Kraina Lodu

Date
lip, 16, 2015

cartamundi-kraina-lodu-gra-karciana-m-iext29067733Jedną z najmodniejszych bajek w ostatnim czasie stała się opowieść o Elsie z Krainy Lodu. Wydawnictwo Cartamundi stworzyło kolorową grę karcianą z serii Shuffle, dzięki której najmłodsi widzowie mogą osobiście włączyć się w barwną przygodę bohaterów animacji.

Wiek: 5+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cel i fabuła gry

Wszystkie kolorowe płatki śniegu w Arandelle zostały roztopione na pół. Zadaniem graczy jest połączenie ich z powrotem. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów za całe płatki śniegu, odpowiadające kolorom wybranych przez nią postaci.

11721944_994385847273085_86843443_n

Strona wizualna

Gra mieści się w niewielkich rozmiarów, plastikowym pudełku. Karty do gry są kwadratowe i niezwykle barwne. Karty postaci to po prostu ilustracje skopiowane z filmu animowanego. Instrukcja została napisana w prosty i przejrzysty sposób. Dodatkowo można posłużyć się aplikacją, w której zaprezentowane zostały instruktażowe filmiki. Tym razem jednak aplikacja mobilna nie wnosi żadnych elementów do samej rozgrywki, zawiera natomiast zupełnie oddzielną, darmową mini grę. Sam program działa bez zarzutów.

11748536_994385747273095_1117709213_n

Przygotowanie gry

Zestaw zawiera karty z płatkami śniegu, karty z postaciami i karty startowe. Gracze wybierają po dwie postacie z krainy lodu (lub po jednej, gdy grają w cztery osoby, wówczas jednak dozwolone jest również granie w parach). Losową kartę startową natomiast wykłada się na środku stołu i to ona rozpocznie skomplikowaną, śniegową mapę. Karty z płatkami śniegu dzielone są między graczy (po równo).

11721852_994385980606405_2079248585_n

Przebieg rozgrywki

Rozpoczyna gracz, który posiada najmniejsze ręce. Podnosi górną kartę ze swojego stosu i dokłada ją na stół tak, by dopasować cały, kompletny płatek śniegu w odpowiednik kolorze. Najlepiej oczywiście w takim, jaki widnieje na jego kartach postaci, nie zawsze jest to jednak możliwe i niejednokrotnie zdobywa się punkty dla innego gracza. Karty z płatkami śniegu są dwustronne. Z każdą, kolejną wyłożoną kartą rozgrywka staje się coraz trudniejsza. Przypomina nieco bardziej skomplikowaną wersję znanego wszystkim doskonale Domina. Za każdy, kompletny płatek śniegu w odpowiednik kolorze gracz otrzymuje 1 punkt, za płatki śniegu na karcie z pałacem są dwa punkty, gdy natomiast płatek znajduje się w miejscu gdzie stykają się dwa lodowe pałace, gracz otrzymuje aż 4 punkty.

11721405_994385733939763_570583674_n

Podsumowanie

„Kraina Lodu” to sympatyczna, nieskomplikowana gra, idealnie nadająca się dla najmłodszych graczy. Rozgrywka przebiega szybko, ale jednocześnie jest wciągająca. Rozłożone karty zajmują sporo miejsca, dlatego myślę, że wygodniej może być grać na podłodze niż na stole – dzieciakom to nie przeszkadza. Polecam – nie tylko wielbicielom „Krainy Lodu”!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Cartamundi

cartamundi

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »