Magiczne malowanie wodą z HarperKids

Date
cze, 29, 2023

Akademia Mądrego Dziecka. Wodne przygody

Artystyczne kolorowanie to jedna z ulubionych zabaw wielu dzieci. To nie tylko pomysł na spędzanie czasu, ale również świetny sposób na rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i koncentracji malucha. Niedawno, nakładem wydawnictwa Harper Kids, na naszym polskim rynku wydawniczym ukazała się seria magicznych, wodnych malowanek. Nowe tytuły znalazły się pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka. 

Co to za książeczki?

Akademia Mądrego Dziecka to znana już wszystkim seria książeczek dla najmłodszych. Tym razem ukazała się w niej zupełna nowość: Wodne przygody. Nie jest to zwykła kolorowanka, tylko magiczna. Trzeba zanurzyć pędzelek w wodzie, a następnie pomalować białe miejsca na stronach. Magicznie pojawią się różne barwy. Gdy obrazek wyschnie, kolor zniknie i będzie można książkę pokolorować jeszcze raz. 

Dodatkowo w książeczce „Przyroda” dzieci poznają otaczającą nas naturę oraz jej mieszkańców. Z kolei atutem książeczki „Dinozaury” jest możliwość poznania prehistorycznych gadów żyjących tysiące lat temu na Ziemi. Oprócz magicznego malowania wodą na każdej stronie mamy krótkie polecenie do wykonania, czyli zabawę w „szukaj i znajdź”: „Gdzie schowała się biedronka?”, „Wskaż paluszkiem”, „Policz żółte kaczuszki” czy „Znajdź ślimaka”.

Moja opinia i przemyślenia 

Wodne kolorowanki to zestawy, które zawierają specjalnie zaprojektowane obrazy, na których można kolorować przy użyciu pędzla i wody. W przeciwieństwie do tradycyjnych kolorowanek, nie trzeba używać klasycznych farb ani kredek. Wodne kolorowanki posiadają specjalnie wydrukowane wzory, które reagują z wodą. Kiedy zwilżony pędzel zostanie przeciągnięty po obrazku, kolory zaczynają się ukazywać na papierze, ukazując wspaniałe efekty. Nowość od Harper Kids ma nad tradycyjnymi kolorowankami taką przewagę, że po wyschnięciu kolory znikają, a książeczkę można pokolorować ponownie. 

Na zakończenie 

Wodne kolorowanki dla dzieci to świetna zabawa, która stymuluje kreatywność, rozwija umiejętności manualne i daje wiele radości. Bezpieczne, czyste i łatwe w użyciu, są idealnym narzędziem do odkrywania świata sztuki przez najmłodszych. Daj swojemu dziecku szansę na fascynującą przygodę z wodnymi kolorowankami i zobacz, jak wiele kreatywnych pomysłów drzemie w jego małej głowie. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Nowości z Akademii Mądrego Dziecka dla najmłodszych czytelników

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

20 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  11 lipca 2023

  Takie wodne kolorowanki to genialny sposób na spędzenie czasu dla dzieci w różnym wieku.

 2. Odpowiedz

  Zuzanna

  11 lipca 2023

  Moja córka bardzo lubi tego typu kolorowanki wodne i często je kupujemy. Nie wiedziałam, że Harper Kids ma je w swojej ofercie.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  11 lipca 2023

  Zwłaszcza moja córka uwielbiała tego typu książeczki, odmiana od tradycyjnych metod malowania.

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 lipca 2023

   U mnie dzieciaki bardzo je lubią, ale te niestety zalały wodą :/

 4. Odpowiedz

  M. Kwiatkowska

  10 lipca 2023

  Warto kupować takie niebanalne propozycje na wolny czas.

 5. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  10 lipca 2023

  Przyznam szczerze, że dla mnie to nowość, bo jak syn był mały takich nie było 🙂

 6. Odpowiedz

  Sisters92

  9 lipca 2023

  Te kolorowanki są naprawdę świetne, więc jest to idealny zakup.

 7. Odpowiedz

  Malwina

  3 lipca 2023

  Idealne dla maluchów, polecę mojemu znajomemu dla jego synka 🙂

 8. Odpowiedz

  Paulina

  1 lipca 2023

  Cudownie, że powstają też coraz ciekawsze wodne kolorowanki.

 9. Odpowiedz

  Pojedztam

  1 lipca 2023

  Z pewnością jest to jedna z udanych propozycji prezentowych.

 10. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  1 lipca 2023

  Wodne kolorowanki są naprawdę świetne dla dzieci w różnym wieku.

 11. Odpowiedz

  Adriana

  1 lipca 2023

  Fantastyczne są te kolorowanki ❤️ Muszę kupić je mojej chrześnicy, będzie zachwycona

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 lipca 2023

   Moim dzieciakom bardzo się podobały, ale mimo wszystko szybko je zniszczyły.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »