Kolorowy trening antystresowy: Wzory i ornamenty

Date
cze, 03, 2015

kolorowy-trening-antystresowy-wzory-i-ornamenty-b-iext27864035Stres to negatywne uczucie, które towarzyszy ludziom od zawsze. Nauczyliśmy się z nim żyć, jednak badania naukowe wykazują, że może być przyczyną poważnych chorób, między innymi nowotworowych. Każdy stara się radzić z nim na swój własny sposób. Ostatnio modne stały się kolorowanki dla dorosłych, dzięki którym kredkami rozładowujemy napięcie. Jak takie książeczki wyglądają i czy to rzeczywiście działa?

„Kolorowy trening antystresowy” Grupy Wydawniczej Foksal to dość pokaźnych rozmiarów książka wydana w formacie A4. Zawiera dwustronnie umieszczone, czarno-białe ilustracje do kolorowania. Wszystkie są bardzo szczegółowe i mają wiele, małych elementów. Widnieją na nich tytułowe wzory i ornamenty, ale również kwiatki, ptaszki, serduszka motylki – czego tylko dusza zapragnie. Niewątpliwie jest w czym wybierać.

11289737_969710936407243_847640162_n

Przez wzgląd na grubość pozycji nie wszystkie ilustracje wygodnie się koloruje. Te na początku i na końcu mogą sprawiać pewne kłopoty, jest ich jednak tyle, że wystarczą na rok i nie trzeba się tymi kilkoma, trudniej dostępnymi, przejmować. Wydawać by się mogło, że kolorowanie to zabawa dla dzieci. Takie drobne elementy wymagają jednak precyzji i skupienia, a dziecko, zwłaszcza młodsze, z pewnością nie dałoby sobie rady. Za to dla osoby dorosłej to prawdziwe wyzwanie i coś zupełnie nowego. Wystarczą kredki, stół i dobre światło by przenieść nas do zupełnie innego świata.

Czy takie kolorowanie rzeczywiście odstresowuje? Zapewne dla wielu osób sprawdzi się doskonale, ale przyznam szczerze, że mnie niekiedy irytowało. Szybko męczyła się niewprawiona ręka, kredki miały zbyt mało kolorów, drobne elementy nie zawsze współgrały tak jak bym chciała. Kolorowanie było więc zajmujące, ale z pewnością nie posiadało uspokajającego działania. To nie to samo co bazgrolenie na marginesie podczas nudnej konferencji. Wymaga nieco więcej zaangażowania.

„Kolorowy trening antystresowy” to bardzo przyjemna zabawa i taki jakby powrót do dzieciństwa. Do tej pory kolorowanka umiliła mi kilka wspólnie spędzonych chwil, a obrazków zostało jeszcze naprawdę sporo, więc myślę, że to nie koniec naszej wspólnej przygody. Tytuł idealnie nadaje się nie tylko dla własnej przyjemności, ale także na nietypowy prezent dla bliskich osób, które sądzę, że jeśli nie znają tematu, poczują się niezwykle zaskoczone. Myślę, że w przyjemny sposób – w końcu każdy nosi w sobie chociażby niewielki fragment artystycznej duszy.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal

foksal

4 czerwca 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie RecenzjeNajpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »