Dżungla, zabawa w chowanego

Date
sty, 28, 2017

0000822_smart-dzungla-zabawa-w-chowanegoCzasami dzieci się nudzą, a rodzice nie mają możliwości poświęcić im zbyt wiele czasu. „Dżungla” to jednoosobowa gra logiczna, która idealnie sprawdzi się przy takiej właśnie okazji.

Wiek: 7+

Liczba zadań: 80

Liczba graczy: 1 osoba

Cel i fabuła gry

W dżungli ukryły się dzikie zwierzęta. Zadaniem gracza jest znalezienie (oznaczenie) ich, podążając tropem umieszczonych w zadaniach wskazówek.

Strona wizualna

Gra zamknięta została w plastikowym pudełku, które zarazem tworzy plansze dnia i nocy. Poza klockami, za którymi chowa się „niepotrzebne” zwierzaki, znaleźć w nim można również dwie książeczki z zadaniami oraz karteczkę z napisaną w języku polskim instrukcją. Całość prezentuje się na piątkę z plusem.

dzungla1

Przygotowanie

Na początku należy wybrać czy chce się używać planszy dnia czy nocy. Oprócz kolorów różnią się one tym, że zielona plansza została podzielona na cztery części, a niebieska to jedna całość. Kolejnym krokiem będzie wybranie trudności zadań – można znaleźć zarówno bardzo proste jak i takie, z którymi nawet osoba dorosła będzie miała nie lada problem. Każda zagadka ma tylko jedno rozwiązanie.

dzungla3

Przebieg rozgrywki

Gdy już wybraliśmy zadanie możemy zaczynać. Cztery dostępne nam klocki musimy ułożyć na planszy w taki sposób, aby zakryć nimi wszystkie zwierzęta, z wyjątkiem tych, które zostały wskazane w zadaniu. Zielona plansza dnia podzielona została na cztery pola – na każdym z nich należy umieścić jeden element. Niebieska podziału nie ma.

dzungla5

Wrażenia

Gra z pewnością stawia dziecku dość spore, logiczne wyzwanie. Dla młodszych pociech nawet te pierwsze, standardowe zadania mogą okazać się trudne. Muszę przyznać, że po przygodzie z „Czerwonym Kapturkiem” bardzo polubiłam projekty z serii „Smart Games”. „Dżungla, zabawa w chowanego” nie posiada aż tylu fajnie wykonanych elementów, ale jest równie ciekawa. Który projekt jest lepszy pozostawiam już subiektywnej ocenie czytelników (i oczywiście przyszłych graczy) – moim zdaniem obydwa są genialne.

dzungla4

Podsumowanie

Każde dziecko czasem się nudzi, przecież nie może wiecznie przebywać w gronie rówieśników. Dlatego właśnie „Dżungla, zabawa w chowanego” jest projektem wyjątkowym, który pozwala na samodzielną, zajmującą i ciekawą zabawę. Dodatkowo posiada walory edukacyjne i pomaga dziecku rozwinąć zdolność logicznego myślenia. Polecam – to jedna z tych gier, które naprawdę warto mieć na swojej półce!

Dziękuję!

granna_main_page

27 stycznia 2017

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  15 marca 2022

  bardzo lubię takie gry, więc na pewno się skuszę 🙂

 2. Odpowiedz

  youcancallmeann

  1 lutego 2017

  Bardzo lubię gry planszowe, edukacyjne, logiczne. “Dżungla” wygląda super i na pewno polecę ją znajomym rodzicom 🙂 Pozdrawiam!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »