ochotę przeczytać recenzję Zemsty, wystarczy, że klikniesz na tytuł. Z dzisiejszego wpisu dowiesz się, czy kontynuacja historii również mi się spodobała. 

O czym jest książka?

„Rewanż” Nataszy Socha to drugi tom serii o Agacie, młodej kobieta, która, zainspirowana motywem zdrady, postanawia rozpocząć karierę detektywistyczną, specjalizującą się w potwierdzaniu winy niewiernych mężczyzn. Kontynuując znaną nam już tematykę z pierwszego tomu „Zemsta”, pisarka kreuje pełen emocji, ciekawy thriller, który jest pełen zagadek do rozwiązania i dramatów do przeżycia.

Moja opinia i przemyślenia

Agata to postać, którą naprawdę łatwo polubić. Mimo swojego cynizmu wobec mężczyzn, wciąż jest w niej pewna doza naiwności i oczywiści chęci pomocy innym. Swoją pracę traktuje bardzo poważnie, stawiając na szali własne emocje i bezpieczeństwo. Wytrwałość, z jaką radzi sobie z trudnościami, jest godna podziwu. Z kolei Jakub, bohater drugoplanowy, stanowi dla Agaty kontrast i uzupełnienie. To mężczyzna, który jest pewny siebie, ale i wyrozumiały. Jego determinacja w pomaganiu Agacie, pomimo wcześniejszych nieporozumień, sprawia, że czytelnik nie może się oprzeć kibicowaniu tej dwójce.

Natasza Socha umiejętnie miesza wątki osobiste z zawodowymi. Jednym z ciekawszych elementów historii jest tym razem pierwszy klient mężczyzna, który zatrudnia Agatę, aby udowodnić zdradę żony. Jest to zwrot akcji, który zaskakuje i jednocześnie daje okazję do głębszego zrozumienia postaci i kompasu moralnego, którym się kierują. Różne przypadki, z jakimi mierzy się Agata, dodają historii dynamiki i pomagają utrzymać napięcie oraz oczywiście zainteresowanie czytelnika.

Jeżeli chodzi o styl pisania, Natasza Socha utrzymuje swój lekki, zabawny ton, który idealnie komponuje się z poważnymi tematami, jakimi są zdrada, rozstania i poszukiwanie prawdy. Co więcej, pomysł z różowym, a potem limonkowym autem, które służy Agacie jako mobilne biuro, dodaje historii oryginalności i uroku.

Podsumowanie

„Rewanż” to ciekawa, emocjonująca i dobrze napisana powieść, która z pewnością przyciągnie fanów pierwszego tomu. Mimo że niektóre motywy są dość schematyczne, to jednak autorka umiejętnie prowadzi fabułę, zaskakując czytelnika na każdym kroku. Czekamy na kolejny tom, aby dowiedzieć się, jakie jeszcze niespodzianki przyniesie życie Agaty. Natomiast lekturę tych już wydanych serdecznie polecam każdemu, kto ma ochotę zagłębić się w lekką lekturę, która przyniesie mu odrobinę wytchnienia. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  22 sierpnia 2023

  Pod ostatnim postem dotyczącym tej autorki powiedziałam, że zapoznam się z nią. Zrobiłam to i jestem zachwycona. Ta książka już do mnie jedzie także, nie mogę się doczekać

 2. Odpowiedz

  Martyna K.

  18 sierpnia 2023

  Dawno nie sięgałam po twórczość tej autorki, a bez wątpienia warto.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  18 sierpnia 2023

  Ciekawie będzie zabrać się za oba tomy, lubię w wakacyjnej odprężającej atmosferze wejść w tego typu przygody czytelnicze.

 4. Odpowiedz

  Angela

  16 sierpnia 2023

  Bardzo ciekawy cykl książek. Z chęcią zapoznam się za równo z pierwszym jak i drugim tomem.

 5. Odpowiedz

  MangoMania

  15 sierpnia 2023

  Czuję się być zainteresowana bo takie fabuły do mnie trafiają.

 6. Odpowiedz

  Sisters92

  8 sierpnia 2023

  Ogólnie nie mówię nie, więc może skuszę się na tę lekturę.

 7. Odpowiedz

  dyedblonde

  8 sierpnia 2023

  w wolnej chwili chętnie bym ją sobie przeczytała!
  Będę mieć ją na oku!

 8. Odpowiedz

  Irena

  8 sierpnia 2023

  Bardzo lubię pióro autorki, ale ta seria jeszcze przede mną. Czuję, że się nie zawiodę. 😉

 9. Odpowiedz

  Paulina

  5 sierpnia 2023

  Mam nadzieję, że ten cykl mi też się spodoba. Pewnie tak będzie.

 10. Odpowiedz

  Pojedztam

  5 sierpnia 2023

  Akurat dawno już nie sięgałam po twórczość tej autorki, a swego czasu zaczytywałam się w jej książkach.

 11. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  5 sierpnia 2023

  Nie miałam przyjemności jeszcze poznać pióra tej autorki

 12. Odpowiedz

  Marlena Hr

  5 sierpnia 2023

  Bardzo lubię książki Nataszy Sochy, jednak tej serii nie znam. Chętnie zapoznam się z tym tytułem.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »