Królowa i faworytka – Kiera Cass

Date
sty, 11, 2016

 

krolowa-i-faworytka-400x596„Królowa i faworytka” to zbiór opowiadań ze świata „Rywalek” spod pióra Kiery Cass. Teksty są doskonałym uzupełnieniem trylogii i z pewnością ich przeczytanie sprawi przyjemność wielu fanom. 

„Królowa” to najdłuższa historia w zbiorze. Opowiada o młodej Amberly, która już jako dziecko była zakochana w królu Clarksonie. W fabule pojawia się wiele informacji na temat nieciekawej sytuacji rodzinnej przyszłego króla, która w jakimś niewielkim stopniu tłumaczy jego późniejsze zachowanie. Dowiadujemy się także dlaczego na swoją żonę wybrał właśnie Amberly.

„Faworytka” to historia Marlee i Cartera opowiedziana od samego początku, poprzez trudne chwile, aż do szczęśliwego zakończenia. To oni zostali pierwszą parą pozbawioną swojej klasy. Stali się (oczywiście szczęśliwymi) królikami doświadczalnymi młodej, królewskiej pary. Odnoszę wrażenie, że to najbardziej przesłodzona historia miłosna jaką stworzyła do tej pory Kiera Cass.

Książkę zaczęłam czytać od końca, gdyż były tam najkrótsze opowiadania oraz pytania do Autorki, a także historia, która ciekawiła mnie najbardziej – „Pokojówka”. To w niej Kiera Cass wyjaśnia w jaki sposób funkcjonował romans rozgrywający się pomiędzy Aspenem a Lucy.  W zbiorze, oprócz głównych tytułów, pojawiają się też historie niektórych dziewcząt z eliminacji. Elise, Natali, Kriss, Celeste – one wszystkie mają swoją własną przyszłość zupełnie nie powiązaną z księciem Maxonem.

Tym czego najbardziej mi w zbiorze zabrakło jest spis treści. Trzeba własnymi siłami odnaleźć tematy, które nas najbardziej interesują. Jednak poza tym drobnym mankamentem książkę przyjemnie się czyta, a historie w niej umieszczone nie są naciągane jak to niekiedy bywa. To miły dodatek do serii, a nie komercyjne stworzenie czegokolwiek, żeby tylko jeszcze więcej się sprzedało. Również pytania do Kiery Cass okazały się być całkiem ciekawym dopełnieniem całości.

Zbiór opowiadań zatytułowany „Królowa i faworytka” to sympatyczne uzupełnienie serii. Udziela odpowiedzi na wiele pytań, które pozostały otwarte po lekturze trylogii. Kiera Cass dba o swoich czytelników i pozwala im zaspokoić rozbudzony apetyt. Z niecierpliwością czekam na jej kolejną powieść, a oczekując z przyjemnością przeczytałam te kilka, krótkich opowiadań.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar

jaguarlogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły