Historia pewnego kota – Laura Augusti

Date
lut, 13, 2024
Historia pewnego kota

Historia pewnego kota

Historia pewnego kotaJestem zarówno miłośniczką kotów, jak i pięknie wydanych książek, dlatego obok tytułu „Historia pewnego kota” po prostu nie mogłam przejść obojętnie. Jest to książka, która przenosi nas w świat niezwykłej przyjaźni między Laurą, hiszpańską artystką, a jej syjamskim kotem o imieniu Hej. Ta niezwykła opowieść jest zarówno intymnym portretem jednego z najbardziej fascynujących stworzeń na świecie, jak i hołdem dla relacji między człowiekiem a zwierzęciem.

O czym jest publikacja

Książka „Historia pewnego kota” to opowieść o miłości, przyjaźni i więzi, która łączy Laurę i Heja. Laura, mimo że od zawsze kochała zwierzęta, nigdy nie przypuszczała, że kot może odegrać tak istotną rolę w jej życiu. To historia, która ukazuje, jak koty mogą stać się nie tylko towarzyszami, ale także powiernikami, pocieszycielami i terapeutami dla swoich właścicieli. Książka opowiada o relacji między Laurą a Hejem, ale także przemyca fascynujące informacje o historii kotów, ich roli w sztuce, literaturze i życiu ludzi.

Moja opinia i przemyślenia

„Historia pewnego kota” to niezwykle ujmująca i wzruszająca opowieść, która wprowadza nas w prywatny świat autorki i jej ukochanego kota Heja. Laura Augusti, przez swoje osobiste doświadczenia, przekazuje czytelnikom siłę i piękno więzi między człowiekiem a zwierzęciem. To książka, która sprawia, że doceniamy niezwykłe relacje, jakie możemy budować z naszymi futrzanymi przyjaciółmi. Jednym z największych atutów publikacji są przepiękne ilustracje autorki, które nadają opowieści dodatkowy urok i głębię. Każda strona jest okraszona pięknymi rysunkami kotów, które wzbogacają czytelnicze doświadczenie i pozwalają nam jeszcze lepiej zanurzyć się w świat kocich emocji.

Książka nie tylko opowiada o przyjaźni między Laurą a Hejem, ale także wplata w narrację fascynujące informacje o historii kotów. Dowiadujemy się, jak koty były obecne w sztuce i literaturze przez wieki, jak miały swoje miejsce w mitologii i jak przekraczały bariery między ludźmi różnych kultur i społecznych warstw. To ciekawy przekaz, który rozszerza naszą wiedzę o tych tajemniczych zwierzętach.

Podsumowanie

„Historia pewnego kota” to niezwykle poruszająca i pięknie ilustrowana książka, która opowiada o niezwykłej więzi między człowiekiem a kotem. To intymny portret jednej przyjaźni, a także hołd dla wszystkich kotów i ich roli w historii ludzkości. Autorka przemyca emocje, ciepło i mądrość płynącą z relacji z kotami, co czyni tę książkę inspirującą lekturą dla miłośników zwierząt i wszystkich, którzy doceniają piękno przyjaźni między gatunkami. Polecam, bo zdecydowanie warto ją poznać! 

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam

  25 marca 2024

  Uwielbiam zapoznawać się z kolejnymi stronami takich lektur. Ta wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 2. Odpowiedz

  MOnimePL

  24 marca 2024

  Uwielbiam pięknie ilustrowane książki. Nawet jeśli sama fabuła do mnie wtedy nie przemawia, to rysunki potrafią.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  24 marca 2024

  Książka na sympatyczne wypełnienie wolnego czasu, zajrzenie do świata kocich spraw, przyjrzenia się kociej naturze, chociażby nonszalancji, elegancji i czujności, funkcji towarzyszenia człowiekowi.

 4. Odpowiedz

  Joanna

  23 marca 2024

  Bardzo zauroczyła mnie okładka tej książki. Jest piękna. Co do samej lektury, to czuję się nią zainteresowana i w wolnej chwili chętnie się z nią zapoznam

 5. Odpowiedz

  Angela

  10 marca 2024

  Będę musiała zapoznać się z tą książką, bo słyszałam o niej wiele dobrego. A takich pozycji się nie pomija.

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  8 marca 2024

  Do teraz wspominam tę lekturę! Już przy premierze bardzo przypadła mi do gustu.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły