Klątwa tygrysa: Wyzwanie – Colleen Houck

Date
cze, 04, 2012

W świecie romantycznych powieści paranormalnych, wydawać by się mogło, było już wszystko. Colleen Houck jednak postanowiła rozwiać ten mit. Dwa tygrysy, dwaj zaklęci hinduscy książęta i jedna, przeciętna, amerykańska dziewczyna od której zależy ich los. „Klątwa tygrysa” to niezwykła, pełna wartkiej akcji, intrygująca historia, która zachwyci niejednego czytelnika.

Drugi tom powieści zaczyna się w miejscu, w którym skończył się pierwszy (co wbrew pozorom wcale nie jest taką oczywistością w wypadku niektórych książek). Kelsey wróciła do Stanów Zjednoczonych, jednak w nagrodę za swoją pracę otrzymała dom, samochód i sporą sumę pieniędzy. Została również, wbrew swojej woli, zapisana na uniwersytet. Ren, tak jak sobie tego życzyła, w ogóle nie odzywa się do niej, więc dziewczyna, żeby zapomnieć o swoim tygrysim księciu, zaczęła umawiać się na randki. Chętnych kandydatów jej nie brakuje, najbardziej jednak polubiła Li, swojego trenera sztuk walki. Sytuacja komplikuje się jednak kiedy Ren również przyjeżdża do Ameryki, oznajmiając Kelsey, że nie mógł już dłużej bez niej wytrzymać.

Mimo wszystkich środków bezpieczeństwa, jakie zastosował pan Kadam, Lokeshowi udaje się namierzyć dziewczynę. Bohaterowie zostają rozdzieleni i tym razem, Kelsey przyjdzie (tak jak oczekiwali czytelnicy), spędzić sporo czasu z Kishanem (zmieniającym się w czarnego tygrysa bratem Rena). Protagoniści uświadamiają sobie wiele uciekających im wcześniej rzeczy, a autorka książki postanowiła zaskoczyć czytelników, wykorzystując niestety dość ograny motyw (jaki jednak nie będę zdradzała, ponieważ jeżeli ktoś nie czytał trylogii „Igrzysk Śmierci” czy choćby przygód Drowa Drizzta Do’Urdena, to naprawdę będzie zaskoczony). Niestety przez takie chwyty, powieść straciła sporo ze swojej wcześniejszej oryginalności.

Książka napisana jest ciekawie i bardzo obrazowo. Colleen Houck maluje słowem, dokładnie przedstawiając czytelnikowi miejsca, ubrania, czy przygody swoich postaci. Barwne opisy wyróżniają „Klątwę tygrysa” z grona współczesnych powieści młodzieżowych, które są pisanie niczym przepełnione akcją scenariusze filmowe. Oczywiście Indii i przygód rodem z „Indiany Jonesa” również nie zabraknie. Pod tym względem nic się nie zmieniło.

Niejednokrotnie podczas czytania powieści, szczerze się uśmiechałam. Niektóre sceny i zachowania bohaterów, są po prostu do zakochania. Czasami postawa Kelsey również bardzo mnie irytowała, ale nie mogłabym nazwać dobrą książki, która nie wywołuje we mnie żadnych emocji. Określenie bilauta (czyli kociak), jak nazywał ją Kishan, zdecydowanie do dziewczyny pasuje.

Wydanie książki może nie jest perfekcyjne, ale z pewnością również się nie rozpada (czytałam kilka takich właśnie opinii). Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok, tłumaczenie i opracowanie edytorskie są bez zarzutów. Brakuje mi chyba tylko skrzydełek, dzięki którym nie zaginają się rogi. Natomiast te braki nieco wynagradza cena, która jest niższa, niż ceny, dla podobnej grubości książek, innych wydawców. No cóż, coś kosztem czegoś. Chyba po prostu tego rodzaju kompromisów czasami nie sposób uniknąć.

„Wyzwanie” to barwna, pełna tajemnic i intrygująca historia, w której każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. To nie tylko „trójkąt miłosny” (jak wyczytałam z okładki), ale również ciekawa, pełna magii przygoda. Akcja przeplatana jest zabawnymi sytuacjami i legendami z Indii. Mimo powielania pewnych wzorców, książka wnosi w życie czytelników pewien powiew świeżości – jest to coś zupełnie nowego. Opowieść, jakiej jeszcze dotąd nie było.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Secretum.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=h93kfFcNtF0]

Vicky

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  angelika

  12 czerwca 2012

  boska książka klątwa tygrysa.. gdyby nie chwilowy brak czasu na skrzydłach nawet mogłabym polecieć do sklepu po 2 częśćtzn. Klątwa Tygrysa wyzwanie. Ta książka jest tym czego potrzebowałam.. Oderwaniem się od nawału codziennego pracy i przeniesienie się do innego fantastycznego świata.. Pobudza zmysły czytelnika i zamyka w swoich przygodach nie pozwalając myśleć o niczym innym. Pobudza wyobraźnie w tak zmysłowy sposób, że nie trzeba do niej nagrywać filmu. Doskonale można sobie wyobrazić każdą scenę oraz każdą z poznanych w książce postaci. Jest ti jedna z najbardziej wyjątkowych książek. Podziwiam Autora.

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 czerwca 2012

   Niedługo będzie ekranizacja. Natomiast co do drugiego tomu, to będzie go można wygrać na Secretum.pl 😉 tylko jeszcze nie wiemy czy sam drugi tom czy może 1+2 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły