Edukacyjne wakacje z Egmontem

Date
cze, 25, 2020

Edukacyjne wakacje z Egmontem

Panująca obecnie w Polsce i na świecie sytuacja epidemiologiczna na każdym z nas odcisnęła swoje piętno. Dzieci jednak potraktowały ją jako przedłużenie wakacji, nadając jej nawet specjalną nazwę korona-ferii. Moja młodsza córka jednak bardzo tęskni za swoim przedszkolem i zadaniami, które wykonywała wspólnie z grupą. Dlatego staramy się to choć odrobinę nadrobić w domowym zaciszu. Z pomocą natomiast przychodzą nam różne, edukacyjne książeczki. W dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć Wam o pewnej bardzo ciekawej serii książeczek od wydawnictwa Egmont. 

Czytam sobie

Do naszej domowej biblioteczki niedawno dołączyły trzy nowe pozycje. Wszystkie należą do dziecięcej literatury faktu, opublikowanej w formie książeczek do nauki samodzielnego czytania. Tytułów w serii „Czytam sobie” ukazało się naprawdę sporo, u nas jednak zagościły: „Figle w fokarium” Marcina Sendeckiego, na pierwszym poziomie trudności; „Wyprawa Kon-Tiki” Joanny Jagiełło na poziomie drugim; „Wakacje w Waszyngtonie” Marcina Sendeckiego oznaczone jako poziom trzeci. 

Książeczki zostały ślicznie wydane, a ich treść wydrukowana została dużą, wygodną do nauki samodzielnego czytania czcionką. Ich wnętrze zdobią eleganckie ilustracje, w każdej też znalazły się ciekawie pomyślane naklejki. Moje pierwsze wrażenie z lektury „Figli w fokarium”, czyli książeczki opowiadającej o pracy fokarium na Helu było odrobinę negatywne. Autor użył wielu trudnych dla przedszkolaka słów, które z łatwością można by było zastąpić łatwiejszymi, znanymi dzieciom synonimami. Po chwili jednak pomyślałam, że przecież moje dziecko nie jest głupie i szczególnie jako mama nie powinnam umniejszać inteligencji córki. Dlaczego miałaby się tych nowych słów nie nauczyć? Przecież jestem przy niej, żeby wytłumaczyć jej, co one znaczą. 

Podsumowanie

Zarówno seria „Czytam sobie”, jak i inne publikacje dla dzieci od wydawnictwa Egmont, które obecnie zostały przekazane pod skrzydła Harper Collins Kids, ale Egmont wciąż pozostaje ich dystrybutorem, to doskonałe pozycje dla najmłodszych. Uczą i bawią, ale przede wszystkim doskonale przyciągają uwagę małego czytelnika.  

Mam też dla Was miłą informację. W tym roku na wakacje księgarnia Egmont.pl przygotowała rabat dla czytelników w wysokości 35%, na hasło WAKACJE2020. Promocja trwa od 26 czerwca 2020 do 5 lipca 2020. Link do oferty księgarni internetowej (klik). 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Anna z Bilingual kid

  5 sierpnia 2020

  Wspaniała seria, my ostatnio skończyliśmy “Oko w oko z diplodokiem”, poziom 2, dzieciom przyjemnie się czyta i pod względem trudnosciowym i samej historii. Także polecamy! Pozdrawiam serdecznie!

 2. Odpowiedz

  Radosna - Książki jak narkotyk

  16 lipca 2020

  Rzeczywiście została ślicznie wydana, ale ja raczej nie jestem jej targetem.

  Książki jak narkotyk

 3. Odpowiedz

  Agnieszka

  27 czerwca 2020

  Uwielbiam tę serię. Mamy w bibliotece masę książek z niej i dzieciaki przebierają i zawsze znajdują coś dla siebie.

 4. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  27 czerwca 2020

  Moje dzieci już opanowały sztukę czytania, zatem nie dla nich, ale dla młodszego pokolenia warto uwzględnić w planach prezentów książkowych. 🙂

 5. Odpowiedz

  Margaret

  26 czerwca 2020

  Cieszę się że poruszyłaś akurat ten temat i tą propozycję wydawniczą. Książeczki są mi znane jak najbardziej, część mam w domu sporo pożyczam z biblioteki. Tematyka jest dość zróżnicowana dopasowana do stopnia już wprawy w jakim dziecko czyta. Córka skończyła 1 klasę czyta je bardzo chętnie, naj bardziej historie o zwierzakach😊

 6. Odpowiedz

  Marta

  26 czerwca 2020

  Super, że takie publikacje powstają i pozwalają na umilenie tego dziwnego czasu dzieciom i ulatwienie nań działania w nowej roli.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »