Monopoly Deal

Date
lip, 30, 2015

02215_Shuffle_DisneyMonopolyDeal_Set„Monopoly Deal” w wersji Shuffle to nic innego jak miniaturowy Monopol z filmami oraz postaciami Disney’a zamiast państw i miast. To szybka, familijna gra, która dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez trudu może podróżować razem z rodziną.

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-5
Czas rozgrywki: ok. 20 minut

Cel gry

Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza zostanie właścicielem trzech, kompletnych działek. Sama rozgrywka polega natomiast na ich gromadzeniu i podkradaniu sąsiadom przy pomocy kart akcji.

11830841_1002833153095021_1267110590_n

Strona wizualna

Głównym, przemawiającym do dzieci atutem gry „Monopoly Dea” jest barwna, disney’owska oprawa kart. Dzięki niej mogą bawić się wraz z ulubionymi bohaterami. Poza tym elementem karty są zupełnie zwyczajne – jak to karty. Chować je można w plastikowym, dobrze zamykającym się opakowaniu. Podczas rozgrywki można również (ale nie trzeba) wykorzystywać mobilną aplikację, która nieco urozmaici jej przebieg. Program jest przejrzysty, czytelny i działa bez zarzutów.

11824197_1002833146428355_831156386_n

Przygotowanie gry

Rozpocząć można na jeden z dwóch sposobów – przeczytać instrukcję lub ściągnąć aplikację Shuffle i obejrzeć zawierający wskazówki film. Każdy z graczy otrzymuje jedną z kart z zasadami. Reszta kart powinna zostać potasowana i rozdana graczom – po 5 każdemu (gracze mogą je obejrzeć, nie powinni jednak pokazywać kart przeciwnikom). Pozostałą część talii odkładamy na stosik. Rozgrywka toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

11798069_1002833159761687_1932535984_n

Przebieg rozgrywki

Na początku swojej tury każdy z graczy dobiera 2 kart (lub jeśli nie ma na ręce żadnej, dobiera do pięciu). Później może: wyłożyć pieniądze do banku, gromadzić działki, zagrać kartę akcji. Każdy gracz w swojej turze może wykonać trzy ruchy (które mogą się powtarzać). Może jednak również spasować, nie wykonując żadnego. Płacić innym graczom można jedynie kartami wyłożonymi na stół (z banku lub dzielnicami). Reszta nie jest wydawana. Na koniec swojej tury gracz nie może mieć więcej niż 7 kart – nadliczbowe musi odrzucić.

Podsumowanie

„Monopoly Deal” w wersji shuffle jest pomysłową, kompaktową grą karcianą, którą zabrać można ze sobą wszędzie. Posiada przejrzystą, czytelną instrukcję i dobrze zrobioną aplikację mobilną. Do samego końca nie wiadomo kto wygra i nawet gracze z ogromną przewagą dość szybko mogą ją stracić. Gra jest dynamiczna i nie wymaga zbyt wiele czasu czy uwagi. Myślę, że idealnie nada się na rodzinny, wakacyjny wyjazd.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Cartamundi

cartamundi

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »