First last song – Bianca Iosivoni

Date
gru, 13, 2020

First last song

Z twórczością Biancy Iosivoni polubiłyśmy się od pierwszego wejrzenia (a może raczej czytania). Jej książki są lekko napisane, romantyczne, a do tego poruszają wiele poważnych problemów, które mogą dotyczyć nie tylko młodych ludzi. Czy również nowa powieść pisarki nosząca tytuł „First last song” podbiła moje serce? 

Zarys fabuły

Główną bohaterką powieści jest Grace Watkins. Wydawałoby się, że dziewczyna wiedzie życie księżniczki z baśni. Jest piękna, utalentowana, pochodzi z bogatej rodziny. W rzeczywistości jednak to niepewna siebie stłamszona przez matkę dziewczyna, która boi się realizowania własnych marzeń. Zamiast tego wykonuje polecenia despotycznej rodzicielki. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło… Dzięki kolejnym wytycznym i życzeniom, by Grace schudła, dziewczyna zaczyna się przyjaźnić z Masonem, gitarzystą zespołu, który bardzo chce, by Grace została ich wokalistką.  

Moja opinia i przemyślenia

„First last song” to już czwarty tytuł serii „First”, której bohaterów łączy przyjaźń i fakt, że studiują na tym samym uniwersytecie. Niezwykle podoba mi się, że w kolejnych częściach spotykamy wcześniej poznane postacie. Szczególnie że wiele z nich naprawdę bardzo polubiłam. Cieszy mnie również, że czwarty tom pojawił się w wersji papierowej, gdyż najpierw premierę miał wyłącznie ebook. 

Mimo że Bianca Iosivoni pisze historie skierowane do młodych ludzi, to są one nad wyraz dojrzałe, poruszają wiele poważnych i aktualnych problemów. Nie ma w nich banałów czy niczym nieusprawiedliwionych porywów namiętności. Uczucia budowane są stopniowo, krok po kroku, dzięki czemu książka trzyma czytelnika w ciągłej niepewności i napięciu. W powieści „First last song” Grace powoli zatraca samą siebie, ale tylko od niej zależy, czy będzie walczyła o swoją wolność i realizację marzeń. Oczywiście dobrze jest mieć w takich sytuacjach odpowiednie wsparcie. 

Podsumowanie

„First last song” to lekko napisana, ale niebanalna historia, którą czyta się, nie zauważając upływu czasu. Powieść zmusza do refleksji, jednocześnie dostarczając czytelniczkom doskonałej rozrywki, wielu emocji i wrażeń. Właśnie tego typu książki z gatunku new adult lubię czytać najbardziej. Serdecznie polecam lekturę zarówno „First last song”, jak i trzech poprzednich tytułów z serii. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

First Last Night – Bianca Iosivoni

First Last Kiss – Bianca Iosivoni

First Last Look – Bianca Iosivoni

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Margaret

  20 grudnia 2020

  Całość mam jak najbardziej w planach. Mam pierwsze 2 tomy i czekam na skompletowanie reszty. Lubię ogromnie tego typu gatunek i choć dawno wyrosłam wiekiem z chęcią sięgam po nie😃

 2. Odpowiedz

  Madka roku

  20 grudnia 2020

  Brzmi całkiem ciekawie. Niezbyt często sięgam po literaturę młodzieżową, ale tą dopiszę do listy książek do przeczytania

 3. Odpowiedz

  zaczytanamarzycielka8

  16 grudnia 2020

  Uwielbiam książki tej autorki, chętnie po nie sięgam i czekam na kolejne ! 😉 No i te okładki tak pięknie razem wyglądają 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  15 grudnia 2020

  Wydaje mi się, że nie słyszałam wcześniej o autorce, ani o książce, ale wydaje mi się, że bardzo bym się w nią wciągnęła. To coś dla mnie 🙂

 5. Odpowiedz

  Ala

  14 grudnia 2020

  Słyszałam o tej książce, nawet myślałam aby po nią sięgnąć, jednak najpierw muszę uporać się ze stosem książek, które czekają na przeczytanie. 😀

 6. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  14 grudnia 2020

  Ciekawa seria, jednak jeszcze nie zabrałam się za pierwszy tom, choć patrząc teraz na tą recenzję żałuję, że jeszcze tego nie zrobiłam. Może być odprężająca lektura od mroczniejszych gatunków, w których gustuję.

 7. Odpowiedz

  Widzepodwojnie.com

  14 grudnia 2020

  Nie spotkałam się z twórczością tej autorki. Może dlatego, że nie sięgam po literaturę młodzieżową 😉

 8. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  13 grudnia 2020

  autorka chyba chce nas mocno zaprzyjaźnić z bohaterami. Czytając wszystkie Twoje recenzje tej serii mam wrażenie, że postacie stają się prawie jak rodzina dla czytelnika

 9. Odpowiedz

  Justyna

  13 grudnia 2020

  Po przeczytaniu recenzji mam wrażenie że jest to opiekacz dla młodego czytelnika czyli młodzieży

 10. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  13 grudnia 2020

  Powiem Ci, że nie spotkałam się z twórczością autorki wcześniej. Ale mnie zaciekawiłaś tymi książkami bardzo.

 11. Odpowiedz

  Darina z Pozytywne Wychowanie

  13 grudnia 2020

  Po przeczytaniu recenzji książki i zapoznaniu się z opisem fabuły odnoszę wrażenie, że to mógłby być temat do ekranizacji – lekki, romantyczny i z przesłaniem.

 12. Odpowiedz

  Angela

  13 grudnia 2020

  Nie miałam okazji przeczytać wcześniejszych części, ale z chcecią je nadrobię. Twoja recenzja bardzo mnie zaciekawiła i myślę, że na pewno zapoznam się z tą pozycją.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły