Potwory w Tokio: Power Up!

Date
maj, 17, 2016

BOX-3D-king-of-tokio-powerUp-h-RGBŻycie w Tokio staje się coraz bardziej niebezpieczne. Do grona potworów dołączył niesamowity Pandakai.

Co wniósł do gry dodatek?

Oprócz nowego potwora, który dołączył do bitwy o miasto, wszystkie monstra otrzymały swoje własne ewolucje. Niektóre z nich mają jednorazowy efekt, inne na stałe „doładowują” swojego potwora. Na ich podstawie natomiast zostały dodane trzy kolejne warianty gry.

Nowy Potwór

Pandakai to chyba najbardziej humorystyczna postać w całej rozgrywce. Widać jak starannie został dopracowany – zarówno pod względem wizualnym jak i mechaniki. Nazwy, które mu towarzyszą są urokliwe i rozbrajające.

PWT1dodatek

Przygotowanie gry

Dołącz Pandakaia do potworów z podstawowej wersji gry. Każdy z graczy wybiera monstrum, którym chce grać, a następnie bierze osiem powiązanych z nim ewolucji, tasuje je i układa w zakrytym stosie obok swojej planszy potwora.

PWT4dodatek

Przebieg rozgrywki

Jeżeli gracz zakończy swoje rzuty z przynajmniej trzema serduszkami, dopiera jedną z ewolucji. Trzyma ją w sekrecie przed innymi, aż do momentu kiedy postanowi ją wykorzystać. Można to zrobić w dowolnej chwili. Ewolucje dzielą się na tymczasowe i permanentne. Te pierwsze należy odrzucić do pudełka zaraz po ich wykorzystaniu. Drugie na stałe związują się ze swoim potworem. W związku z ewolucjami zostały również przygotowane trzy dodatkowe, ciekawe warianty gry.

PWT2dodatek

Wrażenia

Myślę, że takie rozwinięcie gry było fajnym pomysłem. Jest co prawda niewielkie, ale wnosi do rozgrywki całkiem sporo. Gdyby wyszło następne, z kolejnym, nowym potworem, byłabym niezmiernie zadowolona. Również ewolucje są doskonałym, urozmaicającym rozgrywkę, bonusem.

PWT3dodatek

Podsumowanie

Zakochałam się w grze „Potwory w Tokio” i bardzo ucieszyło mnie pojawienie się na rynku dodatku. Liczę na to, że nie jest to ostatni taki „power up”. Samą grę natomiast serdecznie wszystkim polecam, a również po dodatek wartko sięgnąć – do rozgrywki wbrew pozorom wnosi całkiem sporo.

Dziękuję!

Egm_polska_logo_bw_pos_RGB300

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły