Harry Potter i Kamień Filozoficzny – J.K. Rowling

Date
gru, 10, 2015

3865332_hpdk„Harry Potter”, historia „chłopca, który przeżył”, uważana za powieść wszech czasów. Posiada miliony zagorzałych czytelników na całym świecie. Nie spotyka się już osób, które nie słyszałyby o młodocianym czarodzieju. Każde dziecko chce poznać magiczną baśń, a własne egzemplarze serii „Harrego Pottera” postawić na swojej półce.

Skąd bierze się ten fenomen? Przede wszystkim J.K. Rowling pisze naprawdę dobrze. Jej historia niesamowicie wręcz wciąga, a wyobraźnia nie zna granic. Pisarka nie boi się wykorzystywać motywów z legend i miologii by przekształcić je na własne potrzeby. Do tego jednak również nie traktuje dzieci jakby były zrobione z cukru i od każdego złego słowa czy smutnej przygody miały się rozpuścić. Dlatego właśnie między innymi przygody Harrego są tak niezwykłe i porywające.

Samej powieści nie będę oceniała gdyż zwyczajnie nie ma to sensu. Jest genialna i ciężko się z tym nie zgodzić. Zamierzam jednak opisać nowe wydanie z ilustracjami Jima Kaya, które ukazuje się na całym świecie. W Polsce niedawno ukazało się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

hpjk3

Sama J.K. Rowling twierdzi, że prace Jima Kaya poruszyły ją do głębi. Oczywiście przyjemnie jest wyobrażać sobie samemu bohaterów książki, ale wydaje mi się, że ja bym sobie tych miejsc i postaci ani trochę lepiej nie wyobraziła. Ilustracje Jima Kaya są barwne, szczegółowe, fantastyczne i genialne tak jak sama powieść. Już gdy ujrzałam grafikę okładki przedstawiającą pociąg do Hogwardu zaczęłam być nimi zachwycona. To miłość od pierwszego wejrzenia. Tak jak Alan Lee bezbłędnie trafia do miłośników prozy J.R.R. Tolkiena tak Jim Kay podbija serca czytelników „Harrego Pottera”.

Powieść została wydana w twardej oprawie z obwolutą i formacie A4. Niemalże każda strona to małe dzieło sztuki. Cena okładkowa wydania to 59 złotych i uwierzcie mi, książka jest tego warta, a nawet ośmieliłabym się stwierdzić, że to jak za takie wydanie dosyć niska cena.

hpjk1

Tom ten określiłabym nie tylko jako kolekcjonerski, do oglądania i postawienia na półce, ale również jako familijny. „Weź dzieciaka na kolana” obejrzyjcie razem niezwykłe ilustracje i poznajcie towarzyszącą im historię. Nie wyobrażam sobie przyjemniej spędzonego czasu.

Cudowne wydanie „Harrego Pottera” serdecznie i z głębi serca wszystkim polecam. Myślę, że może być nie tylko udanym zakupem własnym, ale również idealnym, sprawiającym radość prezentem gwiazdkowym. Ilustracji Jima Kaya zwyczajnie nie da się nie pokochać.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina

media_rodzina_logo-300x169

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  J.

  10 grudnia 2015

  Bardzo ładne wydanie :). Chciałabym mieć w swojej kolekcji, ale mnie trochę cena zniechęca. Może którąś z następnych części? Jestem ciekawa, jak trzecia i czwarta wyjdzie, jeśli będą kontynuować (kogo ja oszukuję, przecież takiej okazji na fortunę chyba nie przepuszczą? ;D ).

 2. Odpowiedz

  Lord Victor (My BookTown)

  10 grudnia 2015

  Jestem totalnie zakochany w tym wydaniu Harry’ego. Te ilustracje są przeurocze *.* Uważam, że każdy potterhead powinien mieć tę książkę u siebie na półce 😀
  Pozdrawiam 🙂
  http://mybooktown.blogspot.com/

 3. Odpowiedz

  Roxana

  11 grudnia 2015

  Niesamowite wydanie!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »