Mroczny duet – Victoria Schwab 

Date
lip, 26, 2019

„Mroczny duet” to drugi tom serii „Świat Verity”. Victoria Schwab w „Okrutnej pieśni” stworzyła miasto potworów, ale najgorszymi z nich, jak zwykle, okazali się ludzie. Wydawać by się mogło, że pierwsza część zakończyła całą historię, to jednak bardzo mylne wrażenie. Co jednak zaoferował czytelnikom „Mroczny duet”?

Zarys fabuły

Kate Haker uciekła i obecnie poluje na potwory w Dobrobycie. Okazuje się jednak, że już nie musi działać sama, a w okrutnym świecie Verity wciąż jeszcze istnieją dobrzy ludzie. Natomiast August został w Prawdziwości, by zgodnie z tym, czego nauczyła go przybrana rodzina, bronić domu. Zrezygnował z pragnienia bycia człowiekiem i zaakceptował swoją mroczną naturę. Wie, że jest mu teraz potrzebna, jak nigdy dotąd. Tylko czy w ogóle jest jeszcze sens walczyć? Czy stworzone z niegodziwych czynów potwory nie mogą jeszcze bardziej przybrać na sile? A co, jeżeli zamiast ciała atakowały będą ludzkie dusze…  

Moja opinia i przemyślenia

Pierwszy tom serii był naprawdę dobry, ale miejscami nieco mi się dłużył. Drugi jednak jest jeszcze lepszy i zdecydowanie znacznie bardziej wciąga. Jest w nim sporo akcji i jeszcze więcej krwawych scen. Bohaterowie nie będą mieli ani chwili spokoju. Kate i August już nie są dziećmi. Mimo że upłynęło zaledwie sześć miesięcy, to zmienili się, dojrzali. Obydwoje jednak dopiero odnajdują swoje powołanie i drogę w życiu. Kate odkryła, że wcale nie musi być sama, ale dopuszczenie do siebie innych osób, to dla niej prawdziwe wyzwanie. 

„Mroczny duet” to naprawdę bardzo dobra książka. Przede wszystkim Victoria Schwab miała świetny, oryginalny pomysł i nie dała się wciągnąć w labirynt schematów. Mimo że zdarzyło się jej kilka niedociągnięć, to jednak stworzony przez nią świat jest wyjątkowy. W powieści wyraźnie można też wyczuć duszny, mroczny klimat, któremu w tle towarzyszy złowieszcza melodia grana na skrzypcach. 

Podsumowanie

Uwielbiam klimat dylogii „Świat Verity”. Jestem zakochana w szacie graficznej okładek powieści, fabule i bohaterach. Bardzo podobają mi się również wykorzystane przez Victorię Schwab motywy. To jedna z nielicznych serii fantastyki młodzieżowej, której udało się uciec schematom. Dylogię serdecznie polecam wszystkim czytelnikom znudzonym banałami fabuły i infantylnością bohaterów. Tu tego z pewnością nie znajdziecie. Nie spodziewajcie się jednak również szczęśliwego zakończenia. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Okrutna pieśń – Victoria Schwab

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

27 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Stacja Książka

  8 października 2019

  Przyjrzę się bliżej tej serii, bo zaciekawiła mnie fabuła. Ale zacznę oczywiście od pierwszego tomu.

 2. Odpowiedz

  Toukie

  8 października 2019

  Od dawna chce przeczytać te książki. Czuje, że przepadnę w tej historii.

 3. Odpowiedz

  Kinga

  7 sierpnia 2019

  Widziałam i kojarze okładkę. Nie widziałam czego mam się po niej spodziewać. Cóż na to wygląda, że warto przemeczyc troszkę pierwszy tom, po to by zgarnąć dobre zakończenie. Czyli muszę je nadrobić.

 4. Odpowiedz

  Irena Bujak

  31 lipca 2019

  Czytałam pierwszy tom i mile go wspominam. Schwab potrafi zaintrygować i ciekawie przedstawić wymyślony przez siebie świat. 😉

 5. Odpowiedz

  Wiewiórka w okularach

  30 lipca 2019

  Wszyscy chwalą tę serię, a ja wciąż nie miałam kiedy jej przeczytać. 🙂 Ale pamiętam o niej i nie zapomnę tak szybko. 😀

 6. Odpowiedz

  Marta Kafar

  30 lipca 2019

  Przyznam, że po fantastykę sięgam rzadko – możliwe, że dlatego nie trafiłam jeszcze na tę autorkę i jej książki. Czy dobrze rozumiem, że gdybym chciała sięgnąć po “Mroczny duet” to lepiej zacząć od pierwszego tomu?

  • Odpowiedz

   Vicky

   30 lipca 2019

   Zdecydowanie od pierwszego. Wydarzenia dzieli pół roku, ale to ścisła kontynuacja i to w pierwszym tomie dowiadujemy się czym są miasta złych uczynków i kim w ogóle są bohaterowie. Gdyby czytelnik zaczął od drugiego tomu, wpadły po prostu w chaos.

 7. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  30 lipca 2019

  Sam opis mnie nie zachęca, ale po twojej recenzji wydaje mi się, że jest to książka, której teraz potrzebuję. Chętnie po nią sięgnę!

 8. Odpowiedz

  Magia Numerologii

  29 lipca 2019

  Wprawdzie to nie dla mnie lektura, ale polecę mojej Synowej, Ona chętnie przeczyta.

 9. Odpowiedz

  Karolina | Worldwide Panda

  29 lipca 2019

  Nie ciągnie mnie do takich książek, ale zawsze podziwiam autorów za wyobraźnię i niesamowitą umiejętność tworzenia fantastycznych światów. Łatwo opisywać to, co się widzi. Stworzenie w miarę spójnego świata jest wyzwaniem 🙂

 10. Odpowiedz

  Sylwia R

  29 lipca 2019

  Nie moj typ, który lubię czytać. 🙂

 11. Odpowiedz

  Yet Another Bikers

  29 lipca 2019

  Dzięki za inspirację!

 12. Odpowiedz

  Dominika D.

  28 lipca 2019

  Zainteresowała mnie ta recenzja. Będę musiała wziąć się za tę książkę 😉

 13. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  28 lipca 2019

  Pokochałam Victorię Schwab po lekturze Vicious i już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po jej kolejne powieści.

 14. Odpowiedz

  Joanna Bogielczyk

  28 lipca 2019

  Nie lada wyzwanie, stworzyć drugą część lepszą niż pierwszą. Fajnie, że tu udało się to osiągnąć! 🙂

 15. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  28 lipca 2019

  dość interesujące, akurat jestem w klimacie, także pewnie przeczytam 🙂

 16. Odpowiedz

  Toukie

  28 lipca 2019

  Jakoś wypadło mi z głowy, że jest to dylogia. Skoro nie będzie więcej tomów, to może się skuszę na zakup. Chociaż mam za dużo książek 🙈

 17. Odpowiedz

  Juliusz Cesar

  28 lipca 2019

  Oj nie przepadam za tego typu literaturą, raczej dla miłośników 🙂

 18. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  27 lipca 2019

  Mroczny duet, to świetna książka. Uwielbiam ksiażki Schwab i polecam je każdemu z całego serca 😉

 19. Odpowiedz

  Magia_ksiazek

  27 lipca 2019

  Tę serię posiadam na swojej półce i już od dłuższego czasu czeka, aż po nią sięgnę. V.E. Schwab znam już z „Vicious”, które było dobre, ale nic poza tym. Skoro mam już te serie na półce, to na pewno po nią sięgnę, jednak (pomimo naprawdę wielu pozytywnych opinii) nie oczekuję od niej niczego wspaniałego.

  • Odpowiedz

   Vicky

   30 lipca 2019

   Niestety nie mam jak porównać, bo ja z kolei nie czytałam jeszcze „Vicious”.

 20. Odpowiedz

  Edyta

  27 lipca 2019

  Czytałam i zgadzam się z tym co napisałaś. Fajny układ recenzji z tym trzyczęściowym podziałem. Podoba mi się to.

 21. Odpowiedz

  Aleksandra_B

  27 lipca 2019

  Może autorka nie dała się wkręcić w labirynt schematów, to jednak nie da się nie zauważyć, że jednak po jeden z nich sięgnęła, przez co zniszczyła coś, co tak bardzo wychwalałam w „Okrutnej pieśni”. Ale zgadzam się z Tobą – pierwszy tom był dobry, ale przy tym pani Schwab przeszła samą siebie. Uwielbiam tę serię! 😉

 22. Odpowiedz

  Trendy Mama

  27 lipca 2019

  Muszę sięgnąć po ten okaz:) Lubię fantasy i tego typu klimaty!

 23. Odpowiedz

  Bookendorfina

  27 lipca 2019

  Ta przygoda czytelnicza jeszcze przede mną. 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły