Ouran High School Host Club #11

Date
maj, 25, 2012

Ouran High School Host Club #11

Bisco Hatori

Wiem, że recenzowanie każdego tomu mangi po kolei może wydać się dziwne, sama również tak sądziłam, do czasu aż nie zaczęłam dostawać patronackich egzemplarzy Kuroshitsuji – tom po tomie, a każda kolejna część była diametralnie o czym innym. Podobnie jest w przypadku Ourana. Z bohaterami tej mangi i ich specyficznym, zawsze wesołym, światopoglądem, nie da się nudzić.

Tym razem, w elitarnym liceum, Host Club postanowił urządzić dzień sportu. Drużyny zostały jednak podzielone bardzo nietypowo. Rozdzielono nawet bliźniaków, którzy muszą teraz grać przeciwko sobie. Dlaczego jednak tak się stało? Czy chodzi tylko o rywalizację między Kyouyą, a jego wrogiem Kuze? Może jednak Tamaki ma zupełnie inny, głębszy cel… Dzień sportu w tej specyficznej szkole również wygląda dość niecodziennie (i jest niesamowicie wręcz śmieszny). Poza tym pierwszy raz w całej serii bliźniacy otwarcie przyznali się, że czują coś do Haruhi (w poprzednim tomie Hikaru zdał sobie z tego sprawę). To dość interesujący zwrot akcji, którego w ogóle nie wzięli pod uwagę twórcy anime. Może to infantylne, ale niecierpliwie przebieram nóżkami, czekając na dalszy zwrot tej akcji.

Na komiksowych marginesach dowiadujemy się, że bliźniacy nie wygrali w rankingu popularności. Kaoru jest czwarty, a Hikaru piąty. Dlaczego tak daleko? Zapewne byliby pierwsi, gdyby nie to, że głosy na obydwu naraz były dyskwalifikowane. Uwielbiam takie dygresje, które co jakiś czas wtrąca autorka. Dzięki temu jeszcze przyjemniej się czyta, dowiadując się różnych ciekawostek, poznając anegdotki z pracy nad mangą i przede wszystkim cele, zamiary i obawy twórczyni. Najbardziej rozbawiło mnie to, że chce, żeby czytelnicy rozróżniali bliźniaków, a sama czasem myli się, gdy ich rysuje.

Czym przede wszystkim jest „Ouran High School Host Club”? Oprócz cudownego przedstawienia przyjaciół, oraz lekkiego nabijania się z japońskich korporacji i systemów, to przede wszystkim ogromna dawka dobrego, lekko strawnego humoru. Od mangi nie sposób się oderwać. Czyta się ją od deski do deski i naprawdę wpływa to na samopoczucie. Przy pierwszym tomie podchodziłam do niej bardzo sceptycznie, teraz, gdy ukazał się jedenasty, w dalszym ciągu jestem w twórczości Bisco Hatori zakochana.

Manga jest naprawdę świetna. Jeżeli cykl potraktować z przymrużeniem oka, to można z każdym tomem spędzić kilka bardzo przyjemnych chwil. To coś w sam raz na poprawę humoru. Nie można brać jednak historii na poważnie, bo mimo, że czasem mają jakieś przesłanie, to jednak jest to w głównej mierze pozycja komediowa i zawiedzie się ten, kto będzie próbował potraktować ją inaczej. Od serca dodam na jej temat jeszcze tylko dwa, górnolotne słowa: Kocham! Polecam!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Kardi

  28 maja 2012

  Widziałam całą serię anime pod tym tytułem i ubawiłam się nieźle. Gdybym miała wymienić najlepsze animowane komedie, to Ouran zająłby tam wysokie miejsce. Przypadła mi nawet do gustu ta konwencja (choć z początku, kiedy zobaczyłam fruwające wszędzie czerwone płatki róż, nie byłam przekonana) i później szukałam czegoś podobnego, bo mi się smutno zrobiło mi zakończeniu serii – bezskutecznie. Ouran jest jedyny w swoim rodzaju. Z kolei mangi nie przeczytałam, choć mam za sobą pierwsze dwa albo trzy tomy – denerwuje mnie, że całe stronice upstrzone są maleńkimi tekścikami i przeczytanie ich w odpowiedniej kolejności jest żmudną robotą. No, ale chyba niewiele straciłam, bo z tego co się zorientowałam po tych początkach, to anime było dość wierne pierwowzorowi (choć koniec był wydumany przez twórców). Fajna rzecz, acz moi znajomi nie dali się przekonać do dania jej szansy :-).

  • Odpowiedz

   Vicky

   29 maja 2012

   Obejrzyj Kaicho wa Maidsama! Koniecznie! 😉

   Natomiast jeżeli chodzi o samą mangę, to fakt, trzeba się przyzwyczaić do innego sposobu czytania, a nawet momentami w ogóle myślenia.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »