Potwory w Tokio: Power Up!

Date
maj, 17, 2016

BOX-3D-king-of-tokio-powerUp-h-RGBŻycie w Tokio staje się coraz bardziej niebezpieczne. Do grona potworów dołączył niesamowity Pandakai.

Co wniósł do gry dodatek?

Oprócz nowego potwora, który dołączył do bitwy o miasto, wszystkie monstra otrzymały swoje własne ewolucje. Niektóre z nich mają jednorazowy efekt, inne na stałe „doładowują” swojego potwora. Na ich podstawie natomiast zostały dodane trzy kolejne warianty gry.

Nowy Potwór

Pandakai to chyba najbardziej humorystyczna postać w całej rozgrywce. Widać jak starannie został dopracowany – zarówno pod względem wizualnym jak i mechaniki. Nazwy, które mu towarzyszą są urokliwe i rozbrajające.

PWT1dodatek

Przygotowanie gry

Dołącz Pandakaia do potworów z podstawowej wersji gry. Każdy z graczy wybiera monstrum, którym chce grać, a następnie bierze osiem powiązanych z nim ewolucji, tasuje je i układa w zakrytym stosie obok swojej planszy potwora.

PWT4dodatek

Przebieg rozgrywki

Jeżeli gracz zakończy swoje rzuty z przynajmniej trzema serduszkami, dopiera jedną z ewolucji. Trzyma ją w sekrecie przed innymi, aż do momentu kiedy postanowi ją wykorzystać. Można to zrobić w dowolnej chwili. Ewolucje dzielą się na tymczasowe i permanentne. Te pierwsze należy odrzucić do pudełka zaraz po ich wykorzystaniu. Drugie na stałe związują się ze swoim potworem. W związku z ewolucjami zostały również przygotowane trzy dodatkowe, ciekawe warianty gry.

PWT2dodatek

Wrażenia

Myślę, że takie rozwinięcie gry było fajnym pomysłem. Jest co prawda niewielkie, ale wnosi do rozgrywki całkiem sporo. Gdyby wyszło następne, z kolejnym, nowym potworem, byłabym niezmiernie zadowolona. Również ewolucje są doskonałym, urozmaicającym rozgrywkę, bonusem.

PWT3dodatek

Podsumowanie

Zakochałam się w grze „Potwory w Tokio” i bardzo ucieszyło mnie pojawienie się na rynku dodatku. Liczę na to, że nie jest to ostatni taki „power up”. Samą grę natomiast serdecznie wszystkim polecam, a również po dodatek wartko sięgnąć – do rozgrywki wbrew pozorom wnosi całkiem sporo.

Dziękuję!

Egm_polska_logo_bw_pos_RGB300

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »