Jesień z Minecraftem w wydawnictwie Harper Kids

Date
gru, 07, 2022

Jesień z Minecraftem

w wydawnictwie Harper Kids

Tej jesieni pojawiło się wyjątkowo dużo minecraftowych premier i nic dziwnego, przecież zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i wiele dzieci marzy, by pod choinką znaleźć nowe publikacje, gadżety i zabawki związane z ich ulubioną grą. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawię wam kilka z nich. 

O grze słów kilka 

Dla niewtajemniczonych. Czym jest Minecraft? Minecraft to gra komputerowa, w otwartym świecie, stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez studio Mojang. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów, które zostały losowo rozmieszczone w świecie gry. W skrócie, to takie wirtualne klocki Lego. Oprócz budowania można też zbierać surowce, atakować innych graczy i postacie, ale można także oswoić zwierzęta czy urządzić swoją farmę. Gra posiada kilka trybów, a każdy z nich daje inne możliwości (przykładowo można po prostu budować, a można też bronić się przed nocnymi atakami zombie). 

Rocznik 2023

Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych książek, jakie ukazują się z logo Mojang Studios. To właściwie takie ukazujące się każdego roku czasopismo, podsumowujące co działo się w świecie gry, która ciągle jest rozbudowywana. Z „Rocznika” można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a jego redaktorzy dodali tam również kilka zabaw na papierze, takich jak minecraftowe Sudoku.

Niesamowite projekty 

Oto kolejna – po Niesamowitych bazach – książka o Minecrafcie, która zainspiruje graczy do wykonywania nowych, niezwykłych budowli! Możesz postawić wysoką wieżę, stworzyć podwodne schronienie, albo dowiedzieć się, jak działają niektóre urządzenia, bo przecież Minecraft to także mechanizmy, a nie tylko klocki. „Niesamowite projekty” to skarbnica inspiracji dla graczy, którzy w grze chcą stworzyć coś niesamowitego. 

Nowa kolekcja kreatywnego budowania

W eleganckim pudełku znajdują się nowe wydania trzech książek, których zawartość stanowi szczególny wybór treści z wcześniej wydanych pozycji w serii o Minecrafcie. Z „Podręcznika kreatywności” (liczącego 32 strony) dowiesz się, jak wznieść pierwsze budowle, a także poznasz porady dotyczące oświetlenia i stylów architektonicznych. „Kompaktowe konstrukcje” (32 strony) to zbiór wskazówek, jak opracować, zbudować i modyfikować 9 miniprojektów w grze. A w „Miniblokopedii” (24 strony) znajdziesz całe mnóstwo informacji o niesamowitych ozdobnych blokach! Uzupełnieniem kolekcji jest fantastyczny plakat z tabelą bloków i zawieszka na drzwi.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. Myślę, że to idealny zestaw, który można młodemu fanowi Minecrafta zapakować pod choinkę. 

Na zakończenie

Uniwersum Minecrafta jest tak ogromne, że nie sposób spamiętać wszystkiego, ale dzieciom jakoś się to udaje. Z przyjemnością i ogromnym zapałem zdobywają wiedzę na temat ulubionej gry. Pomagają im w tym natomiast oficjalne publikacje Mojang Studios, które w Polsce ukazują się nakładem wydawnictwa Harper Kids. 

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Agaman

  14 lutego 2023

  Za niedlugo siostrzeniec ma urodziny a uwielbia minecrafta, wiec ten post spadł mi jak z nieba 🙂

 2. Odpowiedz

  Kiti

  11 grudnia 2022

  Cudownie, że powstaje tyle publikacji z tej gry. Odbiorcy mają z czego korzystać.

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 grudnia 2022

   Dzieci ją uwielbiają 🙂

 3. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  10 grudnia 2022

  Minecraft to kultowa gra, ma mnósto fanów zaangażowanych więc publikacja na temat Minecrafta napewno wzbudzi zainteresowanie

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 grudnia 2022

   Moje dzieciaki je uwielbiają, również starsza córka 🙂

 4. Odpowiedz

  Karolina/Nasze Bąbelkowo

  10 grudnia 2022

  Ja się akurat nie orientuję w zasadach tej gry, bo takie rzeczy nigdy mnie nie kręciły – ale moje dziecko czasami grywa na szkolnej informatyce.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Warto dać mu szansę na pogranie również w domu, mimo że gra jest komputerowa, to bardzo wspomaga rozwój.

 5. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  10 grudnia 2022

  Faktycznie, uniwersum Minecrafta jest ogromne. Co chwilę widzę coś w tym temacie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   I bardzo wciągające dla dzieciaków 🙂

 6. Odpowiedz

  Marlena Hr

  9 grudnia 2022

  Wiem, że Minecraft jest bardzo popularny, ja jednak nie miałam okazji bliżej przyjrzeć się książkom o tej tematyce. Może niedługo to zmienię i w końcu dowiem się, o co chodzi.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   To ciekawa, bardzo rozbudowana gra.

 7. Odpowiedz

  Pojedztam

  9 grudnia 2022

  Te wydania są naprawdę świetne, bo zawierają dużo przydatnych wskazówek.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Zdecydowanie!

 8. Odpowiedz

  P. Kwiatkowska

  9 grudnia 2022

  Tego typu wydania są faktycznie bardzo ciekawe dla osób zainteresowanych tą grą.

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   Dzieci je uwielbiają.

 9. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  9 grudnia 2022

  Był czas kiedy mój syn szalał za Minecraftem. Wtedy nie było jeszcze tylu ciekawych pozycji

  • Odpowiedz

   Vicky

   10 grudnia 2022

   To fakt, dopiero ostatnio jest ich taki wysyp, od kiedy Microsoft wykupił prawa do gry.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Hate Mail – Donna Marchetti

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły