Nie mogę powiedzieć ci prawdy – Lauren Barnholdt

Date
sty, 17, 2013

nie_moge_powiedziec_ci_prawdy-jaguar-ebook-covFilmów i powieści z serii „młodzieżowe love story” powstało naprawdę setki. Mimo to jest wiele osób, które z przyjemnością sięgają po każdą kolejną książkę i oglądają powstające ekranizacje. Miłość to temat, który nigdy się nie znudzi. Lubimy wzruszenia i ten cudowny dreszczyk niepokoju. Dlatego też chętnie oglądamy tego typu filmy i (mam nadzieję) czytamy książki.

Kelsey i Isaac swoją znajomość zaczynają od wzajemnego okłamywania się. Z początku czują do siebie niechęć, więc nie stanowi to problemu. Z czasem jednak zaczynają darzyć się wzajemnie zupełnie innym uczuciem. Co teraz zrobić? Brnąć w to dalej? Isaac to syn senatora, który nie potrafi utrzymać się w żadnej szkole. Teraz, Concordia Public, to jego ostatnie koło ratunkowe. Kelsey również narozrabiała, przez co została wyrzucona z poprzedniej szkoły, nie zamierza jednak pozwolić by to zrujnowało jej życie. Oprócz miłości, łączą ich tajemnice i kłamstwa. Czy prawda jest w stanie wszystko zniszczyć, gdy tylko wyjdzie na jaw?

W fabule poruszonych zostało wiele wątków – nie są nimi jedynie romans i tytułowa prawda. Autorka zwraca naszą uwagę na częste u młodzieży problemy, takie jak relacje z rodzicami czy brak wiary w siebie i innych ludzi. Isaac i Kelsey zbiegiem okoliczności zmuszeni zostają by wspólnie tworzyć pewien projekt. Pomysł ten nie jest niczym nowym czy nadzwyczajnym, pozwala jednak akcji posunąć się naprzód, a bohaterom daje pretekst by lepiej się poznać. W skrócie rzecz ujmując – nastąpiło tu dobre wykorzystanie oczywistych rozwiązań.

Książka skrywa w sobie tajemnice. Chęć poznania odpowiedzi na ukryte w tytule pytanie przyciąga do siebie czytelnika. Lauren Barnholdt udało się stworzyć odpowiednią ku temu atmosferę. Powoli, stopniowo, odkrywa w fabule powieści wskazówki, jednocześnie nie bojąc się zmylić od czasu do czasu czytającego. Dodatkowo książka zaczyna się „od końca”. Rozdziały podzielone zostały na „wcześniej” i „następstwa” – tworzy to naprawdę interesującą konstrukcję literacką. Świat (i przede wszystkim sytuacje) natomiast obserwować możemy z punktu widzenia zarówno Kelsey jak i Isaaca, poznając ich charaktery, uczucia oraz osobowości.

Wydawnictwo Jaguar jednocześnie wydało dwie książki – wyżej przedstawione „Nie mogę powiedzieć ci prawdy” autorstwa Lauren Barnholdt oraz „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” Jennifer Echols. Osobiście uważam, że ta druga była znacznie ciekawsza (mimo różowej okładki, która odrobinę od siebie odpycha). Pierwsza jednak również nie jest zła i bardzo przyjemnie się ją czyta. Trzeba jednak lubić fabuły w stylu tych wszystkich disnejowskich filmów dla młodzieży. Osoby, które za nimi nie przepadają, raczej z lektury nie będą zadowolone – innym natomiast przeczytać polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Nastek

logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Cassin

  18 stycznia 2013

  To dobrze się stało, że mam w domu akurat z tych 2 – „Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” 😉

 2. Odpowiedz

  Miłośniczka Książek

  18 stycznia 2013

  Sama należę do grupy osób, które mimo oklepanego tematu, ciągle chętnie sięgają po kolejne pozycje o tej tematyce. Dlatego pewnie i po tę książkę być sięgnęła ;]

 3. Odpowiedz

  Ever

  18 stycznia 2013

  Książka ,,Dziewczyna, która chciała zbyt wiele” tak mnie wciągnęła że przeczytałam ją w jeden dzień. Teraz czekam tylko na tą i już nie mogę się doczekać kiedy ją dostane 😀

 4. Odpowiedz

  Mazie

  27 listopada 2015

  Jaguarowe młodzieżówki <3

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »