Królewska klatka – Victoria Aveyard

Date
lip, 08, 2017

„Królewska klatka” to kolejny, już trzeci tom cyklu „Czerwona Królowa”. Jak potoczą się dalsze losy Mare i Cala? Czy Szkarłatnej Gwardii uda się pokonać srebrną arystokrację i czy wyzwolenie uciśnionych czerwonych to ich prawdziwy cel?

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ bcolor=”1100FF” color=”002E7D” ccolor=”002E7D” bgcolor=”C4E0FF” cbgcolor=”9CC3FF” bgcolorto=”9ED2FF” cbgcolorto=”82ACFF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]autor: Victoria Aveyard
tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko
cykl: Czerwona Królowa (tom 3)
wydawnictwo: Moondrive
tytuł oryginału: King’s Cage
data wydania: 24 maja 2017
ISBN: 9788375154399
liczba stron: 568[/stextbox]

Mare trafia w niewolę i staje się więźniem Mavena. Wszyscy srebrni pragną jej śmierci, ale z jakiejś przyczyny młody król wciąż trzyma ją przy życiu. Dziewczyna ponownie zostaje zamknięta w złotej klatce, tym razem jednak towarzyszy jej znacznie więcej cierpienia. Poza tym, co dzieje się w szeregach Szkarłatnej Gwardii? Czy jej przywódcy naprawdę gotowi są wysłać na rzeź niewinne dzieci?

Victoria Aveyard należy do grona tych cudownych pisarzy, którzy potrafią się rozwijać i, z każdą kolejną książką, ich twórczość wygląda coraz lepiej. Tym razem narratorką obok Mare staje się również Cameron i, co bardziej zaskakujące, (antagonistka) Evangeline. Możliwość spojrzenia na świat z ich perspektywy okazała się niezwykle ciekawym doświadczeniem. Pisarka pozwoliła nam również poznać miejsca leżące poza granicami Norty. Co ciekawe, mimo że to powieść fantasy, przedstawiony świat wcale tak bardzo nie różni się od naszego…

Najnowszy tom składa się przede wszystkim, z wyborów jakich dokonują bohaterowie. Od pierwszej do ostatniej strony to od nich zależą losy zarówno czerwonych, jak i srebrnych. Akcja powieści toczy się płynnie, w odpowiednim tempie, bez żadnych zgrzytów czy zahamowań. Również w trzecim tomie nie zabrakło tajemnic oraz dworskich intryg. Żaden czytelnik nie będzie narzekał na zbyt prostą i jednotorową fabułę.

Victoria Aveyard sprzeciwia się wszelkim możliwym schematom. Z pewnością nie można zarzucić jej braku oryginalności. Nie jestem tylko pewna czy to naprawdę zawsze takie wyśmienite rozwiązanie. Byłam nieco zawiedziona pewnymi elementami tej historii. Rzeczywiście, nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń, tylko że również oczekiwałam innego przebiegu historii. Liczyłam na pewne wydarzenia, z których autorka zrezygnowała.

Podsumowując: „Królewska klatka” to doskonała kontynuacja cyklu „Czerwona Królowa”. Akcja powieści toczy się wartko, a fabuła zaskakuje. Bohaterowie nie pozostają obojętni na dotykające ich wydarzenia i zmieniają się pod ich wpływem. Mare z pierwszej części to zupełnie inna dziewczyna niż ta, o której czytamy w „Królewskiej klatce”. Z niecierpliwością czekam na kontynuację, bo to naprawdę świetna seria.

Dziękuję!

[buybox-widget category=”book” ean=”9788375154399″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  blogierka

  10 lipca 2017

  Zostaje mi zatem zacząć od 1 części 🙂

 2. Odpowiedz

  SzydelkoweCUDAsie

  9 lipca 2017

  Nie lubię takiej typowej fantastyki, ale skoro piszesz, że tutaj jest delikatna, to może być ciekawa 🙂 Nie znałam wcześniej tych tytułów, może kiedyś trafią w moje ręce… 🙂

 3. Odpowiedz

  Natalia Róża Świat Tomskiego

  9 lipca 2017

  Mam w planach czytelniczych tą serię. Mam nadzieję, że nadjedzie ta chwila by to przeczytać.

 4. Odpowiedz

  Marta

  9 lipca 2017

  Brzmi intrygująco! 🙂

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  9 lipca 2017

  Ta przygoda czytelnicza jeszcze przede mną, zapowiada się obiecująco. 🙂
  Bookendorfina

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Wsiąść do Pociągu: Europa

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »