Hunger: The Show

Date
wrz, 04, 2017

Marzyłeś kiedykolwiek, żeby wziąć udział w reality show? Teraz masz okazję! Zostań jednym z rozbitków na bezludnej wyspie i pokonaj pozostałych uczestników na drodze do sławy i chwały.

wiek: 7+

liczba osób: 2-6 graczy

czas gry: około 15 minut

Cel i fabuła

Sześciu śmiałków bierze udział w pierwszej edycji najnowszego reality show, noszącego tytuł „The hunter show”. Porzuceni na bezludnej wyspie będą musieli wykazać się zaradnością i sprytem, ale także nie dopuścić do zwycięstwa innych graczy. Przed nimi pięć dni ciężkich zmagań, walki o jedzenie i materiałów na budowę tratwy. W glorii i chwale do domu może powrócić tylko jeden z uczestników.

Strona wizualna

Robert Adler polskim użytkownikom Internetu znany jest przede wszystkim z prowadzonego od wielu lat boli.blog.pl. „Hunger: The Show” to gra utrzymana graficznie w typowym dla niego lekkim, humorystycznym stylu, który jednak sprawia również, że gra nie nadaje się dla najmłodszych graczy.

Przygotowanie gry

Uczestnicy losują lub wybierają swoje kolory (według tego, co ustalili). Każdy z nich otrzymuje po pięć kart akcji, osiem żetonów konserw i w zależności od liczby graczy od 2 do 4 kart miejsc. Za planszę służyło będzie pudełko. Na mapie, która się w nim znajduje, układamy w stosikach żetony owoców, drobiu i drewna, których ilość również uzależniona jest od liczby graczy. Na koniec tworzymy dwa stosy po pięć kart w każdym. W jeden z nich wtasowujemy kartę końca gry, a potem łączymy je w taki sposób, by ten z kartą końca gry znalazł się pod spodem.

Przebieg rozgrywki

Gdy zaczyna się dzień, uczestnicy przy pomocy kart miejsc i akcji wybierają, co będą robili w ciągu najbliższych 24 godzin. Do wyboru są: kradzież, stróżowanie, zbieranie materiałów do budowy tratwy, polowanie lub zbieranie owoców. Najważniejszym elementem rozgrywki jest przewidzenie, co będą robili pozostali gracze, tak by im przeszkodzić, samemu zdobywając niezbędne rzeczy. Na koniec dnia każdy musi odrzucić cztery punkty pożywienia, w przeciwnym wypadku słabnie i odpada z gry. W trudniejszym wariancie rozgrywki do gry dodawane są także karty, które mają negatywne efekty.

Wrażenia

Zanim znalazłam informację w Internecie, natychmiast skojarzyłam charakterystyczne ilustracje z gry ze sławnym już boli.blog.pl. Są naprawdę rewelacyjne i już dla samej szaty graficznej warto zainwestować w grę. Jeżeli natomiast chodzi o samą rozgrywkę, to „Hunger: The Show” jest przyjemną, niewymagającą grą imprezową. Mnie osobiście najbardziej spodobał się podstawowy wariant, w którym wszyscy bohaterowie startują z takimi samymi umiejętnościami, ponieważ gdy każdy otrzyma swoją własną, gra staje się nieco zbyt przewidywalna. Wariantów jest jednak kilka  i można wybrać swój ulubiony.

Podsumowanie

„Hunger: The Show” to pełna interakcji gra towarzyska, z oryginalnym, typowo imprezowym motywem przewodnim. Kluczem do wygranej jest przechytrzenie innych zawodników, a ponieważ turę rozgrywają jednocześnie wszyscy gracze, to każdy z uczestników od razu rzucony zostaje w wir akcji. Rozgrywka jest przyjemna, a tytuł „Hunger: The Show” mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim znudzonym standardowymi grami imprezowiczom (oraz oczywiście wielbicielom bolibloga).

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

  1. Odpowiedz

    Bookiecik

    6 września 2017

    Rzeczywiście, ilustracje są dosyć “dorosłe”, dziwne dosyć, iż gra jest od 7+.

  2. Odpowiedz

    włóczykijka

    6 września 2017

    Lubię grać w gry planszowe, ale chyba bardziej przygodowe, tematyka reality show mimo wszystko nie do końca mnie zachęca….

  3. Odpowiedz

    Michał

    5 września 2017

    Nie słyszałem o grze, ale wygląda na bardzo ciekawą, lekką i przyjemną 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Tonąc w mroku – Agnieszka Zawadka

Bałagany – gra planszowa

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły