Powrót wroga – Weronika Tomala

Date
sty, 05, 2024

Powrót wroga

Powrót wroga„Powrót wroga” to drugi tom cyklu „Niebezpieczna miłość” spod pióra Weroniki Tomala, który dostarcza czytelnikom wielu emocji, pełnych napięcia chwil i intryg na każdej stronie. Książka rozpoczyna się od przypadkowego spotkania, które zmienia życie dwóch głównych bohaterów, Giulii i Franco, a następnie prowadzi nas przez pełną niespodzianek i niebezpieczeństw historię.

Zarys fabuły

Główna bohaterka, Giulia, to kobieta, która przeszła przez koszmar i desperacko próbuje uciec od swojego oprawcy, jednocześnie chroniąc swoje nowonarodzone dziecko. Jej spotkanie z Franco, mężczyzną o mrocznych tajemnicach, wydaje się być przypadkowe, ale staje się punktem zwrotnym w ich życiach. Autorka wspaniale balansuje pomiędzy dramatem Giulii a tajemnicami Franco, tworząc intrygujący i wielowątkowy rys fabularny.

Moja opinia i przemyślenia

Książka „Powrót wroga” wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać. Jest też oczywiście, tak jak i pierwszy tom, świetnie napisana. Weronika Tomala doskonale buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności co do losów bohaterów. Emocjonalna głębia postaci, zwłaszcza Giulii, sprawia, że czytelnik naprawdę żyje ich historią, współczując im i trzymając kciuki za ich szczęśliwe zakończenie.

Jednym z najważniejszych elementów całej historii jest temat przemocy i krzywdy, zarówno fizycznej, jak i psychicznej, oraz siła ludzkiego ducha w walce o przetrwanie i ocalenie swoich najbliższych. Książka skupia się także na znaczeniu zaufania i otwarcia się na drugiego człowieka, nawet wtedy, gdy wydaje się, że świat jest pełen zła i niebezpieczeństwa. Styl autorki jest lekki, a zarazem bardzo wciągający. Opisy malowniczych włoskich krajobrazów oraz emocji i myśli bohaterów są bardzo plastyczne, co pozwala czytelnikowi przenosić się do świata książki. Dodatkowo, pisarka umiejętnie buduje napięcie i zaskakuje czytelnika zwrotami akcji, co sprawia, że książka trzyma w nieustannym napięciu.

Podsumowanie

Uważam, że „Powrót wroga” to wzruszająca i emocjonująca opowieść o miłości, przetrwaniu i walce z przeciwnościami losu. Autorka wspaniale wykreowała bohaterów i zbudowała solidną fabułę, która porusza ważne tematy społeczne. To powieść, która z pewnością zostaje w pamięci czytelnika na długo po jej przeczytaniu, i gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom romansów z nutą tajemnicy i niebezpieczeństwa.

Za egzemplarz dziękuję Autorce.

Przeczytaj również:

Contadina w sieci kłamstw – Weronika Tomala

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina

  27 stycznia 2024

  Muszę się za nią rozejrzeć. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

 2. Odpowiedz

  Malwina

  25 stycznia 2024

  Czytałam i bardzo mi się podobała 🙂

 3. Odpowiedz

  Joanna

  22 stycznia 2024

  To idealna ksiażka dla mnie, także z przyjemnością zapoznam się z nią w najbliższym czasie.

 4. Odpowiedz

  Angela

  21 stycznia 2024

  Miałam ostatnio okazję czytać pierwszą część tej serii i zachwyciła mnie totalnie, dlatego też z miłą chęcią sięgnę po drugi tom.

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 stycznia 2024

  Twórczość polskich autorów jest tą, którą także chcę poznawać w wolnym czasie.

 6. Odpowiedz

  dyedblonde

  20 stycznia 2024

  brzmi na prawdę dobrze zapisuje na listę, mam nadzieję, że mi się ostatecznie spodoba

 7. Odpowiedz

  Sisters92

  11 stycznia 2024

  Nie mówię nie. Może kiedyś uda mi się z nią zapoznać.

 8. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  11 stycznia 2024

  Książki tej autorki są naprawdę znane, a ja jeszcze żadnej nie przeczytałam.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Shadows House ♥ TOMY #10 – #12

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły