Minecraft / Podręcznik minigier PvP / Podręcznik zaklęć i mikstur

Date
wrz, 08, 2018


Minecraft to gra komputerowa, za którą szaleją zarówno dorośli jak i dzieci. Jednak to właśnie ci najmłodsi gracze chcą poszerzać swoją wiedzę na temat ulubionej gry. Z myślą o nich więc powstały oficjalne podręczniki sygnowane przez firmę Mojang.

Dla niewtajemniczonych. Czym jest Minecraft? Minecraft to gra komputerowa, w otwartym świecie, stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów, które zostały losowo rozmieszczone w świecie gry. W skrócie, to takie wirtualne klocki Lego. Oprócz budowania można tez zbierać surowce, atakować innych graczy i postacie, ale można tez oswoić zwierzęta czy urządzić swoją własna farmę. Gra posiada kilka trybów, a każdy z nich daje inne możliwości (przykładowo można po prostu budować, a można tez bronić się przed nocnymi atakami zombie). 

Ponieważ Minecraft daje wiele przeróżnych możliwości, uwielbiają go niemal wszystkie dzieci, dyskutują na temat gry i marzą o tym, by zabłysnąć przed rówieśnikami. Na to właśnie pozwalają im między innymi oficjalne podręczniki. 

Książka „Podręcznik zaklęć i mikstur” pomaga zdobyć wiedzę w dziedzinie zaklinania ekwipunku, tworzenia trucizn i mikstur ochronnych. Podzielona została na trzy rozdziały: Zaklęcia, Mikstury i Magia zaawansowana. Treści w podręczniku jest niewiele, ale jest niezwykle przydatna dla wszystkich młodszych, jeszcze niedoświadczonych graczy. Każda strona okraszona została ilustracjami z gry. Jeżeli martwisz się, że Twoje dziecko nie lubi książek, wiedz, że tą przeczyta na pewno i to od pierwszej, do ostatniej strony. 

Minecraft jest naprawdę ciekawą i rozbudowaną grą. Jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś, drogi rodzicu, z pewnością przekona Cię „Podręcznik minigier PvP”. Z książki dowiesz się wszystkiego o Wełnistych wyścigach, Napowietrznej koszykówce czy Strzałkowym golfie. 

Również ten podręcznik dzieli się na trzy rozdziały. Są to: Minigry niebitewne, Minigry bitewne i Jak się do tego zabrać (czyli co zrobić by moc brać udział w rozgrywce z innymi graczami). Jest w nim wiele ciekawostek, skrótów, komend i przejrzystych instrukcji. 

Podręczniki zostały wydane w twardej oprawie. Napisane zostały w prosty, przystępny sposób, tak by zawarte w nich informacje z łatwością docierały do uczniów szkoły podstawowej. Myślę, że każdy młody wielbiciel (lub wielbicielka, ponieważ dziewczynki również bardzo lubią tą grę) będzie zadowolonym i dumnym właścicielem takich podręczników. Z pewnością zawarta w nich wiedza przyda się zarówno podczas samej rozgrywki jak i przy rozmowach z rówieśnikami. Jeżeli Twoje dziecko gra w Minecrafta, to jest to naprawdę dobry zakup. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

7 komentarzy

 1. Odpowiedz

  swiat karinki

  5 października 2018

  Szczerze nie ogarniam czemu dzieci tak lubią Minecrafta

 2. Odpowiedz

  Megi18845

  4 października 2018

  Jeśli chodzi o minecraft to mogę powiedzieć że w mojej córce wzbudza negatywne uczucia. Nie ogarniam tego

 3. Odpowiedz

  Maja

  4 października 2018

  Początkowo byłam niechętna tej grze. Potem syn mi pokazał, na czym dokładnie polega i zaczęłam się przekonywać. Później okazało się, że w Szwecji Minecraft jest wykorzystywany w szkole i wtedy przestałam się martwić. Syn już zmienił zainteresowania na inne, bo jest starszy, ale Minecraft i jego fascynacja tym światem dużo mu dały: naukę angielskiego, komunikację w sieci, zmysł przestrzenny i przyjemność. Ja jestem na tak. Dzięki za ten wpis!

 4. Odpowiedz

  Karolina

  4 października 2018

  Wiem, że dzieci szaleją za tą grą. Ja jednak nie rozumiem do końca jej fenomenu 😉

 5. Odpowiedz

  Matka Mężatka

  12 września 2018

  Ja już dawno wyrosłam z gier, a dzieci są na to zdecydowanie za małe.

 6. Odpowiedz

  swiat karinki

  11 września 2018

  za stara jestem bo nie ogarniam o co biega w Minecrafcie 😛

 7. Odpowiedz

  Sady

  8 września 2018

  Zawsze przewracałam oczami widząc jak wszystkie dzieciaki świrują na punkcie Minecrafta (ja ogólnie nie przepadam za grami) ale tak w sumie jak raz podpatrzyłam jakie budowle można tam stworzyć to faktycznie robi wrażenie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły