Hunger: The Show

Date
wrz, 04, 2017

Marzyłeś kiedykolwiek, żeby wziąć udział w reality show? Teraz masz okazję! Zostań jednym z rozbitków na bezludnej wyspie i pokonaj pozostałych uczestników na drodze do sławy i chwały.

wiek: 7+

liczba osób: 2-6 graczy

czas gry: około 15 minut

Cel i fabuła

Sześciu śmiałków bierze udział w pierwszej edycji najnowszego reality show, noszącego tytuł „The hunter show”. Porzuceni na bezludnej wyspie będą musieli wykazać się zaradnością i sprytem, ale także nie dopuścić do zwycięstwa innych graczy. Przed nimi pięć dni ciężkich zmagań, walki o jedzenie i materiałów na budowę tratwy. W glorii i chwale do domu może powrócić tylko jeden z uczestników.

Strona wizualna

Robert Adler polskim użytkownikom Internetu znany jest przede wszystkim z prowadzonego od wielu lat boli.blog.pl. „Hunger: The Show” to gra utrzymana graficznie w typowym dla niego lekkim, humorystycznym stylu, który jednak sprawia również, że gra nie nadaje się dla najmłodszych graczy.

Przygotowanie gry

Uczestnicy losują lub wybierają swoje kolory (według tego, co ustalili). Każdy z nich otrzymuje po pięć kart akcji, osiem żetonów konserw i w zależności od liczby graczy od 2 do 4 kart miejsc. Za planszę służyło będzie pudełko. Na mapie, która się w nim znajduje, układamy w stosikach żetony owoców, drobiu i drewna, których ilość również uzależniona jest od liczby graczy. Na koniec tworzymy dwa stosy po pięć kart w każdym. W jeden z nich wtasowujemy kartę końca gry, a potem łączymy je w taki sposób, by ten z kartą końca gry znalazł się pod spodem.

Przebieg rozgrywki

Gdy zaczyna się dzień, uczestnicy przy pomocy kart miejsc i akcji wybierają, co będą robili w ciągu najbliższych 24 godzin. Do wyboru są: kradzież, stróżowanie, zbieranie materiałów do budowy tratwy, polowanie lub zbieranie owoców. Najważniejszym elementem rozgrywki jest przewidzenie, co będą robili pozostali gracze, tak by im przeszkodzić, samemu zdobywając niezbędne rzeczy. Na koniec dnia każdy musi odrzucić cztery punkty pożywienia, w przeciwnym wypadku słabnie i odpada z gry. W trudniejszym wariancie rozgrywki do gry dodawane są także karty, które mają negatywne efekty.

Wrażenia

Zanim znalazłam informację w Internecie, natychmiast skojarzyłam charakterystyczne ilustracje z gry ze sławnym już boli.blog.pl. Są naprawdę rewelacyjne i już dla samej szaty graficznej warto zainwestować w grę. Jeżeli natomiast chodzi o samą rozgrywkę, to „Hunger: The Show” jest przyjemną, niewymagającą grą imprezową. Mnie osobiście najbardziej spodobał się podstawowy wariant, w którym wszyscy bohaterowie startują z takimi samymi umiejętnościami, ponieważ gdy każdy otrzyma swoją własną, gra staje się nieco zbyt przewidywalna. Wariantów jest jednak kilka  i można wybrać swój ulubiony.

Podsumowanie

„Hunger: The Show” to pełna interakcji gra towarzyska, z oryginalnym, typowo imprezowym motywem przewodnim. Kluczem do wygranej jest przechytrzenie innych zawodników, a ponieważ turę rozgrywają jednocześnie wszyscy gracze, to każdy z uczestników od razu rzucony zostaje w wir akcji. Rozgrywka jest przyjemna, a tytuł „Hunger: The Show” mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim znudzonym standardowymi grami imprezowiczom (oraz oczywiście wielbicielom bolibloga).

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Bookiecik

  6 września 2017

  Rzeczywiście, ilustracje są dosyć “dorosłe”, dziwne dosyć, iż gra jest od 7+.

 2. Odpowiedz

  włóczykijka

  6 września 2017

  Lubię grać w gry planszowe, ale chyba bardziej przygodowe, tematyka reality show mimo wszystko nie do końca mnie zachęca….

 3. Odpowiedz

  Michał

  5 września 2017

  Nie słyszałem o grze, ale wygląda na bardzo ciekawą, lekką i przyjemną 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »