Pucio na wsi – Marta Galewska-Kustra

Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Pucio na wsi

Seria wydawnicza o przygodach małego chłopca o wdzięcznym imieniu Pucio to zdecydowanie jedna z lepszych (jeżeli nie najlepsza) na polskim rynku propozycja nauki poprzez zabawy. Tym razem mali czytelnicy wraz z Puciem i Misią wyruszą na wieś, by nauczyć się zbierać miód, gotować konfitury i wypiekać chleb, oraz tego, jak ważna jest współpraca i wzajemne wsparcie. Pucio i Misia są wszystkiego bardzo ciekawi, zupełnie tak, jak nasze własne dzieci. 

Co znajduje się w książeczce?

Oprócz samej historii w publikacji znajdują się również różnorodne zadania i ćwiczenia oraz ogólne informacje o tym, jak korzystać z książeczki, na co zwracać uwagę podczas zabawy i czego przy dzieciach unikać. Każda strona została podzielona na dwie części. Na górze umieszczona jest historia i ilustracje, a niżej, na białym pasku widnieją podzielone pod względem wieku zadania. Na końcu natomiast znalazło się krótkie podsumowanie, które przypomni młodszym dzieciom, czego nauczyły się podczas wspólnego czytania książeczki.

Moja opinia i przemyślenia

Gdyby przyjaciółka poprosiła mnie o polecenie wartościowego tytułu dla najmłodszych czytelników, z pewnością seria o „Puciu” znalazłaby się na pierwszy miejscu. Uczy poprzez zabawę, pomaga rozwinąć mowę, a dodatkowo bez trudu zainteresuje małego czytelnika. Ma wszystkie cechy, które powinna mieć idealna książeczka z domowej biblioteczki naszego dziecka. 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Tytuł ma twardą oprawę i takie same, sztywne, tekturowe strony. Świetne ilustracje do książki narysowała pani Joanna Kłos. Są one kolorowe, łatwo rozpoznawalne i bogate w przeróżne szczegóły. Moje dzieci są zachwycone zarówno książeczkami, jak i grami edukacyjnymi z serii. Bardzo przyjemnie spędzamy z nimi czas i właściwie nie mam nawet pomysłu, co mogłoby nam Pucia zastąpić. Chyba po prostu obecnie pozostaje on bezkonkurencyjny. 

Podsumowanie

„Pucio na wsi” to świetna, bardzo ciekawa książeczka, która uczy poprzez zabawę. Niesie ze sobą wiele wartości edukacyjnych. Jest też ślicznie wydana, a ilustracje pani Joanna Kłos są, jak zawsze na medal. Przyznam, że nie zdawałam sobie sprawy, że to już siódma część przygód Pucia i myślę, że wypadałoby uzupełnić domową biblioteczkę moich dzieci o tomy, których nam jeszcze brakuje. Jest ich na szczęście niewiele. Lekturę książeczki serdecznie polecam. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!  

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Topka wakacyjnych książek edukacyjnych dla najmłodszych

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  7 maja 2022

  Książki o Puciu zawsze cieszą się zainteresowaniem odbiorców i wcale mnie to nie dziwi.

  • Odpowiedz

   Vicky

   7 maja 2022

   Myślę, że na polskim rynku właściwie nie ma konkurencji.

 2. Odpowiedz

  Agnieszka D

  7 maja 2022

  Bardzo lubię tę serię dla dzieci. Pucio gości w naszej bibliotece na stałe.

 3. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  7 maja 2022

  Książeczki o Puciu są cały czas na topie, dzieci bardzo je lubią.

 4. Odpowiedz

  Paula

  7 maja 2022

  Nauka przez zabawę zawsze idealnie się sprawdza w przypadku dzieci w różnym wieku.

  • Odpowiedz

   Vicky

   7 maja 2022

   Szczególnie dla maluchów to ważna kwestia 🙂

 5. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  7 maja 2022

  u mnie minęła jakoś faza na Pucia, a szkoda, lubiłam go czytać 🙂

 6. Odpowiedz

  Zuzka

  8 maja 2022

  Mam w domu kilka ksiązeczek z przygodami Pucia i bardzo je lubię. Moja córka też się nimi mocno interesuje.

 7. Odpowiedz

  Honorata

  8 maja 2022

  Pucio jest dobry na każdą okazję. Dzieciaki go uwielbiają.

 8. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  9 maja 2022

  Widziałam te książeczki u mojej koleżanki. Podoba mi się, że jest kilka propozycji tej ciekawej historii.

 9. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  16 maja 2022

  Bohater szturmem zdobywa rzesze serc młodych czytelników, chętnie czytają książeczki z jego udziałem. 🙂

 10. Odpowiedz

  Retromama.blog

  16 maja 2022

  Wiele rodziców i dzieci uwielbia książki z serii Pucio. My jeszcze nie mieliśmy, ale coś czuję że synek niebawem się upomni. Super książka uczy przez zabawę, takich pozycji nigdy dosyć.

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS