Na placu budowy… pasą się krowy!

Date
paź, 30, 2023

Na placu budowy… pasą się krowy!

„Na placu budowy… pasą się krowy!” to książka, która przemyciła na strony literatury dziecięcej urok i ciężką pracę życia na wsi. To również kontynuacja opowieści, która, jak się okazuje, nie tylko dzieci, ale i dorosłych wprowadza w świat wielkich maszyn – tym razem w roli głównej występują ciągniki i kombajny, które są równie fascynujące co ich miejskie odpowiedniki.

Przygody na farmie

Nasze sympatyczne maszyny z placu budowy wyruszają na wieś, gdzie spotykają nowych przyjaciół i podejmują się kolejnych zadań. Dzieci mają niepowtarzalną okazję śledzić cykl pracy na farmie i zobaczyć, jak zmienia się ona w zależności od pór roku. Z ciekawością też śledzą, co tym razem wybudują maszyny. 

Sherri Duskey Rinker umiejętnie wprowadza młodego czytelnika w świat wielkiej przyjaźni i pracy zespołowej. Pokazuje, że w obliczu wyzwań, nawet największych, można je pokonać dzięki współpracy i zaangażowaniu. Ilustracje Ag Forda to z kolei prawdziwa wizualna uczta, pełna kolorów i szczegółów, które z pewnością przyciągną uwagę najmłodszych. Rymy, które są znakiem rozpoznawczym serii, ponownie doskonale się sprawdzają. Tekst płynie naturalnie i zachęca do czytania na głos, co może być świetną zabawą przed snem. Książeczka została zamknięta w twardej oprawie, dzięki czemu dzieciaki nie zniszczą jej tak szybko, nawet przy częstym czytaniu i samodzielnym wyciąganiu tomu z półki. 

Książka w subtelny sposób przekazuje ważne wartości — ciężką pracę, zaangażowanie, odpowiedzialność i troskę o wspólne dobro. Jest to idealny wybór dla dzieci, które uwielbiają maszyny, ale również dla tych, które dopiero zaczynają odkrywać świat. To zarówno ciekawa historia, jak i książeczka, która pomoże w wizualizacji tego, jak wyglądają maszyny rolnicze i budowlane.

Podsumowanie

„Na placu budowy… pasą się krowy!” to ciepła, mądra i pięknie zilustrowana książka, która z pewnością znajdzie swoje miejsce na półkach wielu małych czytelników. To również doskonały wybór na prezent, który nie tylko bawi, ale i edukuje. Nic więc dziwnego, że seria o placu budowy zdobyła serca dzieci na całym świecie. Wraz z dziećmi niecierpliwie czekamy na dalsze przygody naszych metalowych przyjaciół!

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Wieczór gwiazdkowy na placu budowy – Sherri Duskney Rinker i AG Ford

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Zuzanna

  15 listopada 2023

  Zarówno pomysł na książeczkę jak i jej wykonanie bardzo mi się podoba. zamówię mojej córce.

 2. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  13 listopada 2023

  Kiedyś mój syn miał hopla na punkcie maszyn rolniczych. Mieliśmy nawet kombajn i snopowiązałkę zabawkową. Super są ilustracje w tej książeczce.

 3. Odpowiedz

  Dominika

  12 listopada 2023

  ta książeczka zapowiada się na prawdę dobrze, znajdzie wielu zwolenników wśrod maluchów

 4. Odpowiedz

  Martyna K.

  11 listopada 2023

  Podobają mi się takie niebanalne książki z wartościami i widzę, że ta taka jest.

 5. Odpowiedz

  Anszpi

  11 listopada 2023

  Niedługo mój roczniak będzie idealnym słuchaczem takich bajek.

 6. Odpowiedz

  Joanna

  11 listopada 2023

  Tytuł książeczki jest świetny. Bardzo fajna propozycja dla młodszych dzieci. Właśnie robię listę świątecznych prezentów i z pewnością znajdzie się na niej ta książka.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Akademia Crookhaven – J.J. Arcanjo

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły