Powrót na Ziemię – Kass Morgan

Date
lis, 17, 2016

large_powrot_na_ziemie-okl-wst-2-500Długo przyszło mi czekać na trzeci tom „Misji 100”, ale oto jest. Nareszcie dane mi było przeczytać „Powrót na Ziemię”. Jak nagrodzone zostało moje niecierpliwe oczekiwanie? Czy i tym razem kolejna część cyklu mnie nie zawiodła?

Po tym jak koloniści, którzy opuścili umierający statek wylądowali na Ziemi, nic się nie zmieniło. Vice-kanclerz okazał się okrutnym tyranem, który chce dla przykładu zamordować Bellami’ego, a Wellsa ośmieszyć i pozbawić jakiegokolwiek autorytetu. Gdy okazuje się, że do wykonania egzekucji Rhodes planuje zmusić Luke’a, on i Glass jako pierwsi opuszczają obóz. Do tylko kwestia czasu kiedy uczynią to pozostali.

Muszę przyznać, że po lekturze pierwszego tomu natychmiast zaczęłam oglądać serial, tylko, że… okropnie mnie zirytował. Był wydumany i mało realistyczny, wydarzenia były w nim naciągane i sprawiały wrażenie wymyślanych kilka odcinków naprzód. Powieść taka nie jest. Mimo że Kass Morgan nie szczędzi czytelnikom mocnych wrażeń, to książka jest znacznie bardziej przystępna. Czyta się ją szybko, z zaciekawieniem i przyjemnością płynącą z dobrej lektury.

Odrobinę nie podoba mi się fakt, że bohaterowie „Powrotu na Ziemię” zamiast mierzyć się z trudami życia na planecie i obawiać się czyhających z zewnątrz niebezpieczeństw, walczą sami ze sobą. Co prawda fabuła posiada realne podstawy, jest ciekawa i dobrze opisana, ale to nie to na co miałam nadzieję.

Uwielbiam stworzonych przez Kass Morgan bohaterów. Podobają mi się nie tylko ich przemyślenia i charakterystyka, ale także wzajemne relacje jakie się między nimi tworzą. Najpiękniejszym momentem w książce był ten, w którym Glass uświadomiła sobie, że do szczęścia potrzebuje nie tylko Luke’a, ale także grona otaczających ją przyjaciół i społeczności, w której mogliby wspólnie żyć.

„Misja 100” to doskonała seria, a „Powrót na Ziemię” to świetnie napisana książka. Wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Zmusiła do rozmyślań nad ludzką głupotą, bezmyślnością, rządzą władzy i niepewną przyszłością. Pisarka jednak nie prezentuje czytelnikom świata w ciemnych barwach – wręcz przeciwnie. Daje nadzieję na to, że cokolwiek by się nie wydarzyło ludzkość przetrwa, a my, podczas złych wydarzeń, będziemy wspierać siebie nawzajem i bezinteresowanie pomagać innym. Lekturę cyklu „Misja 100” serdecznie polecam wszystkim wielbicielom młodzieżowej fantastyki – książki są naprawdę warte przeczytania.

Dziękuję!

Bukowy_Las-logo_str

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  WiktoriaCzytaRazemZWami

  17 listopada 2016

  Bałam się czytać tę recenzję ze względu na spojlery, ale oglądałam serial i był cudowny (teraz czekam na następny sezon), a po książkę sięgnę mam nadzieję, że w najbliższym czasie. 😀
  Pozdrawiam Wiktoriaczytarazemzwami

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  18 listopada 2016

  Chyba zostanę tylko przy serialu. 😉

 3. Odpowiedz

  Tea

  20 listopada 2016

  Ja co prawda młodzieżą już dawno nie jestem, ale z książką zapoznałabym się 😉

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »