Piąta fala: Bezkresne morze – Rick Yancey

Date
sie, 01, 2016

piata-fala-bezkresne-morze-b-iext35253479„Bezkresne morze” to drugi tom trylogii spod pióra Ricka Yancey, noszącej tytuł „Piąta Fala”. Obca forma życia zaatakowała Ziemię i w pięciu krokach zgładziła niemalże całą ludzkość. Teraz pozostali walczą o przetrwanie, zadając sobie pytanie dlaczego w ogóle jeszcze żyją?

Cassie w bazie wojskowej odnalazła swojego braciszka i udało im się uciec. Wraz z przyjaciółmi ukrywają się czekając na powrót Evana. Co jednak, jeżeli on już nie wróci? Pozostawanie tak długo w jednym miejscu jest lekkomyślne i niebezpieczne. Dlatego właśnie Ringer wyrusza na poszukiwanie nowej kryjówki. Okazuje się jednak, że ktoś ją śledzi. Dziewczyna strzela bez zastanowienia, a jej ofiarą zostaje siedmioletnia Filiżanka. Ringer nie widzi innego wyjścia jak tylko oddać się w ręce wroga. Za wszelką cenę pragnie uratować zranioną przez siebie przyjaciółkę. To jednak przyniesie ze sobą nieoczekiwane konsekwencje…

Muszę przyznać, że Rick Yancey ponownie mnie zaskoczył. Po lekturze pierwszego tomu nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Podważył również wyklarowane w pierwszym tomie intencje obcych. Pisarz zręcznie prowadzi czytelnika w labiryncie wątków i w niezwykle plastyczny sposób kształtuje fabułę tak by odpowiadała aktualnym potrzebom historii.

Nie wszystko jednak przebiega tak idealnie. Najbardziej zdenerwowały mnie w powieści niesnaski między bohaterami. Oczywiście rozumiem, że nie ufają Evanowi i mają ku temu powody, ale dlaczego bezsensownie walczą pomiędzy sobą? Wytłumaczenie dla fizycznej walki pomiędzy bohaterami było również niezwykle mętne – zarówno ze strony Evana jak i pozostałych przyjaciół Cassie. Kompletnie też nie przypadł mi do gustu motyw z Grace i alogika związanego z jej osobą postępowania. Na osłodę jednak dodam, że część z punktu widzenia Ringer to moim zdaniem mistrzostwo świata. Cassie i Evana, których tak polubiłam w pierwszym tomie, tym razem bym po prostu najchętniej wykroiła.

Powieść jest niezwykle wciągająca i po lekturze drugiego tomu niecierpliwie wyczekuję premiery kolejnego. Jestem bardzo ciekawa w jaki sposób pisarz rozwieje wątpliwości czytelników i czy ostatecznie w ogóle się na to zdecyduje. Czy ludzkość przetrwa atak obcej inteligencji? A co jeżeli kosmitów tak naprawdę w ogóle nigdy nie było? Każda kolejna wizja jest jeszcze bardziej przerażająca od poprzedniej. Jedno jest jednak pewne – skończył się świat jaki znaliśmy i nic już nigdy nie będzie takie samo. Trylogia „Piąta Fala” jest naprawdę świetna!

Dziękuję!

BookMaster.com.pl

Książka Piąta fala Bezkresne morze

Książka Piąta fala Bezkresne morze
Porywająca kontynuacja Piątej fali!

Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze…

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Mocno Subiektywna

  4 sierpnia 2016

  Czytałam już jakiś czas temu ale dalej pamiętam jak bardzo mi się spodobała. Szkoda, że film nie trzyma poziomu książki…

 2. Odpowiedz

  kasia

  3 sierpnia 2016

  muszę kupić

 3. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  2 sierpnia 2016

  Do tej pory tytuł “Piąta fala” tylko obił mi się o uszy, nigdy nie wiedziałam o czym to jest i nigdy tego nie czytałam. Drugi tom niewiele mi mówi, ale może kiedyś sięgnę 😀

 4. Odpowiedz

  Magia Słowa

  2 sierpnia 2016

  Oglądałam pierwszą część, ale moim skrytym marzeniem, jest zgarnięcie wszystkich części w wersji papierowej i przeczytanie ich <3

 5. Odpowiedz

  nela

  2 sierpnia 2016

  super jest !

 6. Odpowiedz

  Pabottyro

  1 sierpnia 2016

  Właśnie nominowałam Cię do LBA 😀 Szczegóły znajdziesz tutaj: http://pabottyro.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-award-part-1-2.html Zapraszam 😀

 7. Odpowiedz

  Monika

  1 sierpnia 2016

  Książka czeka na półce. widziałam różne opinie i jakoś nie ciągło mnie do tej części ale teraz to już na pewno przeczytan.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »