Kamelot Jr

Date
wrz, 12, 2017

Już jakiś czas temu stałam się miłośniczką gier z serii „Smart Games”. Są idealną alternatywą do gier komputerowych czy oglądania bajek. To kreatywne, wciągające zadania, które dziecko może wykonać w pojedynkę. Przy każdym kolejnym mu się jednak nieco nagłówkować.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”595959″ ccolor=”2869C9″ bcolor=”268BFF” bgcolor=”FFFFFF” cbgcolor=”CCE7FF” bgcolorto=”F0F0F0″ cbgcolorto=”CFF4FF” image=”null”]

wiek: 4+

liczba osób: 1 gracz

czas gry: około 15 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

Rycerz pragnie dotrzeć do uwięzionej w wieży królewny. Czy przestrzegając kilku prostych zasad uda ci się mu w tym pomóc?

Strona wizualna

Elementy gry są drewniane i przyjazne najmłodszym graczom. Zostały pomalowane na ładne kolory. Książeczka z zadaniami jest kolorowa i jasno przestawia co trzeba zrobić. Jedyną rzeczą, którą dziecko miałoby szansę popsuć jest karteczka z polską instrukcją.

Przygotowanie gry

Na twardym podłożu stawiamy podstawkę. Wybieramy zadanie o odpowiednim dla dziecka poziomie trudności i ustawiamy klocki tak jak wskazuje obrazek. Pozostałe elementy odkładamy na bok, tak, żeby nie przeszkadzały w zabawie.

Przebieg rozgrywki

Zadaniem graczy jest doprowadzenie rycerza do królewny. Ten jednak nie może się poruszyć dopóki konstrukcja z klocków nie będzie stabilna. Ułożona droga musi prowadzić bezpośrednio od rycerza do królewny (nie może być górek i dołków, chyba, że połączonych schodami). Należy używać wyłącznie klocków pokazanych na górze strony z zagadką.

Wrażenia

Gra skierowana jest do dzieci powyżej czwartego roku życia. Myślę jednak, że z takimi maluchami będzie trzeba nieco nad nią posiedzieć, zanim dojdą do prawidłowego rozwiązania nawet najprostszych zadań. Samodzielnie grać będą mogły dopiero dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gra  nie jest prosta, wymaga kreatywnego myślenia i odrobiny wyobraźni.

Podsumowanie

Tytuł Kamelot Jr (zresztą jak i pozostałe gry z serii) to doskonała inwestycja. Mimo że w książeczce jest tylko 48 zadań, to rozgrywka szybko się nie znudzi. Jest przemyślana, wymagająca i rozwija u dziecka niejedną umiejętność. Polecam! Uważam, że każdy maluch powinien mieć w domu któryś tytuł z serii Smart Games.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

  1. Odpowiedz

    Sylwia Piątkiewicz

    14 września 2017

    Uwielbiam planszówki, mam nadzieję, że nasza mała też polubi.

  2. Odpowiedz

    Mama Balbinka

    14 września 2017

    Bardzo lubię takie wymyślne gry 🙂 Chętnie z synkiem programy 😉

  3. Odpowiedz

    www.natalia-mizerska.blogspot.com

    14 września 2017

    Dzięki tobie mam pomysł na prezent! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Tonąc w mroku – Agnieszka Zawadka

Bałagany – gra planszowa

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły