Królowa i faworytka – Kiera Cass

Date
sty, 11, 2016

 

krolowa-i-faworytka-400x596„Królowa i faworytka” to zbiór opowiadań ze świata „Rywalek” spod pióra Kiery Cass. Teksty są doskonałym uzupełnieniem trylogii i z pewnością ich przeczytanie sprawi przyjemność wielu fanom. 

„Królowa” to najdłuższa historia w zbiorze. Opowiada o młodej Amberly, która już jako dziecko była zakochana w królu Clarksonie. W fabule pojawia się wiele informacji na temat nieciekawej sytuacji rodzinnej przyszłego króla, która w jakimś niewielkim stopniu tłumaczy jego późniejsze zachowanie. Dowiadujemy się także dlaczego na swoją żonę wybrał właśnie Amberly.

„Faworytka” to historia Marlee i Cartera opowiedziana od samego początku, poprzez trudne chwile, aż do szczęśliwego zakończenia. To oni zostali pierwszą parą pozbawioną swojej klasy. Stali się (oczywiście szczęśliwymi) królikami doświadczalnymi młodej, królewskiej pary. Odnoszę wrażenie, że to najbardziej przesłodzona historia miłosna jaką stworzyła do tej pory Kiera Cass.

Książkę zaczęłam czytać od końca, gdyż były tam najkrótsze opowiadania oraz pytania do Autorki, a także historia, która ciekawiła mnie najbardziej – „Pokojówka”. To w niej Kiera Cass wyjaśnia w jaki sposób funkcjonował romans rozgrywający się pomiędzy Aspenem a Lucy.  W zbiorze, oprócz głównych tytułów, pojawiają się też historie niektórych dziewcząt z eliminacji. Elise, Natali, Kriss, Celeste – one wszystkie mają swoją własną przyszłość zupełnie nie powiązaną z księciem Maxonem.

Tym czego najbardziej mi w zbiorze zabrakło jest spis treści. Trzeba własnymi siłami odnaleźć tematy, które nas najbardziej interesują. Jednak poza tym drobnym mankamentem książkę przyjemnie się czyta, a historie w niej umieszczone nie są naciągane jak to niekiedy bywa. To miły dodatek do serii, a nie komercyjne stworzenie czegokolwiek, żeby tylko jeszcze więcej się sprzedało. Również pytania do Kiery Cass okazały się być całkiem ciekawym dopełnieniem całości.

Zbiór opowiadań zatytułowany „Królowa i faworytka” to sympatyczne uzupełnienie serii. Udziela odpowiedzi na wiele pytań, które pozostały otwarte po lekturze trylogii. Kiera Cass dba o swoich czytelników i pozwala im zaspokoić rozbudzony apetyt. Z niecierpliwością czekam na jej kolejną powieść, a oczekując z przyjemnością przeczytałam te kilka, krótkich opowiadań.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar

jaguarlogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »