Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami

Date
lut, 17, 2017

Nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazuje się wiele ciekawych, „potworkowych” pozycji. Są kolorowanki, historyjki dla dzieci, bloki rysunkowe, a także takie jak ta, książeczki kreatywne. Co takiego można znaleźć w książce do bazgrania „Oko w oko z potworami”?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”EEB422″ ccolor=”126333″ bcolor=”2C9E7C” bgcolor=”FDFFBA” cbgcolor=”5CFF98″ bgcolorto=”FFF170″ cbgcolorto=”70FFD9″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

Zanurz się w świecie pokrętnych, mrocznych labiryntów, niebezpiecznie twórczych zabaw i najstraszniejszych potworów… Przede wszystkim potworów, bo to one są bohaterami tej interaktywnej książki. Koniecznie uzbrój się w kredki, pisaki, klej, nożyczki… I nie zapomnij o głowie pełnej pomysłów! Czeka cię ponad 60 testów na odwagę i kreatywność.
Potwory, drżyjcie!

ilustrator: Inka Vigh
tłumacz: Małgorzata Słabicka
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
rok wydania: 2016
liczba stron: 144
ISBN: 978-83-10-13027-3

[/stextbox]

Wydaje mi się, że łatwiej byłoby powiedzieć czego w środku znaleźć się nie da. W tej „przerażającej” publikacji jest niemalże wszystko. Na początku książki umieszczona została informacja co może się przydać podczas wykonywania poleceń. Są to takie przedmioty jak standardowe kredki, ale także plasterki, kreda czy taśma klejąca. Na kolejnych stronach pojawiają się zadania przemieszane z ciekawostkami.

Czy wiedziałeś, że w Meksyku ludzie malują na kolorowo trupie czaszki? Dzięki książeczce „Oko w oko z potworami” możesz zrobić swoją własną, niezwykle barwną, trupią maskę. Czy zastanawiałeś się co jedzą nietoperze? Namaluj w brzuchu jednego z nich owady, które zjadł na kolację. Połącz kropki, by stworzyć ogromnego smoka. Wymyśl sobie potwora, który podczas gdy śpisz strzeże twojego pokoju. Książka do bazgrania Inki Vigh to idealny przykład bardzo pomysłowej, niezwykle groteskowej makabry w ujęciu dla dzieci. Strach ma wielkie oczy, a potwory są znacznie bardziej przerażające, kiedy ich nie znasz.

Książeczka wydana jest w sporym, kwadratowym formacie. Wszystkie ilustracje w środku są czarnobiałe. Wydrukowana została na grubym papierze, dzięki czemu bezpiecznie można wyciąć załączone w środku maski bez ryzyka, że już po chwili się podrą. Grafika nie olśniewa, ale w bardzo dobry sposób oddaje potworny klimat książeczki. Ostatecznie potwory nie muszą być śliczne ani urocze – mają być straszne.

Dla kogo nadaje się ta „potworna” publikacja? Sądzę, że dla dzieci w wieku 5-7 lat, jeżeli współpracowały będą z rodzicami lub nieco starszych do samodzielnej zabawy. Oprócz zalet, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju kreatywne zabawy, ta wyjątkowa publikacja pozwoli dzieciom oswoić się z różnego rodzaju strachem.

„Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami” to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu. Inka Vigh przedstawia wiele ciekawych zabaw, zarówno tych bardziej standardowych jak na przykład labirynt, jak i przypominających gry komputerowe – stawianie pułapek na drodze potwora, by ten nie dogonił uciekającej przed nim ofiary. Polecam wszystkim dzieciom, które lubią potwory, ale także tym, które często się boją i muszą znaleźć sposób by przezwyciężyć swój strach.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788310130273″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  RosieTheWorld

  25 stycznia 1970

  Osobiście nie tknęłabym tego, bo nie lubię zabaw manualnych, ale dla dzieci to musi być idealne 😀

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Tak, to zdecydowanie jest książeczka dla dzieci 🙂

 2. Odpowiedz

  Lobuzio

  25 stycznia 1970

  Fajne, w sumie i dziecko i rodzic mogą tym sie pobawić.

 3. Odpowiedz

  Lilka

  25 stycznia 1970

  Jakie fajne bazgrołki 🙂

 4. Odpowiedz

  Lobuzio

  25 stycznia 1970

  Fajne, w sumie i dziecko i rodzic mogą tym sie pobawić.

 5. Odpowiedz

  Lilka

  25 stycznia 1970

  Jakie fajne bazgrołki 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły