Nie mogę powiedzieć ci prawdy – Lauren Barnholdt

Date
sty, 17, 2013

nie_moge_powiedziec_ci_prawdy-jaguar-ebook-covFilmów i powieści z serii „młodzieżowe love story” powstało naprawdę setki. Mimo to jest wiele osób, które z przyjemnością sięgają po każdą kolejną książkę i oglądają powstające ekranizacje. Miłość to temat, który nigdy się nie znudzi. Lubimy wzruszenia i ten cudowny dreszczyk niepokoju. Dlatego też chętnie oglądamy tego typu filmy i (mam nadzieję) czytamy książki.

Kelsey i Isaac swoją znajomość zaczynają od wzajemnego okłamywania się. Z początku czują do siebie niechęć, więc nie stanowi to problemu. Z czasem jednak zaczynają darzyć się wzajemnie zupełnie innym uczuciem. Co teraz zrobić? Brnąć w to dalej? Isaac to syn senatora, który nie potrafi utrzymać się w żadnej szkole. Teraz, Concordia Public, to jego ostatnie koło ratunkowe. Kelsey również narozrabiała, przez co została wyrzucona z poprzedniej szkoły, nie zamierza jednak pozwolić by to zrujnowało jej życie. Oprócz miłości, łączą ich tajemnice i kłamstwa. Czy prawda jest w stanie wszystko zniszczyć, gdy tylko wyjdzie na jaw?

W fabule poruszonych zostało wiele wątków – nie są nimi jedynie romans i tytułowa prawda. Autorka zwraca naszą uwagę na częste u młodzieży problemy, takie jak relacje z rodzicami czy brak wiary w siebie i innych ludzi. Isaac i Kelsey zbiegiem okoliczności zmuszeni zostają by wspólnie tworzyć pewien projekt. Pomysł ten nie jest niczym nowym czy nadzwyczajnym, pozwala jednak akcji posunąć się naprzód, a bohaterom daje pretekst by lepiej się poznać. W skrócie rzecz ujmując – nastąpiło tu dobre wykorzystanie oczywistych rozwiązań.

Książka skrywa w sobie tajemnice. Chęć poznania odpowiedzi na ukryte w tytule pytanie przyciąga do siebie czytelnika. Lauren Barnholdt udało się stworzyć odpowiednią ku temu atmosferę. Powoli, stopniowo, odkrywa w fabule powieści wskazówki, jednocześnie nie bojąc się zmylić od czasu do czasu czytającego. Dodatkowo książka zaczyna się „od końca”. Rozdziały podzielone zostały na „wcześniej” i „następstwa” – tworzy to naprawdę interesującą konstrukcję literacką. Świat (i przede wszystkim sytuacje) natomiast obserwować możemy z punktu widzenia zarówno Kelsey jak i Isaaca, poznając ich charaktery, uczucia oraz osobowości.

Wydawnictwo Jaguar jednocześnie wydało dwie książki – wyżej przedstawione „Nie mogę powiedzieć ci prawdy” autorstwa Lauren Barnholdt oraz „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” Jennifer Echols. Osobiście uważam, że ta druga była znacznie ciekawsza (mimo różowej okładki, która odrobinę od siebie odpycha). Pierwsza jednak również nie jest zła i bardzo przyjemnie się ją czyta. Trzeba jednak lubić fabuły w stylu tych wszystkich disnejowskich filmów dla młodzieży. Osoby, które za nimi nie przepadają, raczej z lektury nie będą zadowolone – innym natomiast przeczytać polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Nastek

logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Mazie

  27 listopada 2015

  Jaguarowe młodzieżówki <3

 2. Odpowiedz

  Ever

  18 stycznia 2013

  Książka ,,Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” tak mnie wciągnęła że przeczytałam ją w jeden dzień. Teraz czekam tylko na tą i już nie mogę się doczekać kiedy ją dostane 😀

 3. Odpowiedz

  Miłośniczka Książek

  18 stycznia 2013

  Sama należę do grupy osób, które mimo oklepanego tematu, ciągle chętnie sięgają po kolejne pozycje o tej tematyce. Dlatego pewnie i po tę książkę być sięgnęła ;]

 4. Odpowiedz

  Cassin

  18 stycznia 2013

  To dobrze się stało, że mam w domu akurat z tych 2 – „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły