Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Date
gru, 16, 2022
Królewna Śnieżka

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Do niedawna jeszcze każde dziecko znało klasyczne animowane baśnie Disney’a. Teraz jednak nadeszły inne czasy i wiele dziewczynek nie lubi księżniczek, wolą youtuberów. Nie mają też ochoty na oglądanie płaskiej animacji. Dlatego ucieszyłam się widząc komiks „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, którego lektura może pokazać dziecku, jak urokliwe i ciekawe są klasyczne animacje i oczywiście zachęcić je, do ich poznania. 

Zarys fabuły

Macocha Królewny Śnieżki jest zazdrosna o jej niewątpliwą urodę, pragnie, by to ją uznawano za najpiękniejszą. Dlatego postanawia zabić swoją pasierbicę. Wysyła za nią myśliwego, który ma dokonać egzekucji. Serce mężczyzny jednak mięknie i ten każe królewnie uciekać. Po nocy spędzonej w lesie, Śnieżka natyka się na domek siedmiu krasnoludków. Jednak nawet w nim nie jest bezpieczna, bo czarna magia Złej Królowej może ją wszędzie dosięgnąć. 

Moja opinia i przemyślenia

Komiks jest ładnie wydany i wierny disney’owskiemu oryginałowi. Ilustracje dosłownie naśladują kadry z baśni. Niestety komiks nie jest animacją, a to właśnie ta podbiła moje serce piękną muzyką, której podczas lektury adaptacji graficznej bardzo mi brakowało. Można jednak temu oczywiście zaradzić włączając sobie oryginalny soundtrack. 

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to ciekawa, nakłaniająca twórców do licznych retellingów baśń. Myślę, że powinno znać ją każde dziecko, tak jak i zresztą wszystkie klasyczne baśnie. Maluchy mogą poznawać ich ugrzecznione, ułagodzone wersje, a starsze dzieci te prawdziwe historie, rodem z horrorów. Przyznam, że wychowałam się na baśniach Hansa Christiana Andersena i nigdy nie zdarzyło się, bym miała po ich lekturze koszmary, albo kiedykolwiek żałowała ich poznania. 

Podsumowanie

Lubicie klasyczne baśnie? Ja nie wyobrażam sobie bez nich dzieciństwa, dlatego staram się przekonać do nich również własne pociechy. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to taka klasyka, klasyki, z której wynieść można wiele dobrego i która może również stanowić podstawę do rozpoczęcia rozmowy na różne, ważne tematy, choćby takie, jak próżność, albo bardziej pozytywnie, o tym, że warto być miłym dla innych. Lekturę komiksu oczywiście serdecznie polecam. To idealny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Mam nadzieję, że córka chętnie obejrzy ze mną również animację.   

Dziękuję!

Egmont

 

Przeczytaj również:

Idefiks i Nieugięci ⋆ W tej dzielnicy żadnej łaciny 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  18 stycznia 2023

  Klasyczna wersja bajki w wersji komiksowej to coś świetnego. Rewelacyjnie bawiłam się podczas lektury tego komiksu 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   22 stycznia 2023

   Zdziwiło mnie jak bardzo wierny jest animacji 🙂

 2. Odpowiedz

  KonfabulaPL

  24 grudnia 2022

  Moje dzieci uwielbiają książkowe wersje disneyowskich bajek. Świetnie się odnajdują czytając o bohaterach, których znają z ekranu.

 3. Odpowiedz

  Pojedztam

  22 grudnia 2022

  Te wydania są naprawdę zachwycające. Lubię sięgać po kolejne tytuły z tego cyklu.

 4. Odpowiedz

  Marysia K

  22 grudnia 2022

  Disney’owska Królewna Śnieżka ma prawie 100 lat nic więc dziwnego że potrzebuje odświeżenia. Taka komiksowa wersja bardzo mi się podoba.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  21 grudnia 2022

  Kusi mnie, aby zabrać się za bajki w komiksowej odsłonie, w ten sposób przypomnieć sobie, co mnie w nich urzekło w czasach dzieciństwa.

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  21 grudnia 2022

  Sama z przyjemnością zapoznaję się z tymi wydaniami, gdyż uwielbiam klasyczne baśnie Disneya.

 7. Odpowiedz

  Agnieszka+D.

  21 grudnia 2022

  Uwielbiam te komiksowe wersje klasycznych bajek Disneya. Cieszę się że Młodzi czytelnicy mogą poznawać klasyki Disneya w odświeżonej formie

 8. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  21 grudnia 2022

  Uwielbiam Bajki Disneya. Mam u mamy w domu stare wydania. Co prawda już mocno sfatygowane, ale dalej moje ukochane.

 9. Odpowiedz

  Joanna

  21 grudnia 2022

  Ja lubię klasyczne baśnie i cieszę się,że moje dzieci również, które choć spędzają czas na oglądaniu YouTube (takie mamy czasy) to również kochają książki, zwłaszcza moja starsza córka. Ten komiks jej się spodoba.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 grudnia 2022

   U mnie książki również uwielbiają, ale do płaskich animacji nie chcą się przekonać.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły