Jesteś cudem – Elżbieta Rodzeń

Date
sie, 24, 2020

Jesteś cudem

Elżbieta Rodzeń to jedna z tych wspaniałych pisarek, których powieści wciągają czytelnika już od pierwszych stron. Książka „Jesteś cudem” wcale nie była wyjątkiem. Jednak warto na nią zwrócić uwagę również z innego powodu. Kupując książkę, wspierasz fundację DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Myślę, że to bardzo ładny gest ze strony Autorki. 

Zarys fabuły

Maja ma dziewiętnaście lat i planuje świetlaną przyszłość w świecie baletu, która jest marzeniem jej matki. Pewnego jednak dnia trafia na karambol samochodowy, w wyniku którego łamie nogę. Być może nie jest to koniec jej kariery, ale z pewnością czeka ją długa i żmudna rehabilitacja, a powrót na scenę wcale nie będzie łatwy. Gdy dziewczyna na swojej drodze spotyka Kamila, chłopaka studiującego ratownictwo medyczne, który pomaga jej podczas wypadku, Maja jest zmuszona jeszcze raz przejrzeć wszystkie wartości, którymi do tej pory kierowała się w życiu. Czy faktycznie to właśnie balet jest spełnieniem jej marzeń?   

Moja opinia i przemyślenia

„Jesteś cudem” to cudowna, romantyczna historie, w której jednak wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Elżbieta Rodzeń potrafi zaskoczyć czytelnika i dowodzi tego przy każdej, kolejnej książce. Przyznam szczerze, że przeczytałam wszystkie powieści, które do tej pory ukazały się spod jej pióra i zamierzam przeczytać również wszystkie, które dopiero się ukażą. 

Historia napisana jest wprawnym piórem, można się przy niej odrobinę pośmiać i nieco wzruszyć. Jest lekka, ale jednocześnie niebanalna, porusza poważne i trudne tematy. Opowiada o życiu dwójki młodych ludzi, którzy, choć pochodzą z różnych światów, to mają bratnie dusze. Autorka tchnęła w nich życie w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie, jakby zostali jego własnymi przyjaciółmi. Elżbieta Rodzeń nigdy nie podaje na tacy gotowych rozwiązań, co również niezwykle jej się chwali.  

Podsumowanie

Jesteś cudem” to piękna, pełna nadziei i niezwykle wciągająca książka, którą polecam Wam z całego serca! Powieść jest niebanalna i doskonale napisana. Jestem przekonana, że spodoba się każdej wielbicielce romantycznych, ale jednocześnie mądrych i pełnych okruchów życia historii. To jedna z tych lektury, dla których zdecydowanie warto zarwać noc. Cudowna nowość!

Dziękuję! 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

22 komentarze

 1. Odpowiedz

  Margaret

  26 stycznia 2021

  Jak dla mnie zdecydowanie jedna z najlepszych ostatnio czytanych przeze mnie powieści. Elżbieta Rodzeń ma to do siebie mimo że porusza trudne wątki, nie boi się tej bardziej wymagającej tematyki. Robi to w sposób lekki, ciepły i mądry tworząc swój indywidualny styl. Mam wszystkie jej pozycje za sobą i czekam na każdą kolejną 💚💚

 2. Odpowiedz

  Annastylefashion

  29 sierpnia 2020

  Widzę tutaj swoje czytelnicze upodobania. Bardzo lubię romantyczną literaturę i tę ksiażkę na pewno chciałabym przeczytać. 🙂

 3. Odpowiedz

  Promotorka czytelnictwa

  28 sierpnia 2020

  Ostatnio szukałam właśnie takiej książki, obyczajówki, z głębszym przesłaniem i wątkiem miłosnym, bo sięgam po to rzadko i zwyczajnie się stęskniłam. Dzięki za polecenie.

 4. Odpowiedz

  Marta

  28 sierpnia 2020

  Elżbieta Rodzeń już dawno skradła moje serce. Do Jesteś cudem z pewnością będę wracać.

 5. Odpowiedz

  Angelika

  27 sierpnia 2020

  O już po Twojej recenzji widzę, że książka mi by się spodobała

 6. Odpowiedz

  Anna Fit

  27 sierpnia 2020

  Zdecydowanie nie jest to typ literatury, z którą jest mi po drodze. Ale wiem, komu mogę tę ksiązkę sprezentować na zbliżającą się okazję. Dzięki za inspirację! 🙂

 7. Odpowiedz

  Karolina/Nasze Bąbelkowo

  26 sierpnia 2020

  Wyczuwam pełną emocji i bardzo wzruszającą lekturę – czyli dokładnie to,czego mi w tej chwili potrzeba 🙂

 8. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  26 sierpnia 2020

  Pozycja bardzo kusząca, chętnie zapiszę tytuł

 9. Odpowiedz

  Sławka

  26 sierpnia 2020

  Podsunę swoim dziewczynom! 🙂

 10. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  26 sierpnia 2020

  Podwójne spełnienie czytelnicze, z tytułu poznania ciekawej przygody i z możliwości dołączenia się do nurtu pomocy innym. 🙂

 11. Odpowiedz

  Radosna - Książki jak narkotyk

  26 sierpnia 2020

  Czytałam już o tej książce, była nawet pewna, że u ciebie na blogu, ale nigdzie nie widzę mojego komentarza, a więc się pomyliłam. W każdym bądź razie twoja recenzja jest równie zachęcają. Mam ją w planach.

  • Odpowiedz

   Vicky

   26 sierpnia 2020

   Dziękuję, do tej pory pisałam o niej tylko na fanpage 😉

 12. Odpowiedz

  Irena Bujak

  25 sierpnia 2020

  Uwielbiam ten tytuł, będę do niego wracać. Wzruszył mnie i skłonił do przemyśleń. 💙

 13. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  25 sierpnia 2020

  O ile nie czytam za często takich historii, to tą książką bardzo mnie zaintrygowałaś.

 14. Odpowiedz

  Marlena H.

  25 sierpnia 2020

  Ostatnio coraz częściej siegam po tego typu książki. Z lekką nutą romansu, nieprzesłodzone. Przekonało mnie tutaj to, że powieść porusza poważne tematy. To skłania czytelnika do wielu przemyśleń.

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 września 2020

   Myślę, że powieści skłaniające do przemyśleń są najlepsze. Elżbieta Rodzeń to jedna z tych cudownych pisarek, które potrafią ważne tematy zamknąć w lekkiej beletrystyce.

 15. Odpowiedz

  Olga

  25 sierpnia 2020

  Niestety, kompletnie nie moja bajka (książka :))

 16. Odpowiedz

  wiejska biblioteczka

  25 sierpnia 2020

  Nie przepadam za tego typu powieściami, ale ta wydaje się bardzo ciekawa i melancholijna. Tytuł zapisałam i kto wie, może kiedyś się skuszę.

 17. Odpowiedz

  Margaret

  25 sierpnia 2020

  Zacznę od tego, że Pani Ela Rodzeń jest jedną z moich ulubionych polskich autorek. Mam w planach tą książkę oczywiście, ta recenzja tylko potwierdziła że chciałabym przeczytać ją już teraz😅😅
  Jednak mam cierpliwość i spokojnie poczekam 😁

  • Odpowiedz

   Vicky

   3 września 2020

   Zdecydowanie warto przeczytać (jak zresztą każdą inną spod pióra Autorki)!

 18. Odpowiedz

  Szlak Za Szlakiem

  25 sierpnia 2020

  Lubię takie książki, a Twoja recenzja kusi aby sięgnąć również i po tą powieść. Super jest także fakt wsparcia dla DKMS.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły