Kamelot Jr

Date
wrz, 12, 2017

Już jakiś czas temu stałam się miłośniczką gier z serii „Smart Games”. Są idealną alternatywą do gier komputerowych czy oglądania bajek. To kreatywne, wciągające zadania, które dziecko może wykonać w pojedynkę. Przy każdym kolejnym mu się jednak nieco nagłówkować.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”595959″ ccolor=”2869C9″ bcolor=”268BFF” bgcolor=”FFFFFF” cbgcolor=”CCE7FF” bgcolorto=”F0F0F0″ cbgcolorto=”CFF4FF” image=”null”]

wiek: 4+

liczba osób: 1 gracz

czas gry: około 15 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

Rycerz pragnie dotrzeć do uwięzionej w wieży królewny. Czy przestrzegając kilku prostych zasad uda ci się mu w tym pomóc?

Strona wizualna

Elementy gry są drewniane i przyjazne najmłodszym graczom. Zostały pomalowane na ładne kolory. Książeczka z zadaniami jest kolorowa i jasno przestawia co trzeba zrobić. Jedyną rzeczą, którą dziecko miałoby szansę popsuć jest karteczka z polską instrukcją.

Przygotowanie gry

Na twardym podłożu stawiamy podstawkę. Wybieramy zadanie o odpowiednim dla dziecka poziomie trudności i ustawiamy klocki tak jak wskazuje obrazek. Pozostałe elementy odkładamy na bok, tak, żeby nie przeszkadzały w zabawie.

Przebieg rozgrywki

Zadaniem graczy jest doprowadzenie rycerza do królewny. Ten jednak nie może się poruszyć dopóki konstrukcja z klocków nie będzie stabilna. Ułożona droga musi prowadzić bezpośrednio od rycerza do królewny (nie może być górek i dołków, chyba, że połączonych schodami). Należy używać wyłącznie klocków pokazanych na górze strony z zagadką.

Wrażenia

Gra skierowana jest do dzieci powyżej czwartego roku życia. Myślę jednak, że z takimi maluchami będzie trzeba nieco nad nią posiedzieć, zanim dojdą do prawidłowego rozwiązania nawet najprostszych zadań. Samodzielnie grać będą mogły dopiero dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Gra  nie jest prosta, wymaga kreatywnego myślenia i odrobiny wyobraźni.

Podsumowanie

Tytuł Kamelot Jr (zresztą jak i pozostałe gry z serii) to doskonała inwestycja. Mimo że w książeczce jest tylko 48 zadań, to rozgrywka szybko się nie znudzi. Jest przemyślana, wymagająca i rozwija u dziecka niejedną umiejętność. Polecam! Uważam, że każdy maluch powinien mieć w domu któryś tytuł z serii Smart Games.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Sylwia Piątkiewicz

  14 września 2017

  Uwielbiam planszówki, mam nadzieję, że nasza mała też polubi.

 2. Odpowiedz

  Mama Balbinka

  14 września 2017

  Bardzo lubię takie wymyślne gry 🙂 Chętnie z synkiem programy 😉

 3. Odpowiedz

  www.natalia-mizerska.blogspot.com

  14 września 2017

  Dzięki tobie mam pomysł na prezent! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »