Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami

Date
lut, 17, 2017

Nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazuje się wiele ciekawych, „potworkowych” pozycji. Są kolorowanki, historyjki dla dzieci, bloki rysunkowe, a także takie jak ta, książeczki kreatywne. Co takiego można znaleźć w książce do bazgrania „Oko w oko z potworami”?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”EEB422″ ccolor=”126333″ bcolor=”2C9E7C” bgcolor=”FDFFBA” cbgcolor=”5CFF98″ bgcolorto=”FFF170″ cbgcolorto=”70FFD9″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

Zanurz się w świecie pokrętnych, mrocznych labiryntów, niebezpiecznie twórczych zabaw i najstraszniejszych potworów… Przede wszystkim potworów, bo to one są bohaterami tej interaktywnej książki. Koniecznie uzbrój się w kredki, pisaki, klej, nożyczki… I nie zapomnij o głowie pełnej pomysłów! Czeka cię ponad 60 testów na odwagę i kreatywność.
Potwory, drżyjcie!

ilustrator: Inka Vigh
tłumacz: Małgorzata Słabicka
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
rok wydania: 2016
liczba stron: 144
ISBN: 978-83-10-13027-3

[/stextbox]

Wydaje mi się, że łatwiej byłoby powiedzieć czego w środku znaleźć się nie da. W tej „przerażającej” publikacji jest niemalże wszystko. Na początku książki umieszczona została informacja co może się przydać podczas wykonywania poleceń. Są to takie przedmioty jak standardowe kredki, ale także plasterki, kreda czy taśma klejąca. Na kolejnych stronach pojawiają się zadania przemieszane z ciekawostkami.

Czy wiedziałeś, że w Meksyku ludzie malują na kolorowo trupie czaszki? Dzięki książeczce „Oko w oko z potworami” możesz zrobić swoją własną, niezwykle barwną, trupią maskę. Czy zastanawiałeś się co jedzą nietoperze? Namaluj w brzuchu jednego z nich owady, które zjadł na kolację. Połącz kropki, by stworzyć ogromnego smoka. Wymyśl sobie potwora, który podczas gdy śpisz strzeże twojego pokoju. Książka do bazgrania Inki Vigh to idealny przykład bardzo pomysłowej, niezwykle groteskowej makabry w ujęciu dla dzieci. Strach ma wielkie oczy, a potwory są znacznie bardziej przerażające, kiedy ich nie znasz.

Książeczka wydana jest w sporym, kwadratowym formacie. Wszystkie ilustracje w środku są czarnobiałe. Wydrukowana została na grubym papierze, dzięki czemu bezpiecznie można wyciąć załączone w środku maski bez ryzyka, że już po chwili się podrą. Grafika nie olśniewa, ale w bardzo dobry sposób oddaje potworny klimat książeczki. Ostatecznie potwory nie muszą być śliczne ani urocze – mają być straszne.

Dla kogo nadaje się ta „potworna” publikacja? Sądzę, że dla dzieci w wieku 5-7 lat, jeżeli współpracowały będą z rodzicami lub nieco starszych do samodzielnej zabawy. Oprócz zalet, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju kreatywne zabawy, ta wyjątkowa publikacja pozwoli dzieciom oswoić się z różnego rodzaju strachem.

„Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami” to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Inka Vigh przedstawia wiele ciekawych zabaw, zarówno tych bardziej standardowych jak na przykład labirynt, jak i przypominających gry komputerowe – stawianie pułapek na drodze potwora, by ten nie dogonił uciekającej przed nim ofiary. Polecam wszystkim dzieciom, które lubią potwory, ale także tym, które często się boją i muszą znaleźć sposób by przezwyciężyć swój strach.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788310130273″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Lilka

  25 stycznia 1970

  Jakie fajne bazgrołki 🙂

 2. Odpowiedz

  Lobuzio

  25 stycznia 1970

  Fajne, w sumie i dziecko i rodzic mogą tym sie pobawić.

 3. Odpowiedz

  Lilka

  25 stycznia 1970

  Jakie fajne bazgrołki 🙂

 4. Odpowiedz

  Lobuzio

  25 stycznia 1970

  Fajne, w sumie i dziecko i rodzic mogą tym sie pobawić.

 5. Odpowiedz

  RosieTheWorld

  25 stycznia 1970

  Osobiście nie tknęłabym tego, bo nie lubię zabaw manualnych, ale dla dzieci to musi być idealne 😀

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Tak, to zdecydowanie jest książeczka dla dzieci 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »