Jesteś tylko moja – Meredith Wild

Date
lut, 04, 2016

 

haker1Niekiedy w życiu bywa tak, że dwójkę zupełnie różnych, nie pasujących do siebie osób przyciąga jakaś tajemnicza siła. Wszystko mówi im, że nie mogą bez siebie żyć. Taką właśnie historię znaleźć można w książce Meredith Wild noszącej tytuł „Jesteś tylko moja”.

Erica Hathaway marzy o tym by rozwinąć swój portal społecznościowy o modzie. Na to jednak potrzebne są fundusze, którymi dziewczyna nie dysponuje. Postanawia poszukać inwestorów, a jednym z nich okazuje się być przystojny i arogancki Blake Landon. Mężczyzna przywykł do tego, że dostaje to czego chce, a w tym momencie pragnie właśnie Ericy. Tylko czy dziewczyna przypadkiem nie ma na ten temat odmiennego zdania?

Meredith Wild w swojej książce postanowiła wykorzystać doskonale wszystkim miłośnikom gatunku znany, utarty schemat. Fabule jednak dodała nieco smaku sprawiając, że jej bohaterowie zachowują się niekiedy w sposób nieprzewidywalny. Cała historia natomiast została dobrze opowiedziana. Pisarce udało się również skonstruować ciekawe, trzymające poziom dialogi, co prawdę mówiąc rzadko się w romantycznych powieściach zdarza.

Burze hormonów, szczypta erotyki, zazdrość, romantyczne chwile – w tytule „Jesteś tylko moja” nie zabrakło żadnego z tych elementów. Brakuje w nim jednak szczypty oryginalności. Elementu dzięki któremu można by było powiedzieć, że książka Meredith Wild jest wyjątkowa. Niestety, mimo że dobrze napisana i niczego jej nie brakuje, nie posiada też niczego co jakoś specjalnie wyróżniałoby ją na tle innych, podobnych lektur.

Erica i Blake to bohaterowie z charakterem. Ich historię czyta się niewymuszenie i z przyjemnością. Powieść jest wielowątkowa, akcja podąża w szybkim tempie, a czytelnik nie ma czasu na nudę. Z pewnością Autorce nie można zarzucić braku talentu literackiego. Mimo że każdy doskonale będzie wiedział do czego ostatecznie dąży fabuła, to i tak pochłonie książkę w ekspresowym tempie, nawet nie zdając sobie sprawy, że ledwie zaczął czytać, a już znalazł się na ostatniej stronie.

„Jesteś tylko moja” to tytuł, który z przyjemnością mogę polecić nie tylko miłośnikom gatunku, ale również osobom, które mają ochotę od czasu do czasu sięgnąć po jakiś romans. Wydaje mi się, że tacy czytelnicy będą powieścią Meredith Wild zachwyceni. Mimo że lektura nie zaskakuje, to jednak można spędzić z nią kilka niezwykle przyjemnych chwil.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Burda

burdalogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »