Miau!

Date
wrz, 09, 2014

FoxGames-Miau-gra-planszowa_FoxGamesSiadasz przy stole i wcielasz się w rolę mysiego opiekuna, który musi wykarmić czteroosobową rodzinę, jednocześnie nie pozwalając by którąś z myszek pożarł kot. “Miau!” jest sympatyczną grą rodzinną, która dzięki swojej dynamice odgoni uporczywą nudę.

Strona wizualna

“Miau!” jest grą o ślicznej, typowo dziecięcej, kolorowej grafice. Ma starannie wykonane elementy i sympatycznych bohaterów. Zestaw zawiera planszę, po której ścigają się myszki w drodze do stołu oraz sporo kolorowych żetonów – tych z mysimi rodzinami oraz takich z jedzeniem czy mysią norką. W pudełku znajdują się także dwie kostki z rysunkami. Wszystko jest czytelne i wyraźne – idealne do grania. Nawet samo opakowanie jest doskonale do gry dopasowane – mieszczą się w nim wszystkie elementy, chociaż jest niewielkich rozmiarów i łatwo je zabrać ze sobą na przykład na jakiś wczasowy wyjazd czy po prostu na krótką wycieczkę.

miau1

Cel i zasady gry

Grę wygrywa osoba (myszka), która jako pierwsza doniesie zapasy jedzenia do stołu (lub przegrywa ta, która straci swoją mysią rodzinę). Zdobywa się je chwytając pokazane na kostce rzeczy. Ilość żetonów na stole zmienia się w zależności od liczby graczy. Zawsze w ten sposób, by dla jednego uczestnika ich zabrakło.

miau2

Przebieg gry

Rozgrywka jest bardzo prosta. Gracze rzucają dwiema kostkami – na jednej namalowane zostały kotki i piesek, na drugiej różnorakie jedzenie. Gdy kot śpi, śmiało możemy sięgać po produkty żywnościowe, gdy jednak poluje, trzeba się schować w norce. Kto pierwszy wykona poprawny ruch, ten otrzymuje punkty i przesuwa się na planszy do przodu. Jeśli gracz nie zdąży schować się do norki, podczas kociego polowania, wtedy traci jednego członka czteroosobowej rodziny myszek. Można go odzyskać chwytając (występujący pojedynczo) żeton kota, gdy na kostce pojawi się pies.

miaufajne

Podsumowanie

Gdy w rozgrywce biorą udział jedynie dwie osoby, gra jest za bardzo dynamiczna i zbyt szybko się kończy (najczęściej śmiercią wszystkich myszek). Dla większej ilości graczy jednak rozgrywka jest zbalansowana i bardzo wesoła. “Miau!” to dobrze przemyślana i świetnie zaprojektowana gra. Działa na podobnej zasadzie co “Duuuszki”, rozgrywka jest jednak zdecydowanie łatwiejsza i rzeczywiście z gry w “Miau!” cieszyły się będą również małe dzieci. Ja osobiście testowałam na pięcioletniej dziewczynce, która była naprawdę zachwycona, a tytuł stał się jej ulubionym – przy czym nie jest to dziecko, które zadawala się “byle czym”. Dynamiczna rozgrywka, nieco czarnego humoru (bo w końcu kot te myszki zjada), przejrzyste zasady, do których łatwo się dostosować – to zdecydowane plusy gry “Miau!”. Pojedyncza rozgrywka trwa od 5 do 15 minut, po grę można więc sięgnąć praktycznie w każdym momencie. Myślę, że to doskonała propozycja zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych dzieci, a i dorośli podczas rozgrywki z pewnością nie będą siedzieli znudzeni – gra na to w zdecydowany sposób nie pozwoli.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Foksal

foksal

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  ejdzita49

  9 września 2014

  Zanosi się na niezłą zabawę 🙂 Chętnie kupię siostrzeńcowi, myślę, że będzie zachwycony 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »