Podwójna katastrofa – Jamie McGuire

Date
kwi, 05, 2024
Podwójna katastrofa

Podwójna katastrofa 

Podwójna katastrofa„Piękna katastrofa” spod pióra Jamie McGuire ma dla mnie wartość sentymentalną, ponieważ książkę poznałam przebywając w szpitalu, gdzie naprawdę uratowała mnie od nudy i pozwoliła oderwać się od przykrej rzeczywistości. Pisarka jednak długo kazała nam czekać na jakąkolwiek kontynuację. Czy ta, po latach, okazała się satysfakcjonująca?

Zarys fabuły

„Podwójna katastrofa” Jamie McGuire to kontynuacja losów Abby i Travisa, którzy po burzliwych wydarzeniach z pierwszej części, „Pięknej katastrofy”, wkroczyli w nowy etap swojego życia. Związani małżeńskim węzłem i wypełnieni nadzieją na spokojniejszą przyszłość, szybko przekonują się, że los ma dla nich jeszcze kilka wyzwań. Kiedy nad ich nowo zbudowanym szczęściem zbierają się czarne chmury w postaci dochodzenia prowadzonego przez agentów FBI, Abby i Travis muszą stawić czoła nie tylko zewnętrznym zagrożeniom, ale i własnym demonom.

Moja opinia i przemyślenia

W tej części pisarka skupia się na głębszym zbadaniu dynamiki relacji między głównymi bohaterami, jak również na wpływie przeszłości i trudnych decyzji na ich teraźniejszość i przyszłość. Nie brakuje tutaj charakterystycznej dla autorki mieszanki namiętności, emocji i akcji, co sprawia, że książka czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Narracja prowadzona jest naprzemiennie z perspektywy Abby i Travisa, co pozwala czytelnikom lepiej zrozumieć motywacje, obawy i uczucia obu postaci.

Wydaje mi się, że „Podwójna katastrofa” to próba Jamie McGuire zaoferowania czytelnikom bardziej dojrzałej historii, co jest widoczne zarówno w konstrukcji fabuły, jak i w rozwoju postaci. Abby i Travis, choć nadal pełni pasji i miłości, muszą zmierzyć się z trudnościami, które wymagają od nich więcej niż tylko młodzieńczego zapału. Autorka z sukcesem przedstawia, jak para radzi sobie z wyzwaniami, które stają na ich drodze, a ich historia stanowi interesującą refleksję na temat siły miłości, zaufania i poświęcenia.

Mimo niekiedy powtarzających się motywów i momentów, które mogą wydawać się zbyt rozciągnięte, „Podwójna katastrofa” jest udaną kontynuacją, która zadowoli fanów serii. Autorka nie unika trudnych tematów, a jednocześnie zachowuje lekkość narracji, co jest jednym z jej znaków rozpoznawczych. Rozdziały nasycone są emocjami, co czyni tę opowieść żywą i angażującą. Chociaż muszę przyznać, że tak jak wcześniej nie lubiłam głównego bohatera, tak teraz lubię go jeszcze mniej, ale to pewnie kwestia gustu.

Podsumowanie

Myślę, że „Podwójna katastrofa” Jamie McGuire to emocjonalna jazda bez trzymanki, która nie pozostawia obojętnym. Autorka ponownie udowadnia, że potrafi tworzyć historie, które trafiają prosto do serc czytelników, oferując im mieszankę dramatu, miłości i niepewności, która trzyma w napięciu aż do samego końca. Dla fanów historii Abby i Travisa to kolejna okazja, by śledzić ich losy, a dla nowych czytelników – szansa na odkrycie urokliwego świata stworzonego przez Jamie McGuire. Pomimo pewnych niedoskonałości, książka jest satysfakcjonująca, choć niestety nie tak dobra, jak pierwszy tom. 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Przeczytaj również: 

Piękna katastrofa w filmowym wydaniu

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Angela

  14 kwietnia 2024

  Nie przepadam za pierwszą częścią tego cyklu i raczej po drugi nie sięgnę.

 2. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  12 kwietnia 2024

  Dużo słyszałam o pierwszym tomie tej serii, jednak jeszcze nie miałam okazji po nią sięgnąć. Chętnie jednak ją poznam i może później obejrzę również film. Zapowiada się ciekawie 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 kwietnia 2024

   Pierwszy tom był moim skromnym zdaniem rewelacyjny! Ten niestety już trochę mniej.

 3. Odpowiedz

  Irena

  12 kwietnia 2024

  Też mam sentyment do tej serii i muszę nadrobić kolejne tomy 😉

 4. Odpowiedz

  Martyna K

  11 kwietnia 2024

  Lubię poznawać twórczość tej autorki. To dla mnie zawsze bardzo udany czas.

 5. Odpowiedz

  dyedblonde

  11 kwietnia 2024

  z przyjemnością bym przeczytałą tą ksiązkę, a więc zapisuje tytuł i mam nadzieję, że na nią trafię
  przekonałaś mnie!

 6. Odpowiedz

  Anna

  5 kwietnia 2024

  Dojrzala fabula, analiza relacji miedzy bohaterami… mam wrazenie, ze wiele osob ciekawie spedzi czas z Podwojna katastrofa 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 kwietnia 2024

   Na pewno wielbicielki twórczości pisarki 🙂

 7. Odpowiedz

  Anna

  5 kwietnia 2024

  Bardzo ciekawie opisałaś tę książkę. Dobrą wiadomością jest też to, że jest adaptacja filmowa pierwszej części tej historii.

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 kwietnia 2024

   Najczęściej książki zyskują drugie życie właśnie dzięki adaptacją filmowym.

 8. Odpowiedz

  Olka

  5 kwietnia 2024

  Muszę sprawdzić, czy książki tej autorki są w wersji ebookowej. Chętnie bym je przesłuchała!

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 kwietnia 2024

   Myślę, że Albatros ma i ebooki i audiobooki.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły