Przyczyń się do powstania gry “Mocarstwa”

Date
sie, 14, 2017

Od pewnego czasu również w Polsce popularne stały się serwisy typu wspieram.to, dzięki którym osoby ze świetnymi pomysłami mogą je mimo braku pokaźnych zasobów finansowych zrealizować. Tam właśnie 9 września trafi projekt gry “Mocarstwa”, którą będzie można nabyć w przedsprzedaży, jednocześnie przyczyniając się do jej wydania.

Co to w ogóle za gra? Na stronie twórców można znaleźć dokładny opis:

XVIII wiek. Dziewięciu władców marzy o panowaniu nad Europą. Snują zakulisowe intrygi, zawiązują i zrywają sojusze, ambitni, bezkompromisowi, cyniczni i bezwzględni. Nie cofną się przed niczym, aby odnieść upragnione zwycięstwo. A jednak tylko jednemu z nich uda się pokonać innych i spełnić swój sen o władaniu Europą…
Kto wygra tym razem? Habsburgowie? Romanowowie? Sułtan Imperium Osmańskiego? Możesz wcielić się w jednego z monarchów, pomnażać zasoby, szkolić i zbroić armie, budować flotę, toczyć pasjonujące bitwy morskie, podbijać sąsiednie terytoria, powiększać imperium… Podejmij wyzwanie, zostań władcą absolutnym – armia czeka na Twoje rozkazy!

MOCARSTWA to gra strategiczno-ekonomiczna, której akcja rozgrywa się w XVIII wieku w Europie. Wprowadza nas w realia polityczno-gospodarcze tamtego okresu, pozwalając wcielić się we władcę jednego z dziewięciu mocarstw: Polski, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Węgier, Imperium Osmańskiego lub Rosji.
 
Jako władca absolutny, gracz może dowodzić armią, rozwijać swoje mocarstwo gospodarczo oraz prowadzić negocjacje polityczne z pozostałymi graczami. Celem jest zdobycie kontroli nad większością Europy.
 
MOCARSTWA to gra, którą wiele lat temu stworzyło dwóch pasjonatów. Graliśmy w nią początkowo sami, z naszymi przyjaciółmi, wciąż ją udoskonalając i zmieniając, tak, by była coraz ciekawsza i oferowała graczom jak najwięcej możliwości. Nie znudziła się nam do dziś, a już nie długo Wy też będziecie mogli w nią zagrać 
Kto za tym stoi?
Piotr i Wiktor – twórcy i wydawcy gry MOCARSTWA o sobie:

Jesteśmy pasjonatami różnego rodzaju gier, a także historii i literatury. Mocarstwa to owoc naszej wieloletniej pracy, ale i zabawy jakiej dostarczyła nam ta niepowtarzalna planszówka. Polecamy Wam naszą grę jako sprawdzone źródło emocji i wehikuł, który przeniesie Was całkowicie w inne czasy i realia…

Już 9 września 2017 roku grę planszową Mocarstwa, będzie można zakupić poprzez portal Wspieram.to. W chwili obecnej więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie mocarstwa.pl oraz na fanpage.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Zielona Małpa

  14 sierpnia 2017

  Właśnie dzisiaj umówiliśmy się ze znajomymi na planszówki 🙂
  Jeśli gra rzeczywiście wyjdzie, to z całą pewnością będę chciała ją wypróbować 🙂

 2. Odpowiedz

  Drusilla

  14 sierpnia 2017

  Gra wygląda naprawdę wspaniale. Ciekawe czy się uda wydać 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły